Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11277 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hakkı ve adaleti hep birlikte müdafaa edelim!

20 Mayıs 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hakkı ve adaleti hep birlikte müdafaa edelim!
Hakkı ve adaleti hep birlikte müdafaa edelim!

Hakkı ve adaleti hep birlikte müdafaa edelim!

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, 610. hafta basın açıklamasında, Türkiye’de hakkın, hukukun, ehliyet ve liyakat sisteminin yeniden adalet temelinde kurulması için herkesin sorumluluk alması gerektiğini söyledi

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, 610. hafta basın açıklamasında, olağanüstü hal dönemi uygulamalarının, darbeciliğin tasfiyesinin ötesinde sonuçlara yol açtığına dikkat çekerek, “Fitne ateşinin her gün yeniden kaynatıldığı bir coğrafyada, bizi bir arada tutacak olan şey adalettir, hukuktur, hakkaniyettir, insani erdemlerdir, ahlaki değerlerdir. Eğer güç, çıkar, iktidar, makam ve mevki uğruna bunların çiğnenmesine sessiz kalınırsa, bu toplumsal bir çöküştür, ifsattır, helâktır! İşte o yüzden, toplumsal barış ve kardeşlik için, hak ve adalet hattını, hep birlikte müdafaa etmemiz gerektiğini hatırlatıyoruz.” dedi. Platform adına Sakarya Dayanışma Derneği’nden Deniz Çelik’in okuduğu açıklamada, “Hukuksuzluğun, normsuzluğun, değersizliğin olağan hale gelmesine alışmamız isteniyor. Oysaki Türkiye, insanların; baskı yoluyla, emeğiyle, ekmeğiyle, özgürlüğüyle sınandığı günlerden ilk defa geçmiyor. Temel hakların askıya, insanların haksızca dört duvar arasına alınmasında bir yenilik yok.” dedi.

Açıklamanın devamında, “Burada, gücümüz yettiğince, dilimiz döndüğünce; size gösterilen manzaranın gerçeklerle örtüşmediğini anlatıyoruz. Sözümüzü; toplumdan yana, herkes için haktan, adaletten, özgürlükten yana yükseltiyoruz. İşte bu yüzden soruyoruz? OHAL, “halka değil, devlet içindeki darbeci yapılanmaya karşı” ilan edilmemiş miydi? O halde, darbeyle, darbecilerle hiç ilgisi, alakası olmayan insanların dahi ihraç edilmesi, tutuklanması nedir? İnsanların açlıkla terbiye edilmek istenmesine karşı, açlık greviyle hayatlarını ortaya koyması, size bir şey anlatmıyor mu? 15 Temmuz’a, liyakat yerine kişisel, cemaatsel, partisel bağlar üzerinden kadrolaşmanın yol açtığı, bizzat hükümet yetkilileri tarafından ikrar edilmedi mi? Peki, kamuda her şeyin yeniden ehliyet ve liyakat yerine mülakat ile belirlenmeye başlaması, yarın neye yol açacak, hiç sorgulanıyor mu? Amerika, darbecilerin “üst aklı” değil miydi? Peki, ne değişti de, yeniden en üst düzeyde iltifat ediliyor? Amerikan başkanı Trump’a gösterilen sempatinin, bölgesel sorunlar karşısında Türkiye’yi nereye sürükleyeceği neden hiç tartışılmıyor?” soruları gündeme getirildi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar