Dolar : Alış : 8.0514 / Satış : 8.0659
Euro : Alış : 9.6802 / Satış : 9.6977
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HAK-İŞ dİYOR kİ ‘Fıtratta Farklılık, Haklarda Eşitlik’

06 Mart 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»HAK-İŞ dİYOR kİ ‘Fıtratta Farklılık, Haklarda Eşitlik’
HAK-İŞ  dİYOR kİ ‘Fıtratta Farklılık, Haklarda Eşitlik’

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, 7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması hakkında bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

GÖKDEMİR, 7 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası HAK-İŞ Kadın Emeği Buluşması’nın ‘Fıtratta Farklılık, Haklarda Eşitlik’ temasıyla gerçekleştirileceğini açıkladı.

“KADIN EMEĞİ BULUŞMASINI CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

GÖKDENİR, “Uluslararası HAK-İŞ Kadın Emeği Buluşması’nın bu yıl yedincisini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve muhterem eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle Ankara’da görkemli bir toplantıyla hayata geçireceğiz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve muhterem eşi Emine Erdoğan’ın çok büyük ilgisini, teşvikleri ve desteklerini de kazanmış durumdayız. Her yıl yaptığımız etkinliklere bizzat katılarak hem kadınlarımıza ciddi bir moral ve motivasyon kaynağı olmuş, hem de yeni hedeflere yürümemizde bize ciddi bir katkıları olmuştur” açıklamasında bulundu. Sakarya’dan 5 Düzce’den 2 olmak üzere toplam 7  otobüs gideceğini söyleyen GÖKDEMİR şöyle devam etti:

“ETUC VE PERC’TEN TOPLANTIMIZA KATILIM SAĞLANACAK”

Yaklaşık 15 bin HAK-İŞ’li kadının 7 Mart Çarşamba günü Ankara’da buluşacağından dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duyduklarını belirten GÖKDEMİR, “Konfederasyonumuzun üyesi olduğu ETUC ve PERC’ten katılımcılar toplantımıza katılım sağlayacaklar. ITUC Genel Sekreterliğinden ve ITUC-AP’den kadın konusundaki çalışmalarımıza destek mesajları aldık. Uluslararası üye olduğumuz konfederasyonlarımızın kadın organizasyonlarından da destek alarak 7 Mart 2018 tarihinde güzel bir buluşmayı Türkiye’ye ve dünyaya armağan edeceğiz” diye konuştu.

  1. Uluslararası HAK-İŞ Kadın Emeği Buluşması’nın iki temel bakış açısı olduğunu açıklayan GÖKDEMİR şöyle devam etti: “Birincisi kadın sorunlarını en yüksek perdeden ve ülkeyi yöneten en üst yöneticinin huzurunda konuşarak gündeme getirmek ve orada taleplerimizi ortaya koymak, varsa başarılı çalışmaları örnekleriyle ortaya koyarak eksiklerin ortadan kaldırılmasını talep edeceğimiz bir organizasyondur. Bu organizasyonda taşeron konusundaki talep ve isteklerimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza ifade edeceğiz. Taşeron düzenlemesinin, çalışma hayatına yönelik olarak gerçekleştirilmiş Türkiye tarihindeki en büyük reform olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. Bu düzenlemeyi, küresel güçlerin özelleştirme ve kamu hizmetlerinin özel sektöre yönlendirilmesi çabalarına karşı Türkiye’nin bir meydan okuması olarak görüyoruz. Bu meydan okumadan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimizi tebrik ediyoruz.”

 “ULUSLARARASI SENDİKAL CAMİAYA KADIN KONUSUNDA DESTEK VERİYORUZ”

HAK-İŞ’in yer aldığı bütün uluslararası toplantılarda HAK-İŞ’in kadın konusundaki farkındalık yaratan çalışmalarının referans olarak alındığını bildiren GÖKDEMİR, “Konfederasyonumuzda ve sendikalarımızda görev alan ve aynı zamanda PERC’te, ITUC’ta ve ITUC AP’de görev alan kadın çalışanlarımız var.  Bu açıdan hem uluslararası sendikal camiaya HAK-İŞ olarak katkı vermekteyiz hem de Türkiye’de bu alanda liderlik yapmaktayız” dedi

“FITRATTA FARKLILIK, HAKLARDA EŞİTLİK TEMASI HAK-İŞ’İ YANSITIYOR”

  1. Uluslararası HAK-İŞ Kadın Emeği Buluşması’nın ‘Fıtratta Farklılık, Haklarda Eşitlik’ temasının HAK-İŞ’i yansıtması açısından son derece önemli olduğunu vurgulayanGÖKDEMİR, “Bu tema, Türkiye’de genel olarak bakış açılarını değiştiren, HAK-İŞ’in özgün olarak üzerinde çalıştığı kadın ve kadın sorunlarına yönelik çözümlerin de içerisinde yer aldığı bir temadır. Bu organizasyonu 7 Mart’ta Türkiye’ye ve dünyaya armağan edeceğiz” diye konuştu.

“160 BİNLERE YAKLAŞAN KADIN ÜYESİYLE HAK-İŞ ÖNEMLİ BİR GÜÇTÜR”

En son yapılan araştırmaya göre HAK-İŞ’in yüzde 25 kadın üyesi ve 160 binlere yaklaşan bir rakamla Türkiye’de çok önemli bir güç olduğunu anlatan GÖKDEMİR, “Bu kadın gücünü doğru istikamette ve kadınların sorunlarının çözümü, aynı zamanda kadınların her alanda var olması konusunda önemli bir aşama olarak görüyoruz. Kadın elinin değmediği bir yer varsa orada eksiklik olduğunu düşünüyoruz. Her alanda olduğu gibi sendikal alanda da kadın elinin değmesini ve kadınların daha fazla sendikalarda görev almalarını hedefliyoruz. İnşallah 7 Mart’ta Türkiye’nin en geniş katılımlı Kadın Emeği Buluşması organizasyonunu gerçekleştirmenin gururunu yaşayacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar