- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hak-İş Konfederasyonu taşeron mücadelesine başlıyor

30 Mayıs 2018 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hak-İş Konfederasyonu taşeron mücadelesine başlıyor
Hak-İş Konfederasyonu taşeron mücadelesine başlıyor

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, taşeron işçiliğinden kadroya geçen yeni kamu işçileri için mücadele başlatacaklarını söyledi.

 “Taşerondan kadroya geçen emekçilerin haklarını genişletmek ve kadrolularla aynı haklara sahip olmasını sağlamak için yeni bir mücadele başlatıyoruz. Kadrolu işçilerin hangi hakları varsa, taşerondan gelen kadrolu arkadaşlarımızın da aynı haklara sahip olması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti.

Açıklamada Gökdemir, HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikamızın 10 yılı aşkın bir süre kararlılık ve inançla sürdürdüğü taşeronla mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığını söyledi.

2014 yılında HİZMET-İŞ Sendikamızın başlattığı taşeron emekçileri örgütleme kampanyası sonrası, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile ilk defa, taşeron çalışanların sendikalı olması için tarihi bir adım attıklarını kaydeden Gökdemir, bundan sonra taşeron emekçilerin kadrolu olmaları için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve hükümetin çalışmaları sonucu 1 milyona yakın taşeron emekçisinin kamuya alındığını hatırlatan Gökdemir, bu kadar özel sektör emekçisinin kamuya kadrolu olarak alınmasını dünyayı şaşırtan bir uygulama olarak değerlendirdi.

Gökdemir, “Uluslararası ekonomik organizasyonlar ve şirketlerin kamunun küçültülmesi ve özelleştirmeleri dayattığı yoğun bir dönemde taşerona kadro verilmesi, tarihi bir imzadır” dedi.

 Kadro alan emekçiler için artık yeni bir aşamaya geçildiğini belirten Gökdemir, “Bu aşama, yeni arkadaşlarımızın kadrolu arkadaşlarımızla aynı haklara sahip olmasını sağlamaktır” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar