- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gürsel YILDIZ’ın Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

17 Mart 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gürsel YILDIZ’ın Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı
Gürsel YILDIZ’ın Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ’ ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı     

Gürsel YILDIZ” 101. yıl dönümünü iftiharla kutladığımız, Çanakkale Zaferi, Milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Aziz Milletimizin yüzbinlerce şehit vererek elde ettiği zaferin sembolü olan 18 Mart tarihi, Vatan topraklarını koruma ve savunma, bu uğurda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anma adına çok önemli bir gündür.

Bu büyük zafer, tarihten silinmek istenen bir Milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi açısından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek, Çanakkale’de, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar; bizim bugün Millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir.

Milletimiz, büyük bir fedakârlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen Şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak ve onların emaneti olan bu vatanı, milli ve manevi değerlerimizi Dünya durdukça koruyacak; bu Cumhuriyeti Dünya devletleri arasında hak ettiği yere taşımak için her geçen gün daha da artan azim, şuur ve inançla mücadeleye devam edecektir.

hakvehuzur1

Zaferin 101. Yılında, Çanakkale’de yatan yüzbinlerce şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve hayırla yad ederken, onlara şükran borcumuzu ödemenin yolunun Vatanımıza, Bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize  kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini de hatırlatmayı bir görev addediyorum.

Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, daha yukarılara taşıyacağız. Öyle inanıyorum ki; bizi Millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça birlik ve beraberliğimizi güçlendirdikçe Ülkemiz hak ettiği yere daha çabuk ulaşacaktır.

hhp 

Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyen var olsun.

18mart

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar