Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11114 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gürsel YILDIZ’dan Jandarma’nın 177’nci Kuruluş Yıl Dönümü mesajı

14 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gürsel YILDIZ’dan Jandarma’nın 177’nci Kuruluş Yıl Dönümü mesajı
Gürsel YILDIZ’dan Jandarma’nın 177’nci Kuruluş Yıl Dönümü mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ’ın Jandarma Genel Komutanlığının Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ ” Yüce Türk Milletinin huzur ve güvenliği için kutsal vatan topraklarının dört bir yanında emniyet ve asayişin tesis edilmesi maksadıyla kendisine tevdi edilen görevleri, büyük bir özveri, üstün bir cesaret ve başarı örneği sergileyerek yerine getiren Jandarma Genel Komutanlığımızın 177’nci Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Kurulduğu 1839 yılından bugüne kadar, etkin bir asayiş hizmeti sunmayı amaç edinmiş olan Jandarma Genel Komutanlığımız, bu amaç doğrultusunda terör başta olmak üzere, tüm suç unsurları ile mücadelede elde ettiği başarılarla huzur ve güvenin simgesi olmuştur.

Kanun ordusu Jandarma Genel Komutanlığımız, ahlaki ve mesleki değerlere bağlı, hukuka ve insan haklarına saygılı, istekli ve yetenekli uzmanlaşmış personeli ile meskûn mahallerde teröristle mücadele ve kolluk vazifelerini etkin ve süratli bir şekilde icra etmekte, günümüzün hızla değişen ve gelişen asimetrik tehdit ve karmaşık güvenlik ortamında risk ve tehditlerin bertaraf edilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı personelimiz, özellikle son dönemde; milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve güvenliği uğrunda yürütülen terörle mücadele harekâtında diğer kuvvetlerimizle koordineli olarak gerçekleştirilen operasyonlarda, canları pahasına büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergilemiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma Genel Komutanlığımızın; ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde, 7 gün 24 saat esasıyla görev yapan kahraman ve fedakâr personeline içtenlikle teşekkür ediyorum.

Jandarma Teşkilatımızın, milletimizin güven ve sevgisi ile 177 yıllık kurumsal hafızasından aldığı güç ve cesaretle, milletimizin emrinde görev yaptığı her yerde; terörle mücadele ve asayiş hizmetlerini kanunların ve nizamların öngördüğü şekilde sağlayarak, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da gurur kaynağımız olmaya ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinlik, caydırıcılık ve saygınlığına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

hakvehuzur77

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; milletimizin birlik ve beraberliği, bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü ve devletimizin bekası uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Başta Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip MENDİ olmak üzere, Jandarma Teşkilatımızın başarısının daha üst seviyelere taşınması için büyük bir özveri ve gayretle çalışan emekli ve muvazzaf değerli personelini ve onlara destek veren kıymetli aile fertlerini en içten duygularımla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar