Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gürsel YILDIZ “Esnaf Kapıya Kilit Vuruyor”

27 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gürsel YILDIZ “Esnaf Kapıya Kilit Vuruyor”
Gürsel YILDIZ “Esnaf Kapıya Kilit Vuruyor”

Gürsel YILDIZ “Esnaf Kapıya Kilit Vuruyor

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ , Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet HOROZ, Hak ve Huzur Partisi Şanlıurfa  İl Başkanı Naif Çelebi  Esnaf ziyaret yaptılar.

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ “Esnaf kan Ağlıyor siftah bile etmediğimiz günler olduğu zaman vardır esnaf isyan ediyor“

Urfa’da Kapaklı, Bağdat ve Dünya Pasajı’nda Esnaf Kapıya Kilit Vuruyor

Kapaklı, Bağdat ve Dünya Pasajı’nda ithal elektronik eşya, porselen, tuhafiye malzemeleri satan esnaflar, doların yükselmesi üzerine batmanın eşiğine geldi. Dolardaki hareketliliği pürdikkat izleyen küçük işletmeler, sıkıntılı günler geçirdiğini dile getirdi.

Esnaf kan Ağlıyor siftah bile etmediğimiz günler olduğu zaman vardır esnaf isyan ediyor

Dolar fırladıkça zarar büyüyor

Dolar üzerine ithalat yaptığını belirten Dünya Pasajı esnafı “Biz ürünleri yurtdışından dolarla alıyoruz. Ancak ürünü satmaya gelince dolar yükseliyor. Esnaf artık kepenk kapatıyor. Zor durumdayız” diye feryat etti. Dolar fırladıkça zararın büyüdüğüne dikkat çeken esnaf esnaflar, “Dolar tırmandıkça tırmanıyor. Ülkede yaşanan siyasi gelişmeler bizi zarara uğrattı. Örneğin dolar 2,75’den 3’e çıktığı vakit, yüzde 10-15 fark ediyor. Farkı fiyata yansıttığımızda ise malı satamıyoruz. Bizim elde edeceğimiz kar oranı, yüzde 10 -15’tir. Bu kar oranını elde edemediğimizde zarar ediyoruz. Ürünü yeni fiyatla alıp eski fiyatla satmak zorunda kalıyoruz. Doların her yükselmesiyle esnafın işi düşüyor. Böyle giderse dükkanlarımızı kapatmak zorunda kalacağız”

urfa2

‘Açlık sınırına yaklaştık’

Dolarda yaşanan dalgalanmanın esnafı açlık sınırına getirdiğini söyleyen  esnaf “Esnaf olarak açlıktan ölmek üzereyiz. Aldığımız malları satamıyoruz. Satış oluyorsa da zararına oluyor. 2-3 ay böyle giderse biz batarız. Esnaflığı bırakmamız lazım” diye sitem etti.

urfa1

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ “Yıllardan bu yana tüm zorluklara göğüs gererek, yaşadığı sıkıntılara rağmen esnafımız ayakta durmaya çalışıyor. Bölgede yaşanan olaylardan sonra meydana gelen huzursuzluk esnafımızın işini de olumsuz etkiledi. Şanlıurfa ‘da halkımızın hayatını sürdürebilmesi, toplumun belkemiği olan esnafımızın ayakta kalmasına bağlıdır. Vergi, işyeri ruhsatı, trafik ve oda kaydını yaparak meşru bir şekilde çalışan esnafımızın hakları teminat altına alınarak, 5262 sayılı yasada bulunan esnafımızın haklarını koruma yükümlülüğünü yerine getirmeli. Korsan çalışanlar ile meşru çalışan esnafımız ayrıştırılmalı. Vergi Dairesi, Belediyeler ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere denetimlerini sıklaştırmalı ve korsan esnaflığın önüne geçerek, meşru şekilde esnaflık yapanların hakları korunmalı.”

urfa3urfa4urfa8urfa9urfa11urfa12urfa15urfa16urfa19urfa20urfa21urfa22urfa24urfa30urfa31urfa32urfa34urfa36urfa39urfa50urfa60urfa61urfa62urfa63urfa67urfa69urfa70urfa71urfa73urfa75

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar