Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gürsel YILDIZ, 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama mesajı

30 Ağustos 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gürsel YILDIZ, 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama mesajı
Gürsel YILDIZ, 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama mesajı

Gürsel YILDIZ, 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ, 30 Ağustos Zafer bayramı 94’ncü yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Bayramı kahraman Türk haklıyla beraber aynı heyecanla ve ruhla kutladıklarını ifade eden Genel Başkan  Gürsel YILDIZ “Bugün Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan büyük Zafer’in 94’üncü yıldönümünü, kahraman Türk halkıyla beraber aynı heyecan ve ruhla kutluyoruz.

Tarihinin en karanlık dönemlerinde içerisinden yetiştirdiği kahramanlar sayesinde çıkmayı başaran Türk Milleti; ordumuzun içerisine gizlenmiş ihanet çetesinin darbe girişimini içerisindeki vatansever Mehmetçiklerimiz ile beraber bertaraf etmiştir.

ataturk2ataturkfot1ataturkasa1

O kahramanlardan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlattığı büyük taarruzu, 30 Ağustos günü tamamlayarak dünya savaş tarihinin en büyük zaferini kazanmıştır.

Türk tarihinde zafer ayı olarak bilinen Ağustos ayında Malazgirt Zaferini kazanarak Anadolu’yu yurt edinen Türk Milleti; tarihinde yine bir dönüm noktası olan 30 Ağustos 1922’ de kazandığı zaferle bir kez daha yeniden ve ebedi olarak Anadolu’yu vatan edinmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal’in çizdiği hedef doğrultusunda ve ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ülküsüne bağlılıkla, daha özgür ve daha çağdaş bir ülke olmanın mücadelesini veriyor. Bu nedenledir ki demokrasimizi kökleştirmek için atacağımız her adım, 30 Ağustos ruhuna eklenen yeni bir zaferdir.

15 Temmuz gecesinde de açıkça görüldüğü gibi, TBMM’nin tüm üyeleri ve yurttaşlarımız Cumhuriyetimiz ve parlamenter demokrasimize yönelen tüm saldırılar karşısında bir duvardır.

Anayasal rejimi ortadan kaldırmak; laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak, cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen tüm odaklar ve terör şebekeleri bu duvara çarpıp, yenilmeye mahkumdur.

gurselyıldız1 gurselyıldız2 gurselyıldız3 gurselyıldız4

Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar