Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÖKDEMİR : “10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutluyorum”

09 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»GÖKDEMİR : “10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutluyorum”
GÖKDEMİR : “10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutluyorum”

HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya Şube Başkanı ve  HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hasebiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Gazetecilerin çalışma koşullarının daha da iyileştirildiği, teşkilatlanmalarına mani olan bütün engellerin kaldırıldığı bir ortamda çalışmaları temennisiyle tüm basın emekçilerinin bu anlamlı günlerini tüm samimiyetimle kutluyorum” dedi.

 Gökdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zorlu bir görev basın mesleğinde çalışanlarla, çalıştırılanlar arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi hakkındaki 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği, 10 Ocak 1961 tarihinden beri ülkemizde ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Basın, demokrasinin ve insan haklarının en temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakârlık ve disiplin isteyen, zor koşullarda icra edilen, toplumun en temel hakkı olan bilgilendirme açısından önemli bir meslektir. Topluma doğru ve zamanında haber verme, objektif olma, tarafsız, erdemli, adaletli ve vicdanlı bir mesleği yapan gazeteciler, önemli bir iş olan toplumu bilgilendirmeyi yerine getirmektedirler.

Basın çalışanları, zor ve kolay koşullarda toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, memleket yararı için doğru ve zamanında bilgilerin verilmesi gibi hayati önemi taşıyan bir görevi icra etmektedirler. Bu zor görevi icra ederken bazen hayatları pahasına, gece gündüz demeden özverili bir şekilde emek vermektedirler.

Gazetecilerin her türlü ekonomik ve sosyal haklarının teminat altına alınması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve sendikal teşkilatlanmalarının önündeki engellerin kaldırılması temel öncelik konusu olmalıdır.

 Gazetecilerin çalışma koşullarının daha da iyileştirildiği, teşkilatlanmalarının önündeki bütün engellerin kaldırıldığı bir ortamda işlerini icra etmesi temennisiyle tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyorum.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar