Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geyvenin Kanayan Yarasına Neşter Vuruldu

24 Temmuz 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Geyvenin Kanayan Yarasına Neşter Vuruldu
Geyvenin Kanayan Yarasına Neşter Vuruldu

Geyve’de sel felaketinin yaşandığı ve kanayan yarası olan Karaçay Deresine neşter vuruldu. Karaçay Deresi , Sakarya Nehrine döküldüğü yerden Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar ıslah ediliyor. Islah çalışmasının yapıldığı bölge aynı zamanda yürüyüş yolu olacak.

DERE YATAĞI GENİŞLEYECEK

Geyve’de dereler bir bir ıslah ediliyor. Geyve Belediyesinin girişimleriyle DSİ tarafından yatırım planına alınan Karaçay Deresi’nde 9 kilometrelik bölüm ıslah edilecek. Dere yatağının genişletildiği proje sayesinde 3 yıl önce yaşanan felaketlerin tekrarlanmaması hedefleniyor. Karaçay’ın Sakarya Nehri ile buluştuğu noktadan itibaren başlayıp Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar olan alanda yapılacak ıslah çalışmasında dere alanı ilçe merkezinde 21 metreye kadar genişletilecek.Proje sonrasında dere kenarında yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturulacak.

YENİ YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya projenin çok önemli bir soruna çözül olacağını belirterek “Dere ile nehrin buluştuğu noktadan itibaren 9 kilometrelik bir alanda ıslah çalışması yapılacak. Derenin ilçe merkezinde geçen kısımlarında dere yatağı genişletilecek. Islah çalışmasıyla birlikte nehirden itibaren yeni yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturacağız. Karaçay projesi sadece bir ıslah değil aynı zamanda yeni bir mekan olacak” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Projenin hayata geçirilmesinde Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun büyük emekleri olduğunu belirten Başkan Kaya “İlçemiz için çok önemli projeye katkı veren büyüklerime teşekkür ediyorum. DSİ’nin özel hazırladığı bir projeyle ıslah gerçekleştiriliyor. 9 kilometrelik alanda ciddi bir çalışma yapılacak. Islah projemizde çalışmalar başladı .Geyvemize hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar