Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geyve İlçesi İftar Krizi Yaşıyor

15 Haziran 2017 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Geyve İlçesi İftar Krizi Yaşıyor
Geyve  İlçesi İftar  Krizi Yaşıyor

Geyve  İlçesi İftar  Krizi Yaşıyor

MHP  GEYVE İLÇE TEŞKİLATI  BASIN AÇIKLAMASI

MHP  Geyve İlçe Bşk.Şerafettin KAYA”Saygıdeğer Geyve’li hemşehrilerim,

Değerli Geyve ve Büyükşehir Belediye Başkanım;

Dün itibarı ile halkımızla hasbihal ve günlük ihtiyaçlarımız için Geyve çarşısında dolaşırken işbu açıklamanın konusunu teşkil eden olayı ve neden olduğu sorunlar yumağına şahit oldum. Konu; Geyve ve Büyükşehir Belediye başkanlarımızın arasında yaşanan olumsuzlukların ayyuka çıkmasıdır. Bu durumdan halkın zarar görmesi ve rahatsız olmasıdır.

Başta samimiyetimle belirtmek isterim ki; adımdan söz ettirmek, reklam ya da herhangi menfeat beklentisinde olmak niyetinde değilim, durumdan vazife çıkarmak ve yerel yönetimin ilimiz ve ilçemizin en tepesindeki insanlara yön vermek ise haddim değildir. Siyasi ve toplumsal bilincin sorumluluk duygusuyla hareket ettiğimin sadece halkımızın yaşanan olumsuzluklara karşı seslerini duyurma ve çözüm bulma adına açıklama yaptığımın bilinmesini isterim. Yazdığım her cümle benim değil halkın birebir ağzından dökülen ancak cesaret edip dile getiremediği duygulardır. Bazılarının ancak arkanızdan konuşup yüzünüze söyleyemeyeceği cümlelerdir. Bu nedenle sözlerimin sizdeki yansımasının bende karşılığı yoktur. Ben elçiyim, umarım zeval olmaz.

Öncesini bilmiyorum; ancak geçen yıl Büyükşehir Belediyesi adına Geyve’de verilen iftar yemeğine Geyve Belediye başkanımızın katılmadığından bahisle halkımızın bu durumdan 1 yıldan beri rahatsız olduğuna şahit olmaktayız. İlk zamanlar arada bir yoklayan dikkate alınmayacak çapta başağrısı misali günübirlik yaşanan, gelip geçici durumdur şeklinde iyiye yorumladık. Ancak aradan geçen bir yılda memleketimizin bu topraklarında yetişmiş iki güzide insan arasındaki sorunun çığ gibi büyüyerek kangren haline geldiğine şahit olmaktayız.

Bugüne kadar yazılı, görsel medya ve sosyal medyada çıkan haberlerin farkında ancak sorunları çözme değil aksi tesir yapar endişesiyle sütünde durmadık. Ancak halkın bu konuda patlama noktasında olduğunun altını çizmek istiyorum. Dün birkaç sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleri ile muhtarlarımızın durumu bana aktarması ile çarşıya indiğimde karşılaştığım herkesin konusunu etmediğim halde beni görür görmez çözüm yönünde yardım ve katkıda bulunmamı isteyen talepleri olmuştur. İnsanlar bu durumdan son derece rahatsız, maddi-manevi muzdarip durumdalar. “Büyükşehir tepeme biner” “zabıta tepeme biner” diye ön plana çıkıp zarar görme korkusuyla kimse kimseye bir şey diyemiyor.

Diyeceğim odur ki;

Değerli başkanlarım, artık şapka düşmüş kel görünmüştür. Sizin aranızdaki sorunun ne olduğu “bizi ilgilendirmez” değil ilgilendirir çünkü sonuçlarına halk katlanıyor, daha fazla bedel ödemek istemiyor ve hepsinden de önemlisi sizden kavga değil verdikleri oy’un karşılığı icraat, hizmet bekliyor. Birbirini seven, güleryüzlü, kolkola  ve uyum içinde yönetim anlayışı ile bu sinerjiyi kendilerine aktarmanızı istiyor. Zaten yıllardır “Sakarya’nın güneyi yatırımlardan gereken payı alamıyor” modundaki halk siyasilerin arasındaki kısır çekişmeler sonrasında mevcut ve periyodik kaynaklardan dahi mahrum kalındığı hissine kapılıyor, maalesef buna da kendilerini inandırmış durumdalar. Herkesi aynı anda mutlu etmek imkansızdır, bu nedenle biz siyasetçilerin seveni olduğu kadar sevmeyeni de olması kaçınılmazdır. Sizler sizi sevenleri üzüyor sevmeyenleri de sevindiriyorsunuz. İçinde bulunduğumuz durum zaafiyettir, birilerinin felaketinden faydalanmak insani olmasa da maalesef başka birileri bu zafiyeti kendi adına hayra ve ranta çevirme gayret ve amacındadır. Durumdan nemalanmak derdindedir. Kavganın kazananı yoktur ama bu kavganın kaybedeni Geyve halkıdır. Bu olumsuz durumdan dolayı mevcut periyodik yatırımların dahi başka ilçelere veya başka kalemlere kaynak olarak aktarıldığını dahi düşünenler var. Ayrıca bu dumanlı hava siyasi rakipleriniz içinde ellerini ovuşturacakları, hamle yapacakları bir durumdur, bu yönde de harekete geçilerek oy devşirme, siyasi rant elde etme amacıyla atağa geçeceklerini de unutmayın. Aynı geminin insanlarına basit, ilkel, basiretsiz yönetim tarzı ile değil ceviz kabuğu incir çekirdeğini dahi doldurmayacak meseleler için işkence yapmaya, maddi ve manevi bedel ödetmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu konuda hassasiyet noktasında cümlelerin ardı arkası kesilmiyor, çok şeyler yazılabilir ancak meselenin özü anlaşılmış durumda olduğundan kısa kesmek istiyorum.

Ayrıca bu konunun buraya gelmesinde değerli (!) katkı saylayan kendilerini gazeteci ve medya mensubu diye tanımlayanlara da şunu demek istiyorum; Bizlerin haklı olduğumuz ve halkın sesini iletmemiz noktasındaki haberlerimizi yayınlamazken, sosyal medyada sırf bastırılmış ideolojisinin etkisinde muhalefete “uzlaştırıcı olacakmışız” yönünde mesaj vermeye kalkan zavallılar, bizim kayığımız yok, ayaklarımız yere sağlam basıyor ve karadayız, kayığına bindiğiniz kişilerle size iyi yolculuklar diliyorum ve el sallıyorum, “güle güle”. Siz önce bindiğiniz kayığa bakın, biz toplumsal sorumluluk bilinciyle zaten görevimizi yaparız, Ülkücü Hareket bu ülkede yarım asırda “ezan dinmez, bayrak inmez” uğruna 5000 şehit vermiştir. Kimsenin kayığına binmemiş, şu an olduğu gibi yapıcı eleştirilerini bölge, ülke ve milletin yararına yapmakta ve yapacaktır, siz işinize bakın, hakkın ve haklının sesi er-geç duyulur evvel Allah…

Sonuç olarak; Değerli belediye başkanlarım; oluşan bu tablodan başta Geyve halkı rahatsız ve tepkili, kızgınlığından dolayı burnundan nefes alıyor ama kimse kimseye bir şey diyemiyor ama derdini anlatacak muhatap bulduğunda cümlelerin sonu gelmiyor . Herkes ittifakla her iki belediye başkanının yarın akşam yapılacak iftarda yemeğinde el ele, kol kola görmek istiyor. Haklılar da, çok şey de istemiyorlar, bu durum onların haklı olmasından ziyade “size hizmet etmeye talibiz” diye oy istediğiniz insanlara karşı sorumluluk bilinci ve uyum içinde hizmet etmek görevinizdir. Bu makamlar biz ölümlü, fani insanlara baki değildir. Baki olan davanın ve devletin ilanihaye yaşamasıdır, bekasıdır. “Çivi çiviyi söker” zihniyeti ile didişmek yerine her şeyin en iyisine layık bu necip milletin evladına hizmet etmek için çivi çakın, proje üretin, verdiğiniz sözü yerine getirin ve hizmet edin. Baki kalan gökkubbede hoş bir sada bırakın, sizden bekleneni ve yakışanı yapın.  (Benim bildiğim küskün geçen bir yılın ve) kaosla geçen zamanın telafisi yok. Yarın bu konu çözülmelidir, öğleye kadar sonuç alınmazsa İçişleri Bakanlığı, başbakan ve cumhurbaşkanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunulacağının bilinmesini isterim. Bu aymazlığı ve sorumsuzluğu diğer bir ifade ile halkın ayyuka çıkmış feryadını birileri duymalı ve gereğini yapmalıdır.

Yarın akşam iftar yemeğinde GEYVE HALKI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞBAKANI SAYIN ZEKİ TOÇOĞLU İLE GEYVE BELEDİYE BAŞKANI MURAT KAYA’YI AYNI MASA ETRAFINDA KOLKOLA, GÖNÜL GÖNÜLE GÖRMEK İSTİYOR.

Devletin bekası esastır; atanmış, seçilmiş en büyük mülki amirinden vatandaşına kadar devletin her kurum ve kuruluşu uyum içinde olmalı, birbiri ve halkı ile barışık olmalıdır.

Umarım mesaj alınır, gereken halkın istediği ve özlediği yönde yapılır. Bize düşen ise yapıcı muhalefet bilinciyle hislere tercüman ve klavuz olmaya çalışmaktır.

Her iki belediye başkanım başta olmak üzere Geyve halkına ve herkese en derin saygı ve sevgilerimi iletir hayırlı Razamanlar dilerim.

Mehmet Kır’dan Büyükşehir iftarına davet

Mehmet Kır, tüm Geyvelileri Büyükşehir’in iftarına davet etti. Geyve eski Belediye Başkanı Mehmet Kır yayınladığı mesajla tüm Geyvelilere birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Geyve’de yarın düzenleyeceği iftar organizasyonuna katılmaları yönünde davette bulundu.

Mehmet Kır’ın açıklaması şöyle;

Geyve eski Belediye Başkanı MEHMET KIR” Tüm Geyveli ve Alifuatpaşalı hemşehrilerimin, İslam Aleminin 11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şeriflerini tebrik eder, içinde bulunduğumuz rahmet, bereket, birlik, beraberlik ve Kur’an ayının huzura, kardeşliğe, barışa ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder; İslam Alemi’nin de kurtuluşuna vesile olmasını dilerim.

16 Haziran Cuma akşamı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun Geyve Adnan Menderes Kapalı Pazaryeri’nde vereceği geleneksel iftar yemeğinde tüm Geyveli ve Alifuatpaşalı , Sakaryalı hemşehrilerimin, gönüldaşlarım, komşularımla buluşmak ümidiyle hepinize en kalbi, en derin sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım.

Hepinize hayırlı Ramazanlar diler; dualarla idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ederim.

İKİ YIL ÖNCE  FAKİR İFTARI  ŞİMDİ  ZENGİN İFTARMI MI?

Bem-Bir Sen Sakarya Şube Başkanı Ahmet Öksüzali ” İki sene önce Murat bey katılırken fakir iftarıydı da şimdi mi zengin iftarı oldu. ?

Milli Eğitim bakanlığı‘da Eğitim Emekli  Müfettişi Cemalettin Dinçer “ Aksırıncaya,tıksırıncaya kadar yiyin. Fitil,fitil burnunuzdan gelsin.

Toplu iftar yemekleri birlik ve beraberliği pekiştirir. Şahıslar veya özel kurumların iftar yemeği vermesinde bir beis yoktur.Ancak,toplanan vergilerle iftar verilmesine gönlümüz razı değildir. Buraya yapılacak harcamaların hizmet olarak vatandaşa yansıması yerinde olacaktır

İrfan Tufanoğlu Yığın yîğin spor yapıp kilolarınızı atarsınız spor malzemelerinin parasını vatandaş öder çûnkû buna mûsait

12 yıl geyvede saadet partisi ilçe başkanlığı yaptım ne Geyve belediyesi nede bûyûk şehir belediyesinden teşkilat olarak bir davet aldık zaten davet olsa da katılmazdım
Bûyûk şehir yasasından sonra ilçe belediyelerinin elinden bir çok yetkisi alındı bûtûn yetkiler bûyûk şehire devredildi ilçedeki yetkililerde bunun bûyûk savununucusuydu e şimdi ne oldu halkı kimse kandırmasın bûyûk şehir geyve belediyesinin önûne masa atar iftarını verir kanunen bunu kimse engelleyemez ha bizim yetkililer eğer Sakarya bûyûk şehirin verdiği iftara katılmak istemiyorsa komşu illerdeki iftarlara katılsılar mesala Bolu Bilecik Kocaeli dûzce.deki iftarları katıla bilirler konu yemek yemek yemese onlarda devlet kasasından ne fark eder
Ha esas can alıcı soru Geyve belediyesi kendi neden iftar dûzenlemiyor eskiden olduğu gibi yoksa bu yetkisi demi elinden alındı?

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar