- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genç Tİcaret Köprüsü ECOWAS ülkeleri ile buluştu!

26 Şubat 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Genç Tİcaret Köprüsü ECOWAS ülkeleri ile buluştu!
Genç Tİcaret Köprüsü ECOWAS ülkeleri ile buluştu!

Genç Ticaret Köprüsü Ecowas ülke temsilcileri İle buluştu
Sakarya Genç Müsiad’ın yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğü proje olan Genç Ticaret Köprüsü öğrencileri Deik ve Ekonomi Bakanlığının ortak olarak düzenlediği Türkiye -Ecowas iş ve ekonomi forumuna katıldı.

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK ev sahipliğinde ve ECOWAS ile iş birliği çerçevesinde geçtiğimiz hafta İstanbul’da Türkiye ile topluluk üyesi ülkeler arasında ekonomik ortaklığın derinleşmesi kapsamında gerçekleşen foruma, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve ECOWAS üyesi 15 ülkenin bakanlarının katılımının yanı sıra 400’den fazlaTürk ve Afrikalı iş insanının katıldı.ECOWAS ülkelerinin önemli yatırım projelerinin sunulduğu forumda, tematik oturumlar ve ECOWAS hükümet temsilcileri ile iş dünyası temsilcilerinin birebir temaslarını içeren görüşmeler gerçekleştirildi.

Sakarya Genç Müsiad’ın koordine ettiği ,Sakarya Üniversitesinde okuyan Uluslararası Öğrencilerden oluşan ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci derneğinin paydaş olduğu Genç Ticaret Köprüsü projesine ait 15 kişilik grup bu büyük organizasyonda ülkeler arası ticaretin gelişmesinde önemli rol oynadı. Kendi ülkelerinden gelen işadamlarına evsahipliği yapan öğrenciler, Türk firmaları ile Ecowas birliğine bağlı firmalar ile köprülerin kurulmasını sağladı.

Genç Ticaret Köprüsü  öğrencilerinin foruma katılan ülkeleri ve Türkiye’yi tanımaları bunun ile birlikte her iki ülkenin diline hakim olmaları ve Genç Müsiad’a ait ticaret eğitimlerine katılmanın verdiği deneyim çerçevesinde B2B görüşmelerinde verimlilik sağlandığı gözlenildi. Deik Afrika koordinatörleri ilk defa uygulanan bu yöntemin görüşmelere son derece katkı sağladığını daha sonraki programlarda ve düzenlenmesi planlanan B2B İş görüşmelerinde Genç Ticaret Köprüsü programına ait öğrencilerin davet edileceğini beyan etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar