Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazi Polis Memuru Mustafa Bozkurt’a Devlet Övünç Madalyası Verildi

19 Mart 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gazi Polis Memuru Mustafa Bozkurt’a Devlet Övünç Madalyası Verildi
Gazi Polis Memuru Mustafa Bozkurt’a Devlet Övünç Madalyası Verildi
Geçici görevle gittiği Somali’nin başkenti Mogadişu’da Türk Büyükelçiliği’nde nöbeti esnasında teröristlerle girdiği çatışmada bombalı saldırı sonucu ayağından ağır yaralanan Özel Harekât Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Mustafa Bozkurt’a 22.07.2015 tarih ve 215/7957 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun Kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Onayı ile verilen  “Devlet Övünç Madalyası Tevcih” töreni Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Polis Memuru Mustafa Bozkurt’un özgeçmişi okundu.
valbey11
Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun önerisi üzerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Onayı ile verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Sayın Cumhurbaşkanımız adına İlimiz Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından Gazi Polis Memuru Mustafa Bozkurt’a Tevcih edildi.
Vali Coş törende yaptığı konuşmada; ‘‘Bayrağımızın şanla şerefle iftiharla dalgalanmasını sağlayan kahraman güvenlik kuvvetleri mensuplarımızın fedakâr görevlerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bunlardan biri atsız kahramanlardan Mustafa kardeşimizdir. Afrika da Somali’de Türk Büyükelçiliğine baskın düzenleyen ve bayrağımızı indirmek isteyen gözü dönmüş hainlerin saldırılarına karşı, büyük bir kahramanlık destanı yazarak o saldırıda elçiliğimizi korumuş ve görevini kahramanca yerine getirmiştir. Memleketimizin ve dünyanın dört bir yanında Türk Bayrağı’nın Şan, Şeref ve İftiharla dalgalanmasını sağlayan kahraman güvenlik mensuplarının fedakarhane görevlerine ne kadar teşekkür edilse az olduğunu’’ ifade etti.
Törene, Vali Hüseyin Avni Coş, Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Zihni Açba, Garnizon Komutanı J. Albay Emin Dursun, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Saka,  Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları,  İl Emniyet Müdürü, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri,  Askeri Erkan, Şehit Aileleri, Gaziler, Gazi Polis Memuru Mustafa Bozkurt’un ailesi ile silah arkadaşları ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR