Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazeteciler gününde sorunlar ele alındı

12 Ocak 2018 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gazeteciler gününde sorunlar ele alındı
Gazeteciler gününde sorunlar ele alındı

Gazeteciler gününde sorunlar ele alındı

Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Camili’de bulunan Dernek binasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle kahvaltı düzenledi.

Düzenlen kahvaltıya Başta Gazeteciler olmak üzere; Dernek Başkanı Fikri Arslan, Camili Muhtarı Yunus Özçelik, Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyt Ulu ve Dernek yönetim i katıldılar. Başkan Fikri Arslan Kısa bir konuşma yaptı. Arslan 10 Ocak Gazeteciler gününü katlayarak, depremden sonra kurulan bu bölgenin ilk başlarda sıkıntılarla geçtiğini ifade ederek,  bu günlere geldiğini vurguladı.

SONY DSC

Başkan Arslan; “Çok sıkıntılar ile mücadele ederek, bu güzel günlere geldik. Bizim önceliğimiz ve amacımız burada,  önce insan gibi yaşamak. Bunun üzerine taleplerimizi ortaya koyuyoruz. Bizim tek sıkıntımız şehirden uzak olmamızdır. Yani göz önünden uzak olmamız. Biz gelişmelere siyasi bakmıyor hizmet olarak bakıyoruz. Bu bölgenin halkı burayı otel olarak kullanıyor. Bizler sıkıntılarımızı yetkililere ulaştırıyoruz. Dernek olarak hizmet isterken; Camili, karaman ve Korucuk diye ayırmadan Yenikent olarak istiyoruz. Siz değerli gazeteciler bu bölgenin ve bizim sesimizsiniz. Bizim siyasetimiz buraya hizmettir.” Şeklinde konuşan Arslan, “Bu mekânı bize hazırlayan Zeki Başkana teşekkür ediyoruz. Ancak, sıkıntılar yok mu var, ilk başta ve en büyük talebimiz bizi merkez ile bütünleştirecek olan raylı sistemin hayata geçirilmesini istiyoruz.” Dedi.

Toplantıda Muhtarlarda söz aldı. Karaman mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık Karaman bölgesinde aile çay bahçeleri ve parkların eksikliğini dile getirdi. Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik yenikent bölgesinin sorunlarının belli olduğunu kısaca özetledi. Korucuk Mahallesi Muhtarı Cüneyt Ulu, Korucuk mahallesinin en acil ihtiyacın ulaşım olduğunu ifade etti. Yapılan toplantı sonrasında Dernek yöneticileri, muhtarlar ve gazeteciler bölgede incelemelerde bulundular. Karaman Korucuk’tan geçen 3. Köprü bağlantısı otoban olmak üzere. Camili Ayçiçek vadisi yerleşim alanında yapılan Bisiklet adasının çalışmalarını da yerinde incelediler. Yapılan bu toplantıda Yenikent bölgesinin cazibe merkezi haline gelmesi ifade edildi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar