- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ferrero Fındık Sakarya’da medya ile iftarda buluştu.

01 Haziran 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ferrero Fındık Sakarya’da medya ile iftarda buluştu.
Ferrero Fındık Sakarya’da medya ile iftarda buluştu.

-Ferrero Fındık, Sakarya ve Düzce Basını ile buluştu

-Tarım Direktörü Arısoy; “Alımlarda kaliteli fındığı bir miktar fiyat farkı ile ödüllendiriyoruz.”

Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Değerli Tarım uygulamaları ile kaliteli ve yüksek randımanlı fındığın yetiştirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Fındık alımlarımızda da kaliteli fındığı bir miktar fiyat farkı ile ödüllendiriyoruz” dedi.

Ferrero Fındık tarafından fındık üretilen illerde görev yapan basın mensuplarına yönelik İftar Buluşmaları Sakarya ve Düzce basını ile bir araya gelinerek tamamlandı. Daha önce Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun buluşmaları gerçekleştirilmişti.

Sakarya ve Düzce basını ile yapılan son buluşmaya Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de katıldı.

İftar öncesi kısa bir konuşma yapan Ersin Arısoy, Türkiye’de 5 yıldan beri 65 ziraat mühendisi ve 21 sosyal çalışma uzmanı ile uygulanan proje ile yaklaşık 35 bin çiftçiye eğitim verildiğini, son 1 yılda 12 bin 500 çiftçinin bahçelerinin ziyaret edildiğini hatırlatarak; “Yapmak istediğimiz fındık üreticisine en iyi tarım tekniklerini, en doğru şekilde öğretebilmektir. En kaliteli fındığın çıkması için elimizden geldiğince teknik destek veriyoruz. Türkiye’de ne kadar kaliteli fındık olursa, üretici için de, Ferrero için de o kadar iyi olacaktır” dedi.

Ferrero Değerli Tarım Türkiye Direktörü Ersin Arısoy

Arısoy şunları söyledi:

“İyi tarım tekniklerini uygulayabildiğimiz her bahçede verim ve kaliteli üretim artıyor ve 1 yıl sonra diğerlerine örnek oluyor. Her bölgede örnek bahçelerimiz var. Elimizden geldiği ölçüde kaliteli fındık, yüksek randımanlı fındık için çalışıyoruz.İlk kez geçen yılki alımlarımızda kaliteli fındığı ödüllendirmek için bir miktar fiyat farklılığı uyguladık. Bu uygulama devam edecek. Ferrero kaliteli fındığa belli bedel ödemeye hazır. Çünkü Ferrero’nun ürünlerinde her zaman dikkat edilen nokta kalitedir.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar