Dolar : Alış : 7.9170 / Satış : 7.9313
Euro : Alış : 9.3956 / Satış : 9.4125
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya15°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 10851 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ey Halkım, Unutma Bizi

24 Ocak 2018 - 941 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ey Halkım, Unutma Bizi
Ey Halkım, Unutma Bizi

Ey Halkım, Unutma Bizi

Bir gün mezarlarımızda güIIer açacak ey halkım, unutma bizi.
Bir gün sesimiz, hepinizin kuIakIarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi.. Uğur Mumcu

Kalleşçe katledilişinin 25. yılında Uğur Mumcu’yu Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan ISIR ve İl Yönetimi olarak saygı ve özlemle anıyoruz.

Uğur Mumcu şehit edilmeden, kalemi susturulmadan önce şöyle seslenmişti bizlere:

“Bağımsızlık Mustafa Kemal’den armağandı bize. Emperyalizmin ahtapot kollarına teslim edilen ülkemizin bağımsızlığı için kan döktük sokaklara.

Mezar taşlarımıza basa basa, devleti yönetenler, gizli emirlerle başlarımızı ezmek, kanlarımızı emmek istediler. Amerikan üsleri kaldırılsın dedik, sokak ortasında sorgusuz sualsiz vurdular… Yirmi iki yaşlarındaydık öldürüldüğümüzde ey halkım, unutma bizi.”

Yoldaşlarımız bugün Uğur Mumcu’nun yıllar önce ne anlatmak istediğini, niçin öldürüldüğünü daha iyi anlıyor.

Bir gün gelip de imamların savcı olacağını söylediğinde, “Ergenekon Savcıları” için uyarıyormuş bizi… Türkiye’nin tüm kurumlarının, Cumhuriyet’in tüm kazanımlarının tartışılacağı günlerin geleceğini söylüyormuş anlayana…

Mumcu, katledildiği güne kadar emperyalizmin ülkemize ve bulunduğumuz coğrafyaya yönelik karanlık planlarını açığa çıkartıp, bu planların uygulanmasında rol oynayan “mafya-tarikat-ticaret ve siyaset” bağlantılarının üzerine büyük bir kararlılık ve cesaretle gitti. Bütün bu karanlık oyunları birer birer belgeleriyle ortaya koydu.

Ama bu karanlık bir gün dağılacak ve Nazım’ın dediği gibi “Elini kolunu sallayarak dolaşacak bu güzelim memlekette hürriyet.”
Hak, Hukuk ve Adalet’in işlediği, Liyakatin sisteminin oluşturulduğu özgür bir ülke düşüncesi, bizleri ve gelecek kuşaklarımızı aydınlatmaya devam ediyor. Hukuk ve demokrasi yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bizleri meşale gibi aydınlatan, yaşamlarını demokrasi ve toplumsal barışa adamış olan Uğur Mumcu’yu, Abdi İpekçi’yi, Muammer Aksoy’u, Bahriye Üçok’u, Ahmet Taner Kışlalı’yı ve bu uğurda yaşamlarını kaybetmiş tüm basın emekçilerimizi saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

BENZER HABERLER

""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar