Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltında

26 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltında
Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltında

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı. Mutlu’nun evinde arama yapılıyor.

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı.

Mutlu’nun evinde arama yapılıyor.

İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu 15 Temmuz darbe girişimin ardından görevden uzaklaştırılan isimler arasında yer almıştı.

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı. Görevden uzaklaştırılan 246 mülki idare amirinin içerisinde İstanbul’un eski Valisi olan ve daha sonra merkeze alınan Hüseyin Avni Mutlu da yer almıştı.

Avni Mutlu, Gezi Direnişi döneminde de İstanbul valisiydi.

avni

HÜSEYİN AVNİ MUTLU’YA GÖZALTI KARARI

NTV’nin haberine göre, eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı. Mutlu’nun evinde arama yaptığı belirtildi. 31 Mayıs 2010’da İstanbul Valiliği’ne atanan Mutlu, 15 Eylül 2014 Valiler kararnamesi ile merkez valisi olmuştu. Mutlu, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından görevden uzaklaştırılmıştı.

Kadıköy Kaymakamı gözaltına alındı

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun gözaltına alındığı öğrenildi. Hüseyin Avni Mutlu’nun evinde polislerin arama yaptığı bildirildi. Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal da soruşturma kapsamında gözaltıa alındı.
kaymakam
1966 yılında Erzincan İli Refahiye ilçesinde doğdu.
İlköğrenimini tamamladıktan sonra Orta ve Lise Öğrenimini Samsun’da tamamladı.
1985 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Kısa bir süre Avukatlık yaptıktan sonra 80. Dönem Kaymakam adayı olarak göreve başladı. 
Kütahya-Hisarcık ve Gaziantep-Oğuzeli ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra sırasıyla Balıkesir-Balya, Adıyaman-Gerger, Gümüşhane-Torul, Çorum-İskilip ve Sakarya-Arifiye ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulunmuştur.
İçişleri Bakanlığı’ nın 06.08.2012 tarih ve 2012/473 Sayılı Müşterek Kararnamesiyle İlçemiz Kaymakamlığına atandı. 
13.09.2012 tarihinde görevine başlayan Birol KURUBAL, evli ve 3 çocuk babasıdır.

HÜSEYİN AVNİ MUTLU KİMDİR?

Hüseyin Avni Mutlu (d. 1956; Fındıklı, Rize), Türk bürokrat ve eski İstanbul valisi. Hüseyin Avni Mutlu 1956 tarihinde Rize’nin Fındıklı ilçesi doğumuştur. İlkokul eğitimini İstanbul, Fatih’de Ali Kuşçu ilkokulunda tamamlamıştır. Babasının görevi dolayısıyla Bostancı’ya taşınmışlardır.Babası madencidir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1985 yılında Kocaeli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bolu’nun Gerede ve Çorum’un Kargı İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunduktan sonra, 1988 yılında Bursa ili, Büyükorhan İlçesine İlçenin ilk Kaymakamı olarak atandı. 1991-1992 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde 1 yıl süreyle İngilizce eğitimi gördü. 1992-1994 yıllarında Şırnak’ın Silopi İlçesinde Kaymakamlık, 1994-1997 yıllarında Şırnak Vali Yardımcılığı, 1997-2002 yıllarında Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Kaymakamlık görevini yürüttü. Daha sonra 1 yıl süreyle Çanakkale Vali Yardımcılığı yaptı.

2003-2005 yılları arasında İstanbul’un Bağcılar ilçesi Kaymakamlığını yürüttü. 2005-2007 yılları arasında 2 yıl süre ile Siirt Valiliği , 2007-2010 yılları arasında 3 yıl süre ile Diyarbakır Valiliği yapan Hüseyin Avni Mutlu 11 Mayıs 2010 tarih ve 2010/407 sayılı kararname ile İstanbul Valiliğine atanmış olup, 31 Mayıs 2010 tarihi itibarıyla görevine başlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onur Üyesidir. 15 Eylül 2014 Valiler kararnamesi ile Merkez valisi olmuştur. 15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi gecesi yaşanan olayların ardından görevden uzaklaştırılan 246 mülki idare amirinin içerisinde yer alan isimler arasında Hüseyin Avni Mutlu da bulunmaktadır.

Nazlı Ilıcak gözaltına alındı

Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı çıkarılan 42 gazeteciden Nazlı Ilıcak Bodrum’da gözaltına alındı.

nazlı-ılıcak

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı çıkarılan 42 gazeteciden Nazlı Ilıcak gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkartılan Ilıcak, Muğla’nın Bodrum ilçesinde gözaltına alındı.

Ilıcak’ın, İstanbul’a sevk edileceği belirtildi.

Ne olmuştu?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 42 gazeteci hakkında gözaltı verilmişti.

Hakkında gözaltı kararı olan isimler şunlar:

Abdullah Abdulkadiroğlu, Abdullah Kılıç, Ahmet Dönmez, Ali Akkuş,Arda Akın, Ayşe Nazlı Ilıcak, Bayram Kaya, Bilal Şahin, Bülent Ceyhan,Bülent Mumay, Bünyamin Köseli, Azmi Cemal Kalyoncu, Cevheri Güven,Cihan Acar, Cuma Ulus, Emre Soncan, Ercan Gün, Erkan Akkuş, Ertuğrul Erbaş, Fatih Akalan, Fatih Yağmur, Habip Güler, Hanım Büşra Erdal,Haşim Söylemez, Hüseyin Aydın, İbrahim Balta, Kamil Maman, Kerim Gün, Levent Kenez, Mahmut Hazar, Mehmet Gündem, Metin Yıkar,Muhammed Fatih Uğur, Mustafa Erkan Acar, Mürsel Genç, Selahattin Sevi, Seyid Kılıç, Turan Görüryılmaz, Ufuk Şanlı, Ufuk Emin Köroğlu,Yakup Sağlam ve Yakup Çetin.

Yakup Sağlam, İbrahim Balta, Seyit Kılıç, Bayram Kaya ve Cihan Acar isimli gazeteciler gözaltına alındı.

YORUMLAR