Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Erken Seçim 24 Haziran Pazar günü yapılacak

18 Nisan 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Erken Seçim 24 Haziran Pazar günü yapılacak
Erken Seçim 24 Haziran Pazar günü yapılacak

2 ay sonra

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısı üzerine yaptığı görüşmenin ardından açıkladı; “Seçim 24 Haziran Pazar günü yapılacak.

“ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARI”

Türkiye hala 16 Nisan’dan sonra artık eski diye niteleyebileceğimiz sistemle yönetilmektedir. Eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor. Gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar, gerek bölgemizdeki tarihi önemdeki gelişmeler Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kesfetmeye başlamıştır.

BELİRSİZLİK ORTADAN KALKMALI

Sayın Bahçeli’nin önerisini yetkili kurullarımızda enine boyuna müzakere ettik. Bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşma yolunda karar aldık. Türkiye’nin gündemindeki iç ve dış gündemin yoğunluğu, erken seçim kararının açıklanmasıyla ortaya çıkacak belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılmasını zorunlu kılıyor.

YASAL SÜRECİ BAŞLATIYORUZ

Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik. AK Parti ve MHP meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreçleri hemen başlatıyoruz.”

CHP SÖZCÜSÜ BÜLENT TECCAN;

 ‘CHP olarak seçime hazırız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim kararı sonrası CHP MYK’da da durum değerlendirilmesi yapıldı. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Türkiye’yi uluslararası ve içeride tek adamlık rejimi olumsuz etkiliyor. AB komisyon raporunda OHAL’in hemen sonlandırılması gerek deniliyor. AB’den dev adımlardan uzaklaşıldığını ifade ediyor. Bunun sorumlusu tek adam rejimi, AK Parti yönetimi. Türkiye’yi bir ara havaifişeklerle AB’ye giriyoruz diye kandırdılar. Uygar tablodan uzaklaşıyoruz. Bizim insanlarımız, demokrasinin egemen olduğu, yargının bağımsızlığını hak ediyor” dedi.

Tezcan’ın açıklamaları şöyle:

“Biz erken seçim çağrısıyla ilgili görüşümüzü dün çok net açıkladık. CHP olarak seçime hazırız. Yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Her erken seçim tartışması olduğunda söylüyorduk. Dün ‘Hodri meydan’ dedik. Bugün de ‘Hodri meydan’ diyoruz. Bu hükümet yönetme özürlüdür.

6 milyon işsizin 16 milyon açın sorumlusu sizsiniz. Adaleti ortadan kaldıran düzenin sorumlusu sizsiniz. Kurdaki yükselişin sorumlusu sizsiniz. Tarımın bitmesinin sorumlusu sizsiniz. Yönetemiyorsunuz.

TEK ADAM REJİMİNDEN KURTULMANIN YOLU SANDIK

Millet karar verecek. Tek adam rejiminden kurtulmanın yolu sandıktır. Bugünler siyaseten gördüğünüz son iyi günlerdir. Millet söylediğiz tarihte dersinizi verecek.

ADALETSİZ SEÇİM

Bu milleti OHAL şartları altında, adaletsiz bir seçime sürükleme hakkınız yok. Derhal OHAL’i kaldırmalısınız.

Umudunuzu canlı ve sıcak tutun tek adam rejimi için yolun sonu göründü. Biz seçime hazırız, bu iktidarı göndereceğiz.”

ERKEN SEÇİM KARARI SONRASI AKŞENER MEYDAN OKUDU

‘Herkes Ayağını Denk Alsın, İYİ Parti Seçime Girecek’

Erken seçim kararı sonrası konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Herkes ayağını denk alsın. Seçime gireceğiz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ”An itibarıyla seçim çalışmalarına başlıyoruz. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım, 100 bin imza ile aday olacağım. Herkes ayağını denk alsın. İYİ Parti seçime girecek ve alacak” dedi.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

”Herkes ayağını denk alsın. İYİ Parti seçime girecek ve alacak. Abiler korktu. Bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarını gerçekten düşünmemiştim. Bu seçimin bizim açımızdan herhangi bir problemi yok. 15 Temmuz’da seçim yaparlar demiştim. An itibarıyla seçim çalışmalarına başlıyoruz. Biz 16 Nisan’a çalıştık. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım 100 bin imza ile aday olacağım. Hangi kanunu çıkarırlarsa çıkarsınlar korkunun ecele faydası yok. Hayırlı olsun seçim ülkemize milletimize.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar