Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Erdoğan Isır Kozan ve Bayat Köylerindeydi

18 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Erdoğan Isır Kozan ve Bayat Köylerindeydi
Erdoğan Isır Kozan ve Bayat Köylerindeydi

Isır, Kozan ve Bayat Köylerindeydi

Cumhuriyet halk partisi Sakarya İl başkanı Erdoğan Isır Adapazarı mahallelerinden sonrada Geyve mahallelerinde akşam ziyaretlerine devam etti.

Geyve İlçe Başkanı Recep Güner ve ilçe yöneticileri ile beraber Kozan ve Bayat köylerine giden Başkan Erdoğan Isır, köylerden ayrıldığında huzurlu olduğunu, yurttaşlarımızla beraber olmak onlarla sohbet etmek, sorunlarını dinlemek aynı duyguları paylaşmanın bizleri geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Görüyoruz ki; Köylerimizde 40 yaş altı çiftçilikle uğraşan vatandaşımız kalmamış, tarıma önem vermemiz gerekiyor. Yurttaşlarımızı tarım alanında istihdam etmenin yollarını bulmamız lazım. Bu gidişatla köylerde çiftçilik yapacak kimse kalmayacak. Tarım Ülkesi olarak anılan Ülkemiz her geçen gün tarım malı ithal eder duruma düşüyor.

Çiftçi desteğinin artırılması ve sübvanse ye önem verilmesi gerekiyor.

Ülkemizde Aralık 2002 yılında Çiftçilerin Banka Borcu 5,1 milyar lira iken—–Aralık 2017 yılında çiftçilerin Banka Borcu 85,5 milyar lira… 17 kat artan çiftçinin borcunun sorgulanması gerekiyor. İthal et, ithal saman, ithal nohut, ithal mercimek boş arazilerimizi gördüğümüzde hepimizin içini yakıyor.
Ülkemizde Aralık 2002 yılında motorin 1.30 tl iken Aralık 2017 de 5.17 tl dir.  Bu maliyetlerle çiftçimiz nasıl üretim yapacak dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar