- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Engin Özkoç, “Cumhuriyetimize, Meclisimize, memleketimize sahip çıkalım”

11 Mart 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Engin Özkoç, “Cumhuriyetimize, Meclisimize, memleketimize sahip çıkalım”
Engin Özkoç, “Cumhuriyetimize, Meclisimize, memleketimize sahip çıkalım”

Engin Özkoç, “Cumhuriyetimize, Meclisimize, memleketimize sahip çıkalım”

CHP DURMUYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Söğütlü İlçe Başkanı Ertekin Sarı, il yönetimi ve partililer, Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde bugün “hayır” çalışması yaptı.

Soğucak, Yeniköy, Fındıklı, Küçük Söğütlü, Aslanlar, Beş Değirmen köylerinde ve merkez mahallelerinde kapı kapı dolaşan CHP’liler, vatandaşlara, “Cumhuriyetimize, Meclisimize, memleketimize sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Halka anayasa değişikliğinin içeriğine ilişkin bilgi veren partililer, değişikliğe neden karşı çıktıklarını ortaya koyan, tehditlere dikkati çeken broşür ve kitapçıklar dağıttı.

Engin Özkoç, saha çalışmalarına ilişkin bilgi verirken, espirili bir değerlendirmede bulundu:

“Çalışırken sahada sadece kendi kitaplarımızı, broşürlerimizi değil, her şeyi kullanıyoruz. Mesela bugün kahve çalışmamızda “Neden Evet”  broşürlerini gördük masada. Yeni sistemde cumhurbaşkanına verilmek istenen yetkileri sıralamışlar; üst düzey kamu görevlilerini Cumhurbaşkanı atıyor; Cumhurbaşkanına bütçe hazırlama yetkisi veriliyor, kararname çıkarma yetkisi veriliyor, partisi ile ilişiği kesilmiyor, Meclis ve Cumhurbaşkanı seçimi aynı anda gerçekleşiyor. Hepsini alt alta yazmışlar. Okudum ve dedim ki vatandaşlarımıza evet aynen böyle. Peki siz var mısınız bunca yetkiyi tek bir insanın elinde toplamaya?

“KUL HİÇ ŞAŞMAZ MI, YANILMAZ MI!”

Kul hiç şaşmaz mı, yanılmaz mı! Bakkal dükkanının başına koyduğumuz adamı 30 kere kontrol ediyoruz, memleketimizi, insanımızı, çocuklarımızın geleceği emanet ettiğimiz insanı, hiç mi denetlemeyeceğiz, hiç mi sorgu sualimiz olmayacak. Bakın maddelere, bir tane denetime dair cümle bulabilecek misiniz.

Bir kişi düşünün ki yasa çıkarıyor, bütçe hazırlıyor, kamu kurum ve kuruluşlarını kurma, lavetme yetkisi bulunuyor, bütün kamu çalışanlarını atayabiliyor, yargının tepe noktasını elinde bulunduruyor ve bu kişi aynı zamanda hem partiyi hem ülkeyi yönetiyor.

Bunca güç, yetki, sorumluluk tek kişide toplanıyor. Bu kişiyi denetleyecek tek bir fren mekanizması da bulunmuyor.

Gelin böyle bir bilinmeze ülkemizi sürüklemeyin diyoruz. Anayasa değişikliğini kabul etmezsek, Türkiye’de sistem değişmeyecek. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis görevinin başında olacak. Bildiğimiz yoldan, demokrasinin yolundan çözüm bulalım, ülkemizi bu puslu günlerden yine hep birlikte çıkaralım diyoruz. Çağrımızın halkımızdaki karşılığını da görüyoruz. İnşallah, 16 Nisan’da “Hayır”lı sonuçlar alacağız”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar