Dolar : Alış : 7.7975 / Satış : 7.8116
Euro : Alış : 9.2988 / Satış : 9.3156
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 10871 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Engellilere Müjde Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık

11 Mayıs 2020 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Engellilere Müjde Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık
Engellilere Müjde  Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık

Engellilere Müjde 
Yaşayan Stadda engelleri kaldırdık
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun övgü ile söz ettiği, Yeni Sakarya Stadyumunda yapılan “Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, tüm engelleri ortadan kaldırdı.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ve beraberindekilerle birlikte Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Yeni Atatürk Stadyumu içerisinde yapılan Spor Salonlarında incelemelerde bulundu.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkan’ı Sinan Panta, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Şube Müdürlerinden Özgür Aygün ve Keramettin Ekinci, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Aka , Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen ile birlikte Yaşayan Stadı gezerek,  stadyumla ilgili gelinen aşamada neler yapıldığına dair bilgiler de aldı.


10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasının bu yıl Kovid-19 nedeni ile aktif olarak kutlayamadıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy;“ Engelliler haftasında bizlerde Engelli bireylerimizi unutmadık. Yaşayan Stat Projesi“ kapsamında engelli vatandaşlarımızın salonlarımızı rahatça kullanabilmesi için çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparak tüm engelleri ortadan kaldırdık. 
Engelliler alanında İlimizde hizmet veren ve her fırsatta bu alandaki sorunlarla ilgilenerek iş birliği yapan, sorunların çözümüne katkıda bulunan başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarına, ayrıca engelliler alanında gündemi sürekli canlı tutmaya çalışan tüm medya mensuplarına teşekkür ediyorum. Engelli bireylerin topluma daha çok kazandırmak ve İlimizde engelliliği en aza indirmek amacıyla gelişmelere destek olan herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.