Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Emine Erdoğan, İzler Sergisi’nin Açılışına Katıldı

30 Nisan 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Emine Erdoğan, İzler Sergisi’nin Açılışına Katıldı
Emine Erdoğan, İzler Sergisi’nin Açılışına Katıldı

Emine Erdoğan, Türk el sanatlarının yaşatılması amacıyla İstanbul Moda Akademisi ve modacı Dice Kayek iş birliği ile gerçekleştirilen ‘İzler Sergisi’nin açılışına katıldı.

İstanbul Moda Akademisi’nde gerçekleştirilen serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Emine Erdoğan, “Küreselleşme ve teknolojik gelişmeler, ne yazık ki el sanatlarımızı hayatımızdan çekip almaktadır. Oysa onlar millî hafızamızı, kültürel mirasımızı içinde barındıran zenginliklerdir. Özgünlük, gelenek ve bilgi aktarımı, onlar sayesinde gerçekleşmektedir. Gelecek nesilleri bu kültürel zenginlikten mahrum etmemek adına onları yaşatmak sorumluluğumuzdur” dedi.

2016-04-30-sergi-02

Modern bir yaklaşım ve akademik yetkinlikle hazırlanan sergi nedeniyle İstanbul Moda Akademisi yetkililerini ve sergide emeği bulunanları tebrik eden Emine Erdoğan, sergiyi gezerek sergilenen ürünleri inceledi.

Emine Erdoğan, TİKAD’ın Sevgi Yolu Kampanyası Gala Yemeği’ne Katıldı

Emine Erdoğan, TİKAD’ın Sevgi Yolu Kampanyası Gala Yemeği’ne Katıldı

Türkiye İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) düzenlediği Sevgi Yolu Kampanyası’nın gala yemeğine katılan Emine Erdoğan, dünyanın sevgi kıtlığı yaşadığı bir çağda, ‘Sevgi Yolu Kampanyası’nın insanın içini ısıttığını belirterek “Sevmek, sorumluluktur; fedakârlık gerektirir. Allah’ın verdiği nimetlere şükrün yolu, elimizde olanı paylaşmaktır. İnsanlığın yaralarına pansuman yapabilmektir” dedi.

Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere, ülkemizdeki terör mağduru ailelere yardım etmek ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla düzenlenen kampanyanın gala gecesine; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, bazı milletvekilleri ile iş, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli iştirak etti.

“MAYASINDA KARDEŞLİK OLAN BİR COĞRAFYADA TERÖR ASLA HEDEFİNE ULAŞAMAZ”

Gecede bir konuşma yapan Emine Erdoğan, dünyanın sevgi kıtlığı yaşadığı bir çağda, ‘Sevgi Yolu Kampanyası’nın insanın içini ısıttığını belirtti ve “Sevmek, sorumluluktur; fedakârlık gerektirir” dedi. Aslolanın sevgiyi dilden kalbe indirmek olduğunu ifade ederek, “Allah’ın verdiği nimetlere şükrün yolu, elimizde olanı paylaşmaktır. İnsanlığın yaralarına pansuman yapabilmektir” diye konuşan Emine Erdoğan, terör mağduru ailelerin acılarını biraz olsun dindirmek ve şehitlerin emaneti olan çocukları geleceğe hazırlamak için seferber olunması gerektiğini dile getirdi.

Emine Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi: “Burada oluşturduğumuz birlik ve beraberlik, terör mağduru kadınlarımızı, çocuklarımızı daha güçlü kılacağı gibi; teröre karşı da bir duruş olacaktır. Mayasında birlikte yaşama tecrübesi ve kardeşlik olan bir coğrafyada terör asla hedefine ulaşamaz.”

Emine Erdoğan, konuşmasını “Ruhların sevgiyle yücelmesi, terör mağduru şehirlerin kardeşlikte yeniden dirilmesi” temennisiyle tamamladı.

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,