Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ekonominin Vagonu Değil Lokomotivi Olmayı Hedefliyoruz

02 Mayıs 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ekonominin Vagonu Değil Lokomotivi Olmayı Hedefliyoruz
Ekonominin Vagonu Değil Lokomotivi Olmayı Hedefliyoruz

Arifiye N.Erbakan  Fen Lisesi öğrencileri Hendek 2.OSB’de faaliyet gösteren  Küçükçalık grubuna ait KFS sanayi tesisini ziyaret ettiler.

   Öğretmenleri eşliğinde gerçekleşen ziyarette toplantı  odasında toplanıldı ve fabrika müdürü Hakan Öztürk ve insan kaynakları müdürü Kamil Çizer tarafından slayt eşliğinde fabrikanın tanıtımı ve ürettiği mamuller konusunda bilgiler aktarıldı.

   Japon teknolojisi ile en yüksek kaliteyi yakaladık

    2.OSB’de her geçen gün yıldızı parlayan ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan sanayi tesisinde faaliyet gösteren  KFS,’de 20 ile 300 denye arasında iplik  imalatı yapılabilmekte üretilen mamuller başta iç piyasa olmak üzere ihracattat da büyük rol oynuyor. Dünya genelinde iplik üretim tesislerinde Alman malı Bermak makinaları dikkat çekerken KFS üretim makinalarını  en son modern teknolojinin hakim olduğu  Japon makinalarını tercih etmiş.  Fabrika yetkilileri yakaladıkları  başarıyı  bu teknoloji ışığında yakaladıklarını belirtiyorlar. Şu an itibarı ile sanayi tesisi KFS  35.000 m2 si kapalı olmak üzere toplamda  150.000 m2 alanda 300 personel ile üretim yapıyor. Yetkililer günlük üretim kapasitelerinin 50 ton olduğunu 2018 yılı içerisinde büyüme hedefleri doğrultusunda kapasitelerini 200 tona asıl hedeflerinin ise 500 ton üretime yükseleceğinin planlandığını ifade ettiler.

   Geri dönüşüm sistemini kurarak ithalata son verip hammaddeyi kendimiz üreteceğiz

   Polimer iplik sektöründe söz sahibi olan KFS geri dönüşüm sistemine önem verdiklerini ve bu sistemi  kısa zamanda faaliyete geçirmek sureti ile şu an ithalattan elde ettikleri hammaddeyi kendi bünyelerinde üreteceklerini ve ülke ekonomisine büyük oranda katma  değer sağlayacaklarını belirttiler.

   10.000 metre iplik 40 gram

   Sanayi tesislerinde 200 farklı renkte iplik üretebildiklerini belirten yetkililer 10.000 metre ipliğin 40 gr geldiğini, polimer maddenin 290 derecede eritilerek 150 bar basınçla ( 1 bar 10 metreye su basabilecek güç)  üretim yaptıklarını anlattılar.

   Öğrencilerle sohbet eden insan kaynakları müdürü Kamil Çizer’de slayt eşliğinde hayat tecrübesini geleceğin girişimcileri gençlerle paylaştı. Çizer, insan yaşamında yaşam koşullarının şartlar doğrultusunda yön aldığını, şartların kişileri farklı yönlere götürmesini bir handikap olarak görülmemesi yönünde uyarlılarda bulunarak; “ hayata asla küsmeyin, sevdiğiniz işi yapın ve hedefinize odaklanın. Bir takım oyunu olan ticaret hayatında kendinizi o takımın değerli ve vazgeçilmez üyesi olduğunuzu unutmayın. Handikapları pozitife dönüştürerek hayatınızı kolaylaştırın” dedi.

Sorulu cevaplı konuşmasını sürdüren insan kaynakları müdürü Çizer gençlere seslenerek; sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Karamsarlığa ve umutsuzluğa hiçbir zaman düşmeyin  size bu yakışır” diyerek geleceğin genç yeteneklerin  omuzlarında yükseleceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından öğlen yemeği ikramında bulunulan ziyaretin ardından öğrencilere  üretim tesislerinin  gezdirilmesiyle ziyaret sona erdi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar