Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hacılar Turizm UMRE ve HAC hizmeti için Sakarya’da

19 Mart 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hacılar Turizm UMRE ve HAC hizmeti için Sakarya’da
Hacılar Turizm UMRE ve HAC hizmeti için Sakarya’da

Ehli Sünnet Çizgisinde bir Umre için

Sakarya Bürosu   0541 574 7571

“EHLİ SÜNNETE GÖRE BİR UMRE İÇİN”
”MİLYONLARIN İSMİNİ DAHİ BİLMEDİĞİ YERLERİ ZİYARET ETMEK İÇİN”

HACILAR TURİZM
ÇÜNKÜ BİZ  ;  ”BU YOLDA HİZMETE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK’.’

2010 yılında kurulan şirketimiz Güzel Dostlar A Grubu Seyahat Acentası olarak İstanbul’da faaliyete başlamıştır. Ayrıca Bursa ve Tekirdağ’da da şubelerimiz bulunmaktadır. Bizimle seyehat eden her misafirimiz bizim gönüllü acentamızdır.

Hacılar Turizm olarak UMRE ve HAC ibadetlerinizde gerekli olan tüm organizasyonları düzenliyor ve size bir daha unutamayacağınız güzellikte bir yolculuk sunmak için sürekli çalışıyoruz.

  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Bütün hamdler Alemlerin Rabbı olan Allah’adır.

Salat ve selam ise gönderilen Rasüllerin Efendisi olan

Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)’in ve onun değerli al ve ashabının,

Kendisi vesilesi ile Allah katında yüksek kılınmış ümmetinin,

bahusus siz değerli misafirlerimizin üzerine olsun.

 

    Yıllardır birçok turizm firmasında RIZA-İ BARİ için hizmetler vermiş olduk.

Tarih 2010’u gösterdiğinde Mevla Teala Hazretleri Bu hizmet dalında biz

 aciz kullarına bir kapı açmıştır.

Size ne anlatsak bir yere kadar olacağından

sloganımızda olduğu gibi tek cümle olarak ve 

Sünnet-i Seniyye-ye bağlılığımızı ve hizmet anlayışımızı anlatmak üzere;

 “BİZİ BİZİMLE GELENLERE SORUN”  diyoruz ve

Sevgi ile hizmetinize talip oluyoruz…

abd

Merkez Şube

Hacılar Turizm İletişim

Telefon:

0 212 635 9 000

GSM:

0 532 635 9 000

Faks:

0 212 635 4 000

Adres:

Fevzipaşa caddesi Yavuz Selim Apt. No: 155/8 Fatih – İstanbul

E-Posta:

bilgi@hacilar.com.tr

BURSA TEMSİLCİMİZ

Hacılar Turizm Bursa Şubesi

      ADI: MÜMİN  BEY

GSM:

0 535 814 60 31

SAKARYA ŞUBEMİZ

Hacılar Turizm Sakarya Şubesi

Telefon:

0264 278 7 571

GSM:

0546 871 90 00

Faks:

Adres:

Ocak İş Merkezi, 671. Sok. Kat:1 No:20,

Ağa Camii Önü, Bilge Hastanesi Karşısı – Merkez / Sakarya

E-Posta:

bilgi@hacilar.com.tr

Neden Bizimle Hac?

Siz değerli misafirlerimizin bizim için olmazsa olmazları olarak şunları sıralayabiliriz;

Kalite politikamız sektöre yeni atılan genç bir kurum olarak yüksek kalite ve uygun fiyat ekseninde siz kıymetli misafirlerimize en güzel hizmeti vermek. “Müşteri veli nimetimizdir” düşüncesi bu sektörde en iyi kurum olma gayretini göstererek üstün iş ahlakı ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile bu manevi iklim atmosferinde siz kıymetli gönül dostlarımıza; “insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır.” Hadis-i Şerif’ini kendimize ölçü alarak bu doğrultuda hizmet vermeyi kendimize şeref ve onur bildik.

15 günlük, 22 günlük ve 30 günlük programlarımız vardır. İlk uğrak yerimiz Mekke-i Mukerremedir. Medine’de 40 vakit namaza son derece önem verilmektedir. Kısaca Rasulullah (sav) Efendimizin buyurduğu gibi “Huzuu annii menasikekum – Hac nasıl yapılır benden öğrenin.”

Fetvadan daha çok azametle Efendimiz nerede neyi yapmışsa aynı sekilde bir hac yapmak istiyorsanız Hacılar Turizm’i tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Ramazan ÖZSARI hocamız din ilimlerinde mütehassis bir hocaefendi olduğundan, dini hususlarda sıkıntı çekmeyecek Rasulullahın ayak bastığı bir çok yere ayak basacak, onun secde ettiği bir çok yerde secde edecek ve milyonlarca müslümanın ismini dâhi duymadığı yerleri ziyaret edeceksiniz.

Hac Rehberi

2016 yılı HAC organizasyonumuza sizleri davet ediyoruz
Farzına, vacibine, sünnetine, müstehabına uygun olarak bir hac yapmak istiyorsanız bizi tercih ediniz.

Bizi bizimle gelenlere sorun
Bir kısım hac hizmeti veren ve kasıtlı olarak Müzdelife’de sabaha kadar beklenmesi gerekirken bekletmeyip hacıları cezaya düşürenlerden, 4 yerde kurban cezasına düşürenlerden vb. değiliz elhamdülillah.

HAC programımızın tamamı dolu dolu olup, UMRE programlarımızda birçok ziyaret yerini ziyaret imkânınız olacaktır.

Ramazan Özsarı hocamız ve daha birçok değerli hocaefendiler eşliğinde, ehli sünnet itikat ve ameline göre makbul ve mebrur bir hac için Hacılar Turizm.

Kafilemize özel uzman doktor bulunmaktadır. Sağlığınız bizim için önemlidir. Çünkü Allah Rasülü s.a.v. sizi Allah’ın misafirleri olarak nitelendirmektedir.

Tavsiyelerimiz
“Öncelikle gidip de dönmemek gelip de görmemek var.” düşüncesi ile çevrenizle helalleşin. Her insanın istese de istemese de veya bilerek bilmeyerek birbiri üzerine illa hakkı geçmiş olabilir. Bundan dolayı öncelikle hakkına girmiş olduğun kimselerin haklarını eda edip akraban ile konu-komşun ile iş arkadaşların ile, bütün tanıdıklarınla helalleşip onların dualarını almalısın.

Bir şahsa borcun var ise ona borcunu ödeme vakti geldi ise borcunu ödemeden veya ondan müsaade almadan gitmemelisin. Çünkü umre nafile bir ibadet olup borç ise vaktinde verilmediği takdirde bir kul hakkıdır.

Sizden dua isteyen olacaktır. O muhteşem manzarayı görünce annenizi, babanızı, evladınızı, kardeş ve arkadaşınızı vb. sevdiklerinizi unutabilirsiniz.

Bundan dolayı kim ne dua istiyor ise hepsini bir kâğıda yazın ve özellikle Kâbe’yi ilk gördüğünüzde hem kendiniz, hem sevdikleriniz, hem de bütün müminler için dua edin.

Allah’ımızın yüce kitabında buyurduğu; “Vetezevvedû : Azık edinin” (Bakara 197) emri üzerine umreye gittiğinizde ne kadar para sana yeterli olacaksa o miktarda hazırlıklı gitmelisin.

Bu ayetin iniş sebebi; Yemen’den bazı kimseler biz Allah’a tevekkül ettik Kâbe’ye gideceğiz Kâbe’nin Rabbi bizi aç mı bırakacak? Diyerek yola çıkmışlar, günler geçtikten sonra aç kalmışlar, bundan dolayı ya dilenciliğe ya da hırsızlık yapmaya başlamışlardır. Bundan ötürü Allah’ü Teâlâ “Vetezevvedû azık edinin” buyurmuştur.

İki cebinizi iki şeyle dolduracaksınız ikisi de size her zaman lazım olacaktır:
1.Sabır
2.Para

Birçok sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz, Allah’ü Teâlâ sizi değişik imtihanlara tutabilir. Bundan dolayı zorluklara karşı sabretmeniz ve Allah’ın sabredenlerle beraber olduğunu düşünmeniz gereklidir.

Hani Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ya; “Hac meşakkatir” veya “Medine’nin sıkıntılarına sabreden kimseye ben şefaatçi ve şahit olacağım.” (Müslim – Rumuz).

Buyurduğu gibi dünyanın en zengini olsan da Hilton vb. otellerde kalsan da illa çekeceğin bir sıkıntı olabilir. Bu çekilen sıkıntıların ise günahlara keffaret olacağını unutma sabret !

İster diyanetle, ister şirketle gidin, gittiğiniz firmada illa bir eksiklik veya sıkıntı olabilir. O firmayı veya kurumu kötülemek yerine sabretmeyi tercih edin. Kalbinizi birilerine kızarak Allah’ı düşünmekten alıkoymayın. Affedin!

Çünkü “Allah affedicidir affetmeyi sever.” Bu Allah’ın ahlakıdır Peygamberimiz (s.a.v.) ; “Allah’ın ahlakıyla ahlaklanın” buyurmaktadır.

Kimisinin imtihanı ailesi ile, kiminin şirket ile, kiminin otel ile, kiminin hastalıkla, kiminin bir eşyasının kayıp olması ile, kiminin hakkıyla yapılması gereken görevleri yaptıracak bir hocanın olmamasıyla, kiminin ise daha değişik sebeplerle… Allah’ü Teâlâ illa sizleri imtihan edecektir.

Lütfen sabredin! Peki, neye sabredeceğiz?

 • Belâ ve musibetlere sabredin!
 • Harama düşmemeye sabredin!
 • İbadetleri üşenmeden, boş vakit geçirmeksizin yapmaya sabredin!

Dikkat edilecekler:

 • Orada harcayacağınız paranızı Dolar’da Euro’da yaptırabilirsiniz. Yalnız otelinize yerleşip umreyi yapıp ihramdan çıkana kadar size Arabistan’ın parası (Riyal) lazım olabilir. İhtiyaten dövizciye gidin 20 – 30 TL’lik Riyal alınız.
 • Kur’an okumak için en rahat hangi hatlı Kur’an’ı okuyor iseniz onu yanınıza alın. Zira Mekke, Medine’deki Kur’an’ları okumakta zorluk çekebilirsiniz.
 • Yanınıza tabak çanak vb. mutfak eşyası almayınız. Lakin Hacca gideceğiniz zaman eğer yemek verilmiyor ise çok olmamakla beraber ufak bir hazırlık yapabilirsiniz.
 • Havaların çok sıcak olması hasebiyle çok terleyeceksiniz. Bundan dolayı iç çamaşırını çok alın ! Aşırı terleme olacağından dolayı bol miktarda zemzem, arada birde su tüketin. Herhangi bir rahatsızlık olmaması için !
 • Alacağınız ihram yeni olsun. Yazın gidiyorsanız ince olsun. Yalnız çok ince olmasın terlediğinizde ten rengi belli olur ki bu caiz değildir. Kışın gidiyorsanız kalın ihram alın!
 • Belinize bağlamak için meşin kemer alın. Çünkü ip kemer belinizi incitebilir!
 • Paranızı koymak için boyun cüzdanı alın paranızın bir kısmını boyun cüzdanına, bir kısmını bel kemerinizdeki cüzdana, diğer bir kısmını da hanımınızda bulunmak kaydıyla üç kısma ayırın!
 • Kadınlar paralarının fazla kısmını el çantalarına değil de üzerlerine alsınlar! Paranızın güvenliği hususunda sıkıntı çekerseniz görevli kişilerden yardım isteyiniz!
 • Olur ya Allah korusun paranızı kaybeder veya çaldırırsanız memleketinize telefon açıp istediğiniz miktar parayı şirketinize yatırmalarını söyler siz de yanınızdaki şirket görevlisinden rica ile talep edersiniz!
 • İhramdan çıktıktan sonra Kâbe’yi tavaf ederken giyebileceğiniz tavaf patiği alabilirsiniz!
 • Tavafta kaç kere döndüğünüzü karıştırmamak için tavaf tesbihi alın!
 • Terlik olarak sandalet biçiminde olan terliği almanızı tavsiye ederiz. Eğer normal terlik alırsanız önünün, arkasının ve üstünün genel olarak açık olmasına dikkat edin!
 • İhram haricinde giymek için kendinize cübbe, şalvar, sarık, entari gibi peygamber Efendimizin giymiş olduğu kıyafetleri giymenizi tavsiye ederiz! Not: İstanbul – Fatih – Çarşamba’dan uygun fiyatla alabilirsiniz.
 • Kadınların orada giyeceği kıyafet rengi olarak siyahı tavsiye ederiz!
 • Yanınıza kesinlikle ıslak mendil, deodorant, parfüm vb. koku çeşitlerini almayınız. Fakat ihramdan çıktıktan sonra kullanmak için valizine koyabilirsiniz. (Yalnız kadınlar dışarıda koku süremezler)
 • Uçakta sizlere yemek ile beraber ıslak mendil de verebilirler aman sakın kullanmayın! kurban cezasına düşersiniz.(çünkü bunlar kokuludur.)
 • Harçlığınızın haricinde kurban cezasına düşme ihtimaline binaen en az bir kurban parası (100 Dolar) bulunsun.

 

Evdeki Hazırlığımız

 • Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ihrama girmeden önce gusül abdesti aldığı için siz de gusül alın.
 • Güzelce temizliğinizi yapın
 • El ve ayak tırnaklarınızı kesin
 • Koltuk altı ve kasık tıraşını olun
 • Kadınlar hayız veya nifas dahi olsalar yine de gusül alsınlar
 • İhrama girmeden önce iz ve leke bırakmayacak güzel bir koku ile vücudunuza koku sürün
 • Sakın ihramınıza veya kadınlar elbiselerine koku sürmesinler
 • Eşyalarınızı güzelce kontrol edin
 • İhramlarınızı uçağın bagajına verilecek valizlere karıştırmayın
 • Allah’ü Teâlâ’nın azık edinin emri üzere evden kendinize gideceğiniz yere kadar olan zamanda acıkmanız halinde atıştırabileceğiniz şeyler hazırlayın
 • Evinizden çıkmadan önce 2 rekât sefer (yolculuk) namazı kılın
 • 7 kere Ayetel Kürsü okuyun. Her okuduğunuzda bir yöne üfleyin. Mesela bir okuduğunuzu sağınıza, bir okuduğunuzu solunuza vb. önünüze, arkanıza, altınıza, üstünüze ve bütün bedeninize ve elinize üfleyin bütün bedeninizi mesh edin

Üyesi Olduğumuz Kurumlar

Hac Turları

 

Milyonların ismini dâhi bilmediği yerlere götürüyoruz. EHLİ SÜNNET VEL’CEMAAT ÇİZGİSİNDE BİR HAC İÇİN… HACILAR TURİZM

ASİL KESİN KAYITLAR:

2016 HAC REZERVASYON VE ÖDEME ŞARTLARI:

 • ÖZENLE UYGULAYACAĞIMIZ 2016 HAC YOLCULUĞUNA KATILACAK DEĞERLİ HACI ADAYLARIMIZ, İLK KAYIT ESNASINDA TUR ÜCRETİNİN TAMAMINI ÖDEMELİDİRLER.
 • ÖDEMEYİ ÜÇ TAKSİTTE YAPMAK İSTEYENLER, İLK TAKSİTİ, TOPLAM ÜCRETİN %40’I OLACAK ŞEKİLDE İLK KAYIT ESNASINDA ÖDERLER.
 • 2. TAKSİT TOPLAM ÜCRETİN %30’U OLACAK ŞEKİLDE 30.04.2016 TARİHİNDE ÖDENİR.
 • KALAN SON TAKSİT İSE 30.05.2016 TARİHİNDE ÖDENİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • HAVAYOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UCAK BİLETİ,VİZE
 • BELİRTİLEN PROGRAMLARDA GÜN SAYISI KADAR KONAKLAMA,
 • CİDDE-MEKKE-MEDİNE ARASI TRANSFERLER OTOBÜS İLE YAPILACAKTIR.
 • MEDİNE-MEKKE ZİYARET YERLERİ VE HACILAR TURİZM REHBERLİK HİZMETLERİ.

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

 • PASAPORTLARINI YENİ ÇIKARTACAK OLAN VEYA YENİLEME YAPACAK OLAN HACI ADAYLARIMIZ, BU İŞLEMLERİ EN AZ BİR YIL İÇİN YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.
 • 2002 YILINDAN SONRA ALINMIŞ VE GİDİŞ TARİHİ İTİBARİ İLE EN AZ 12 AY SÜRELİ PASAPORT OLMALI.
 • 6 ADET VESİKALIK RESİM.
 • NÜFUS CÜZDANI ÖNLÜ ARKALI FOTOKOPİSİ.
 • 45 YAŞ ALTI EVLİ ÇİFTLER İÇİN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ(ASLI) VE EVLİLİK CÜZDANI FOTOKOPİSİ.
 • 45 YAŞ ALTI TEK GİDECEK BAYANLAR İÇİN, NÜFUS İDARESİNDEN ALINACAK OLAN, YAKINLIK DERECESİ BELİRTİLMİŞAKRABALIK BELGESİ (NUFUS KAYIT ÖRNEĞİ), NOTERDEN TAAHHÜT VE MUVAFAKATNAME ALMASI GEREKMEKTEDİR.

ÖNEMLİ BİLGİLER VE UYARILAR

 • Hac ile ilgili din görevlileri (Müftülükler)tarafından bulunduğunuz semtin camilerinde (HAC BİLGİLENDİRME KURSLARI) seminer verilecektir. Tarih ve seminer yerlerini müftülüklerden öğrenebilirsiniz. Hacı adaylarının bu seminerlere katılmaları zorunludur.
 • Acentamıza T.C Diyanet İşleri Başkanlığından Kafile Başkanları ve din görevlileri verildikten sonra şirket tarafından hacı adaylarımıza seminer verilecektir. (Gidiş tarihinden 20 -25 gün öncedir.)
 • Şirket tarafından verilecek seminerde: Din görevlileri tarafından hac ile ilgili bilgilendirme, kafilenizi grubunuzu ve gidiş geliş günlerinizi öğrenmeniz sağlanacaktır.
 • Hac ile ilgili verilecek kitaplar, kumaşlar ve cantalar veriliş tarihi hakkında şirket tarafından bilgi verilecektir.
 • Uçaklarda bagaj hakkı 30 kg.’dır. Sayın hacı adaylarımız bu konuya gidiş ve dönüşte hasasiyet göstermeleri rica olunur. Aksi halde eşyalarınızın gelişinde gecikmeler olmaktadır.
 • Türkiye çıkışlarında hükümet tarafından konabilecek herhangi bir Konut Fonu Ücreti müşteriye aittir.
 • T.C Diyanet İşleri Başkanlığının belirliyeceği kurban paraları müşteriye ait olup Türkiye’de verilecek banka hesap numaralarına yatırılacaktır.
 • Cidde / Mekke / Medine / Mekke Arası Transferler otobüs ile yapılacaktır.
 • Programlarda belirtilen fiyatlar euro olaraktır ve kişi başıdır.
 • Programlarda belirtilen gün sayıları 15 Günlük seçenekler ve 30 gün ile 40 gün arası sürecek seçeneklerdir.
 • Uçakların gidiş ve dönüş tarihlerine göre gün sayıları kesinlik kazanacaktır.
 • Değerli hacı adaylarımızın aşılarını, müftülüklerden günlerini öğrenerek yaptırmaları zorunludur.

2016 Hac Organizasyonu 

15 günlük, 22 günlük ve 30 günlük programlarımız vardır. İlk uğrak yerimiz Mekke-i Mukerremedir. Medine’de 40 vakit namaza son derece önem verilmektedir. Kısaca Rasulullah (sav) Efendimizin buyurduğu gibi “Huzuu annii menasikekum – Hac nasıl yapılır benden öğrenin.”

Fetvadan daha çok azametle Efendimiz nerede neyi yapmışsa aynı sekilde bir hac yapmak istiyorsanız Hacılar Turizm’i tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Ramazan ÖZSARI hocamız din ilimlerinde mütehassis bir hocaefendi olduğundan, dini hususlarda sıkıntı çekmeyecek Rasulullahın ayak bastığı bir çok yere ayak basacak, onun secde ettiği bir çok yerde secde edecek ve milyonlarca müslümanın ismini dâhi duymadığı yerleri ziyaret edeceksiniz.

 

Bahar Umresi

Umre Fiyatları 2016

Hacılar Turizm 2016 Umre Fiyatları farklı programlar halinde aşağıda belirtilmiştir. 3’lü ve 4’lü odalarda 100 $ erken kayıt avantajından yararlanarak ehli sünnet vel-cemaat itikat ve amelinde, sünneti seniyye ışığında, makbul ve mebrur bir UMRE yapabilirsiniz.

Hacılar Turizm olarak Ramazan Özsarı hocamız ve daha bir çok değerli hocalarımız eşliğinde klimalı, lüks otobüslerle, sevgi, muhabbet ve ibadet ile 2016’da dolu dolu bir UMRE yaşayacağınıza inanıyor ve bu hususta tüm ekibimizle elimizden gelen gayreti göstereceğimize söz veriyoruz.

1. Servisli Program
Yemek: Tabldot – Türk Mutfağı
Mekke Otelleri: Aziziye – Şişe Otelleri / 3 Km. – 4 Km.
Medine Otelleri: Ekonomik Oteller / 500 m. – 750 m.
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
12-13 Gün $ 1.195 $ 1.175 $ 1.145
18-19 Gün $ 1.295 $ 1.275 $ 1.145
24-25 Gün $ 1.395 $ 1.375 $ 1.345
2. Çok Yakın Servisli Program
Yemek: Tabldot – Türk Mutfağı
Mekke Otelleri: Asel Grup vb. / 1,5 Km.
Medine Otelleri: Merkeziye Ekonomik Otel / 300 m. – 400 m.
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
6-7 Gün $ 1.095 $ 1.050 $ 990
12-13 Gün $ 1.295 $ 1.275 $ 1.245
18-19 Gün $ 1.395 $ 1.375 $ 1.345
24-25 Gün $ 1.595 $ 1.575 $ 1.545
3. Yürüme Mesafeli Program
Yemek: Tabldot – Türk Mutfağı
Mekke Otelleri: Sawfe Ecyad Otel vb. / 450 m. – 650 m.
Medine Otelleri: Merkeziye Otelleri / 250 m. – 350 m.
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
6-7 Gün $ 1.195 $ 1.175 $ 1.150
12-13 Gün $ 1.395 $ 1.375 $ 1.345
18-19 Gün $ 1.495 $ 1.475 $ 1.445
24-25 Gün $ 1.795 $ 1.775 $ 1.745
4. Çok Yakın Yürümeli Program
Yemek: Tabldot – Türk Mutfağı
Mekke Otelleri: Rawabi Zamzam vb. / 150 m. – 300 m.
Medine Otelleri: Merkeziye Otelleri / 150 m. – 300 m.
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
6-7 Gün $ 1.295 $ 1.275 $ 1.250
12-13 Gün $ 1.495 $ 1.475 $ 1.445
18-19 Gün $ 1.595 $ 1.575 $ 1.545
24-25 Gün $ 1.895 $ 1.875 $ 1.845
5. Mekke 4* – Medine 5* Yıldızlı Program
Yemek: Açık Büfe
Mekke Otelleri: Elaf Ecyad – Kenz vb. / 250 m. – 350 m.
Medine Otelleri: İmam Taibe,D.İmam,Crom vb./150m.-250m.
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
12-13 Gün $ 1.695 $ 1.675 $ 1.645
18-19 Gün $ 1.795 $ 1.775 $ 1.745
6. 5***** Yıldızlı Lüks Program
Yemek: Açık Büfe
Mekke Otelleri: Elaf Meşair, E.Mekarem, Şüheda, Anjum vb. / 250 m. – 350 m.
Medine Otelleri: D.Royal, D.İman, Hayat, Harmoni vb. / 100 m. – 150 m.
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
6-7 Gün $ 1.690 $ 1.675 $ 1.650
12-13 Gün $ 1.875 $ 1.850 $ 1.845
18-19 Gün $ 1.975 $ 1.925 $ 1.875
7. 5***** Yıldızlı D-Lüks Program
Yemek: Açık Büfe
Mekke Otelleri: Zam Zam Tower, Hilton
Medine Otelleri: Royal, Movenpick, Harmoni
2’li odada 1 kişi fiyatı 3’lü odada 1 kişi fiyatı 4’lü odada 1 kişi fiyatı
6-7 Gün $ 1.895 $ 1.875 $ 1.850
12-13 Gün $ 1.995 $ 1.950 $ 1.890
18-19 Gün $ 2.690 $ 2.590 $ 2.490
Çocuklar
0 – 2 Yaş Arası $ 250
2 – 6 Yaş Arası $ 675
6 – 12 Yaş Arası $ 795

Not: Bu fiyatlar “Çocuklar için” yataksız fiyatlardır. Eğer yatak istenirse normal fiyatlar üzerinden 100 Dolar indirim uygulanır.

UMRE FİYATLARI KAMPANYA

 • 3’lü ve 4’lü Odalarda 100 $ erken kayıt avantajı bulunmaktadır.
 • Kur’an Kursu talebelerine ve Emeklilere 100 $ indirim
 • Hafız olanlara 200 $ indirim
 • -Gruplara özel indirim uygulanır. En küçük grup 17 kişiliktir.

ÖZEL HİZMETLERİMİZ

Uçağın Türkiye’den hareketinden iki hafta önce Umre seyahati hakkında ayrıntılı bilgilendirme için seminerlerimiz olacaktır. Seminerimiz tüm misafirlerimize açıktır ve ücretsizdir. Her UMRE kafilemizde uzman doktor yer almaktadır. Mekke veya Medine’de standart programımızın dışında farklı yerleri de görmek isterseniz ekibimiz sizden gezi bedelini toplayarak hemen bir gezi programı düzenleyebilir. Böylece normalde kimsenin gitmediği merak ettiğiniz yerleri de görmüş olursunuz. Umre ibadetinizi bizimle yaptığınız için farkımızı göreceksiniz.

İŞTE MEKKE VE MEDİNE’DEKİ ZİYARETLERİMİZ!

MEKKE PROGRAMIMIZ

 • -Sevr Dağı ziyareti (Bizzat dağa çıkış)

 • -Nur dağı – Hira Mağarası ziyareti (Bizzat mağaraya çıkış)

 • -Cennetül Mualla Kabristanını (tanıtımlı olarak) Ziyaret

 • -Hz Meymune Validemizin Kabrini Ziyaret

 • -Hz. Ömerin oğlu Abdullah bin Ömer (r.a) kabrini ziyaret

 • -Cin Mescid-i ve Mescid-i Şecere ziyareti

 • -Mina ziyareti

 • -Arafat ziyareti – Veda Hutbesinin okunduğu Mescid-i Nemira ziyareti ve Arafat dağının eteğindeki Efendimizin vakfe yaptığı yeri ziyaret

 • -Müzdelife ziyareti ve Meş’aril Haram Mescid-i ziyareti

 • -Peygamber Efendimizin Doğduğu Evi Ziyaret

 • -Hudeybiye Umresi ve Deve Sütü İkramı

 • -Ci’raneden UMRE…

 • -Ten’im Mescid’inden UMRE…

 • -Her Cuma gecesi Kabe’de Tesbih namazı kılınacak, 14 Secde ve Hatim duaları yapılacak

 • -Hz. Havva Annemizin kabrini ziyaret – Cidde

 

MEKKE’DEN MEDİNE’YE GEÇERKEN YAPILACAK ZİYARETLER

 • -Cuhfe Mikatı

 • -Bedir kasabası, Şehitleri, kuyuları ve Mescid-i Ar’iş ziyareti

 • -Ravha vadisi ziyareti

 

MEDİNE PROGRAMIMIZ

 • -Uhud Şehitliği, Hz Hamza, Uhud Mağarası ve

 • -Peygamber Efendimizin Mübarek dişinin kırıldığı yeri ziyaret

 • -Kıbleteyn mescidi

 • -7 Mescitler (Hendek Savaşının yapıldığı yer)

 • -Çarşamba günü Hendekteki Fetih Mescidinde 14 secde yapıyoruz.

 • -Perşembe günü sünnet üzere Uhud Şehidliği ziyareti.

 • -Kuba Mescidi ziyareti Özellikle Cumartesi günü umre sevabı almak için tekrar ziyaret. (2. Ziyaret sünnet olduğu için yürüyerek olacaktır).

 • -Osmanlı Mescidleri (Hz. Ebu Bekir, Hz Ömer, Hz Osman Hz Ali, Gamame Mescidi)

 • -Ebu Zer, Cuma ve Zülhüleyfe Mescidleri ziyareti

 • -Hz. Osman ve Gars kuyusunu ziyaret

 • -Buthan, Akik ve Ravha Vadilerini ziyaret

 • -Cennetül Baki Kabristanlığını ziyareti

 • -Her gün Ravza-i Mutahhara ziyareti (tanıtımlı)

 • -Müze ziyareti

 • -Hurma bahçesi ziyareti ve bahçede kahvaltı

 • -Toplu halde uygun ve kaliteli hurma alımı

 • -Mümkün oldukça günlük kutsal mekanlarla ilgili sohbetler

 • -Medinede 40 VAKİT NAMAZA ihtimam gösterilmesi

 • -Medinede hergün kıble tarafında olan 2 numaralı otoparkın yanında Mektubat ve Kudsiyye sohbetleri, ve 1432 sene öncesine yolculuk.

 • -Cuma geceleri Tesbih namazı ve 14 secde ve Hatim duaları yapılacaktır.

 • -Peygamber Efendimiz için Salavat, Kelime-i Tevhid ve Kur’an-ı Kerim Hatimleri

 • -Veda programı

HEDİYELERİMİZ

 • -Tekerlekli Seyahat Çantası

 • -Kitap Çantası

 • -Rehber Kitap

 • -Zemzem (10 Litre)

 • -Terlik Çantası

 • -Pratik Yol Seccadesi

 

HİZMETLERİMİZ

 • -Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

 • -Vize İşlemleri

 • -Tüm Transferler

 • -Rehberlik Hizmeti

 • -Mekke ve Medine’de birçok İbadet ve Ziyaret

 

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR – ŞİRKETİMİZİN İSTEDİĞİ EVRAKLAR

1. Pasaport süresi en az 1 yıl olmalıdır. (Çipli bordo pasaport)
2. 3 adet fotoğraf (Biyometrik)
3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
4. Evliler  ve çocuklar için  nüfus kayıt örneği  (Nüfus Müdürlüğünden alınmaktadır)
5. Bekar ise babası dışında, evli ise kocası dışında bir mahremiyle gitmek isteyen bayanların; bekarsa babasından, evli ise kocasından muvafakatname alması gerekir. Bununla birlikte kendisine mahrem olan şahsın taahhütname vermesi gereklidir.

Not: Hacılar Turizm mahremsiz UMRE seyahati yapmamaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • -Vize işlemlerine başlanması demek o kişinin kesin gideceği anlamına gelmez. Suudi Arabistan konsolosluğu uygun görmediği kişilere vize vermeyebilir.

 • -Evraklarınızı hareket tarihinden en az 25 gün önce acentemize teslim etmeniz gerekmektedir.

 • -Fiyatlarımız İstanbul çıkışlı olup diğer illerden yapılacak iç hat bağlantıları için 75 Euro fiyat farkı alınacaktır.

 • -Uçaklarda kişi başı bagaj hakkı 30 kg.’dır.

 • -Uçak kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.

 • -Yurtdışı çıkış harç pulu 15 TL fiyatlarımıza dahil değildir. Bu ücreti her bir umreci kendisi verir. (6 yaşına kadar olan çocuklar için harç pulu istenmez)

 • -Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kayıp olması ve uçak rötarlarından hava yolu sorumlu olmakla beraber acentemiz gerekli ilgiyi gösterecektir.

 • -Uçağın gece veya gündüz kalkması, her iki durumda da konaklama ücreti ödendiğinden örneğin 22 günlük umrede net 20 gün kalınmaktadır. 2 gün yola sayılmıştır.

 • -Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda;  fiyat, tarih ve muadil otel değişiklik hakkına sahiptir.

 • -Uçaklarda son anda meydana gelebilecek tarih değişiklikleri, gecikmeler ve Suudi Arabistan makamlarından kaynaklanabilecek problemlerden acentemiz sorumlu değildir.

 • -Sitemizdeki UMRE Fiyatları bilgilendirme amaçlı olup asıl ücret kayıt anındaki size verilen ücrettir.

 • -Umreye gidecek bütün kardeşlerimizden, Ramazan Özsarı hocamızın yazmış olduğu Sana Geliyorum Allah’ım adlı UMRE rehberi kitabını okumasını tavsiye ediyoruz.

2016 Yılı Mübarek Gün ve Geceler

 • -Regaip Kandili: 7 Nisan 2016 – Perşembe

 • -Miraç Kandili: 3 Mayıs 2016 – Salı

 • -Berat Kandili: 21 Mayıs 2016 – Cumartesi

 • -Ramazan Başlangıcı: 6 Haziran 2016 – Pazartesi

 • -Kadir Gecesi: 1 Temmuz 2016 – Cuma

 • -Ramazan Bayramı: 5 Temmuz 2016 – Salı

 • -Kurban Bayramı: 12 Eylül 2016 – Pazartesi

 • -Hicri Yılbaşı: 2 Ekim 2016 – Pazar

 • -Aşure Gecesi / Aşure Günü: 11 Ekim 2016 – Salı

 • -Mevlid Kandili: 11 Aralık 2016 – Pazar

 

Ramazan Umresi

EHLİ SÜNNET VEL-CEMAAT İTİKAT VE AMELİNDE, SÜNNET-İ SENİYYE IŞIĞINDA, MAKBUL VE MEBRUR BİR UMRE İÇİN … HACILAR TURİZM

RAMAZAN ÖZSARI HOCA VE DAHA BİR ÇOK DEĞERLİ HOCA EFENDİLER REHBERLİĞİNDE

Klimalı, lüx otobüslerle, sevgi, muhabbet ve ibadet ile 2016 da

dolu dolu bir umre yaşayacağınıza inanıyor ve bu hususta elimizden gelen bütün gayretlerimizi göstereceğimize Hacılar Turizm olarak söz veriyoruz.


 NOT : SİTEDEKİ FİYATLAR BİLGİLENDİRME AMAÇLI OLUP OTELLERDEN VE HAVAYOLUNDAN LEHE VEYA ALEYHE GELEBİLECEK FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ YANSITILACAKTIR ASIL FİYAT OFİSTEKİ SÖZLEŞME İLEDİR.

Umre Hediyelerimiz

 • VALİZ  (Tekerlekli)

 • KİTAP ÇANTASI

 • TERLİK ÇANTASI

 • ÖZEL YAKA KARTI

 • SECCADE

 • NOT DEFTERİ

 • UMRE REHBERİ KİTABI

 • HEDİYE KALEM

 • VALİZ ETİKETİ

 • KİTAP

  5 LT ZEMZEM

Umre Rehberi

Umre Hakkında Bilgiler

Tavsiyelerimiz
“Öncelikle gidip de dönmemek gelip de görmemek var.” düşüncesi ile çevrenizle helalleşin. Her insanın istese de istemese de veya bilerek bilmeyerek birbiri üzerine illa hakkı geçmiş olabilir. Bundan dolayı öncelikle hakkına girmiş olduğun kimselerin haklarını eda edip akraban ile konu-komşun ile iş arkadaşların ile, bütün tanıdıklarınla helalleşip onların dualarını almalısın.

Bir şahsa borcun var ise ona borcunu ödeme vakti geldi ise borcunu ödemeden veya ondan müsaade almadan gitmemelisin. Çünkü umre nafile bir ibadet olup borç ise vaktinde verilmediği takdirde bir kul hakkıdır.

Sizden dua isteyen olacaktır. O muhteşem manzarayı görünce annenizi, babanızı, evladınızı, kardeş ve arkadaşınızı vb. sevdiklerinizi unutabilirsiniz.

Bundan dolayı kim ne dua istiyor ise hepsini bir kâğıda yazın ve özellikle Kâbe’yi ilk gördüğünüzde hem kendiniz, hem sevdikleriniz, hem de bütün müminler için dua edin.

Allah’ımızın yüce kitabında buyurduğu; “Vetezevvedû : Azık edinin” (Bakara 197) emri üzerine umreye gittiğinizde ne kadar para sana yeterli olacaksa o miktarda hazırlıklı gitmelisin.

Bu ayetin iniş sebebi; Yemen’den bazı kimseler biz Allah’a tevekkül ettik Kâbe’ye gideceğiz Kâbe’nin Rabbi bizi aç mı bırakacak? Diyerek yola çıkmışlar, günler geçtikten sonra aç kalmışlar, bundan dolayı ya dilenciliğe ya da hırsızlık yapmaya başlamışlardır. Bundan ötürü Allah’ü Teâlâ “Vetezevvedû azık edinin” buyurmuştur.

İki cebinizi iki şeyle dolduracaksınız ikisi de size her zaman lazım olacaktır:
1.Sabır
2.Para

Birçok sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz, Allah’ü Teâlâ sizi değişik imtihanlara tutabilir. Bundan dolayı zorluklara karşı sabretmeniz ve Allah’ın sabredenlerle beraber olduğunu düşünmeniz gereklidir.

Hani Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ya; “Hac meşakkatir” veya “Medine’nin sıkıntılarına sabreden kimseye ben şefaatçi ve şahit olacağım.” (Müslim – Rumuz).

Buyurduğu gibi dünyanın en zengini olsan da Hilton vb. otellerde kalsan da illa çekeceğin bir sıkıntı olabilir. Bu çekilen sıkıntıların ise günahlara keffaret olacağını unutma sabret !

İster diyanetle, ister şirketle gidin, gittiğiniz firmada illa bir eksiklik veya sıkıntı olabilir. O firmayı veya kurumu kötülemek yerine sabretmeyi tercih edin. Kalbinizi birilerine kızarak Allah’ı düşünmekten alıkoymayın. Affedin!

Çünkü “Allah affedicidir affetmeyi sever.” Bu Allah’ın ahlakıdır Peygamberimiz (s.a.v.) ; “Allah’ın ahlakıyla ahlaklanın” buyurmaktadır.

Kimisinin imtihanı ailesi ile, kiminin şirket ile, kiminin otel ile, kiminin hastalıkla, kiminin bir eşyasının kayıp olması ile, kiminin hakkıyla yapılması gereken görevleri yaptıracak bir hocanın olmamasıyla, kiminin ise daha değişik sebeplerle… Allah’ü Teâlâ illa sizleri imtihan edecektir.

Lütfen sabredin! Peki, neye sabredeceğiz?

 • Belâ ve musibetlere sabredin!

 • Harama düşmemeye sabredin!

 • İbadetleri üşenmeden, boş vakit geçirmeksizin yapmaya sabredin!

Dikkat edilecekler:

 • Orada harcayacağınız paranızı Dolar’da Euro’da yaptırabilirsiniz. Yalnız otelinize yerleşip umreyi yapıp ihramdan çıkana kadar size Arabistan’ın parası (Riyal) lazım olabilir. İhtiyaten dövizciye gidin 20 – 30 TL’lik Riyal alınız.

 • Kur’an okumak için en rahat hangi hatlı Kur’an’ı okuyor iseniz onu yanınıza alın. Zira Mekke, Medine’deki Kur’an’ları okumakta zorluk çekebilirsiniz.

 • Yanınıza tabak çanak vb. mutfak eşyası almayınız. Lakin Hacca gideceğiniz zaman eğer yemek verilmiyor ise çok olmamakla beraber ufak bir hazırlık yapabilirsiniz.

 • Havaların çok sıcak olması hasebiyle çok terleyeceksiniz. Bundan dolayı iç çamaşırını çok alın ! Aşırı terleme olacağından dolayı bol miktarda zemzem, arada birde su tüketin. Herhangi bir rahatsızlık olmaması için !

 • Alacağınız ihram yeni olsun. Yazın gidiyorsanız ince olsun. Yalnız çok ince olmasın terlediğinizde ten rengi belli olur ki bu caiz değildir. Kışın gidiyorsanız kalın ihram alın!

 • Belinize bağlamak için meşin kemer alın. Çünkü ip kemer belinizi incitebilir!

 • Paranızı koymak için boyun cüzdanı alın paranızın bir kısmını boyun cüzdanına, bir kısmını bel kemerinizdeki cüzdana, diğer bir kısmını da hanımınızda bulunmak kaydıyla üç kısma ayırın!

 • Kadınlar paralarının fazla kısmını el çantalarına değil de üzerlerine alsınlar! Paranızın güvenliği hususunda sıkıntı çekerseniz görevli kişilerden yardım isteyiniz!

 • Olur ya Allah korusun paranızı kaybeder veya çaldırırsanız memleketinize telefon açıp istediğiniz miktar parayı şirketinize yatırmalarını söyler siz de yanınızdaki şirket görevlisinden rica ile talep edersiniz!

 • İhramdan çıktıktan sonra Kâbe’yi tavaf ederken giyebileceğiniz tavaf patiği alabilirsiniz!

 • Tavafta kaç kere döndüğünüzü karıştırmamak için tavaf tesbihi alın!

 • Terlik olarak sandalet biçiminde olan terliği almanızı tavsiye ederiz. Eğer normal terlik alırsanız önünün, arkasının ve üstünün genel olarak açık olmasına dikkat edin!

 • İhram haricinde giymek için kendinize cübbe, şalvar, sarık, entari gibi peygamber Efendimizin giymiş olduğu kıyafetleri giymenizi tavsiye ederiz! Not: İstanbul – Fatih – Çarşamba’dan uygun fiyatla alabilirsiniz.

 • Kadınların orada giyeceği kıyafet rengi olarak siyahı tavsiye ederiz!

 • Yanınıza kesinlikle ıslak mendil, deodorant, parfüm vb. koku çeşitlerini almayınız. Fakat ihramdan çıktıktan sonra kullanmak için valizine koyabilirsiniz. (Yalnız kadınlar dışarıda koku süremezler)

 • Uçakta sizlere yemek ile beraber ıslak mendil de verebilirler aman sakın kullanmayın! kurban cezasına düşersiniz.(çünkü bunlar kokuludur.)

 • Harçlığınızın haricinde kurban cezasına düşme ihtimaline binaen en az bir kurban parası (100 Dolar) bulunsun.

 

Evdeki Hazırlığımız

 • Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ihrama girmeden önce gusül abdesti aldığı için siz de gusül alın.

 • Güzelce temizliğinizi yapın

 • El ve ayak tırnaklarınızı kesin

 • Koltuk altı ve kasık tıraşını olun

 • Kadınlar hayız veya nifas dahi olsalar yine de gusül alsınlar

 • İhrama girmeden önce iz ve leke bırakmayacak güzel bir koku ile vücudunuza koku sürün

 • Sakın ihramınıza veya kadınlar elbiselerine koku sürmesinler

 • Eşyalarınızı güzelce kontrol edin

 • İhramlarınızı uçağın bagajına verilecek valizlere karıştırmayın

 • Allah’ü Teâlâ’nın azık edinin emri üzere evden kendinize gideceğiniz yere kadar olan zamanda acıkmanız halinde atıştırabileceğiniz şeyler hazırlayın

 • Evinizden çıkmadan önce 2 rekât sefer (yolculuk) namazı kılın

 • 7 kere Ayetel Kürsü okuyun. Her okuduğunuzda bir yöne üfleyin. Mesela bir okuduğunuzu sağınıza, bir okuduğunuzu solunuza vb. önünüze, arkanıza, altınıza, üstünüze ve bütün bedeninize ve elinize üfleyin bütün bedeninizi mesh edin

Umre Dini Bilgi

Bismillâhirrahmânirrahîm

Güzel Allah’ımızın: “Haccı ve umreyi tam yapın” (Bakara 196) emri üzere umreyi tüm şartlarını; farz, vacib ve sünnetlerini yerine getirerek yapmamız hususunda yüce Allah yardımcımız olsun.

Öncelikle umrenin ne demek olduğunu öğrenelim. 

Umre sözlükte; ziyaret etmek manasında olup günlük kullanımda ise; ihram, tavaf, say’ ve traş olmaktan ibaret olup arefe ve kurban bayramı günleri hariç (Bugünlerde umre yapmak mekruhtur.) senenin tamamında yapılabilen bir ibadettir.

Ömürde bir defa umre yapmak sünnet-i müekkededir.             (İbn-i Abidin Cilt:3 S:421)

Şâfii mezhebine göre ise ömürde bir defa umre yapmak farzı ayındır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) umre hakkında; 

“Umre kendisi ile diğer umre arasında işlenen (küçük) günahlara keffârettir. Mebrur haccın karşılığı ise ancak cennettir.

Peki, Mebrur ne demektir? 

Mebrur: Allah indinde kabul edilen, kendisinde günah işlenmemekle beraber harama götürecek isyan ve fiillerden uzak durulan, çok selam vermenin ve çok ikramın yapıldığı, insanlara tatlı ve yumuşak söz söyleyip kimsenin kalbinin kırılmadığı ve fıkhi usul üzere yerine getirilen ibadettir.

Allah’ü Teâlâ daha önce yapmış ve yapacak olduğumuz umrelerimizi lütfu ile mebrur kabul ettiği umrelere ilhak eylesin. Her türlü harama düşmekten, bu mübarek beldelerde zerre kadar olsun edepsizlik yapmaktan muhafaza eylesin. Âmin.

Umrenizin mebrur olmasını isterseniz değil mi ? Evet. O zaman mebrurun tanımında yer alan unsurları tek tek inceleyelim.

ALLAH İNDİNDE KABUL EDİLMESİ

Yaptığınız bir ibadetin Allah katında kabûle şâyan olabilmesi için o ibadeti evvela sırf ama sırf Allah rızası için yapmanız gerekir. Aynı zamanda o ibadetin kabul olması için;

İbrahim ve İsmail (a.s.)’ların Kâbe’nin inşâsını tamamladıktan sonra; “Yâ Rabbi (bu amelimizi) bizden kabul et” (Bakara 127) dedikleri gibi, yine Îsa (a.s.)’ın anneannesi olan Hanne validenin; “Yâ rabbi karnımdaki çocuğu sana adadım” deyip bu adağının kabul edilmesini istemesi ve yüce Allah’ımızın “Fetekabbelehâ Rabbühâ bikabûlin hasenin : Allah onun adağını pek güzel bir kabul ile kabul buyurdu.”

(Al-i İmran S:53 de zikredilmiştir.) Ayeti kerimesinde olduğu gibi bizlerinde bir ibadeti yaptıktan sonra o ibadetin kabulü için Allah’ımıza dua etmemiz gerekmektedir.

Allah’ü Teâlâ ibadetlerinizi Fetekabbelehâ âyetine ilhak eylesin.

KENDİSİNDE GÜNAH İŞLEMEMEK VE HARAMA SEVK EDEN FİİL VE DAVRANIŞLARDAN UZAK OLMAK

Allah’ü Teâlâ; “Felâ rafese velâ füsûka velâ cidâle fil hacci” “Hacda cima yapmak (kadınların yanında cimadan bahsetmek, fuhşi kelam ve müstehcen sözler konuşmak) herhangi bir fasıklık (sövüşme ve dövüşme gibi yasaklar işleyerek şeriatın hududundan çıkış) ve (hizmetçilerle ya da yol arkadaşlarıyla) hiçbir çekişme yoktur buyurmaktadır.”      (Bakara Suresi – 197)

Umrenin mebrur olması için; Allah’a isyana götürecek dünya hayatının geçici zevklerinden vazgeçerek ölü gibi Allah’a teslim olup, ihramlı iken hanımlara yaklaşmayıp, nefse hoş gelen müstehcen sözleri konuşmayıp, yoldan çıkma, itaatten çıkma, lakap takma veya açıktan günah işleme gibi fasıklık hareketlerinden uzak durarak yol arkadaşlarımızla gerekse de kitaplarda hizmetli diye geçen şirket, otel vb. görevliler ile cidal – tartışma yapmaksızın sünneti seniyyeye uyarak bir umre yapmamız gereklidir.

ÇOK SELAM VERİN !      ÇOK İKRAM YAPIN !

YORUMLAR

İlgili Terimler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar