- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti

31 Ağustos 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti
İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti

İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti

İçişleri Bakanı Efkan Ala görevinden istifa etti. İstifa eden İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu getirildi. Efkan Ala’nın istifasını, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmenin ardından yaptığı basın toplantısında açıkladı.

eftan

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala görevinden istifa etti. İçişleri Bakanığı’na, Efkan Ala’nın yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu atandı.

EFKAN ALA’NIN İSTİFASI SARAY’DAKİ GÖRÜŞMEDEN SONRA DUYURULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki görüşmesinin ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala‘nın görevinden istifa ettiği duyuruldu. İstifa Eden İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yerine Süleyman Soylu’nun getirildiği Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. 

soylu1

SARAY’DA SÜRPRİZ GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Görüşme, saat 19:00’da başladı, 20.00’da sona erdi.

Binali Yıldırım görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Efkan Ala‘nın İçişleri Bakanlığı’ndan istifa ettiğini duyurdu. 

Yıldırım, istifa eden İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yerine Süleyman Soylu‘nun getirildiğini açıkladı. 

saglik-bakani-muezzinoglu-nda

MEHMET MÜEZZİNOĞLU TEKRAR KABİNEDE

Süleyman soylu’nun İçişleri Bakanlığı görevine gelmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, Mehmet Müezzinoğlu getirildi. 

Binali Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde oldu;

“İçişleri Bakanımız Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın istifasıyla boşalan Bakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına da Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu atanmıştır”

Efkan Ala istifası ile ilgili çarpıcı iddia: Erdoğan istedi
Zeyrek, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediğini iddia etti.

Zeyrek, CNN Türk televizyonuna yaptığı açıklamada Efkan Ala’nın istifasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istendiğini, kararın böyle verildiğini iddia ederek “Bir fatura kesilecekse Efkan Ala’ya gelene kadar bir çok siyasetçiye gelebilir” dedi.
Efkan Ala’nın istifa kararından önce Cumhurbaşkanı’yla görüşmediği öğrenildi.

Başbakan Yıldırım: Efkan Ala’nın İçişleri Bakanlığı görevinden ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Külliye’de görüşen Başbakan Yıldırım, Efkan Ala’nın İçişleri Bakanlığı görevinden ayrılarak yerine Süleyman Soylu’nun getirildiğini açıkladı. Soylu’dan boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Mehmet Müezzinoğlu atandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar