Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11115 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Edirne’de Sürücü ve yayaların yanlış ışıkta geçmesi sonlandı

15 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Edirne’de Sürücü ve yayaların yanlış ışıkta geçmesi sonlandı
Edirne’de Sürücü ve yayaların yanlış ışıkta geçmesi sonlandı

Trafik güvenliğini arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisi daha ekleyen Edirne Belediyesi, 5 ayrı kavşakta 20 ayrı noktaya LED’li sinyalizasyon sistemini hizmete sunmak için çalışmalara başladı. LED’li sinyalizasyon sistemi ile yayalar ve sürücüler çok uzak mesafeden bile trafik lambalarının ne renk yanacağını görebilecek.  Yayalar için yeşil ışık yandığında ise yaya yolu beyaz ışıkla aydınlatılacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda kent merkezinde yaya ve araç güvenliğini arttırmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam eden Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, LED’li sinyalizasyon sistemini hizmete sunmak için çalışmalarına başladı. Örneği daha önce KİPA karşısında yaya geçidinde bulunan LED’li sinyalizasyon sistemi, Orduevi, Ziraat Bankası, Carrefoursa, Dsi ve Migros kavşakları olmak üzere 5 ayarı kavşakta vatandaşların hizmetine sunulacak.

yeni-nesil-led

Söz konusu uygulama ile trafik ışıklarında bulunan sinyal lambalarıyla; sinyal lambalarının bağlı bulunduğu direkler aynı renkli ledli lambalar birlikte yanacaklar. Bu sistem sayesinde trafik lambalarının ne renk yandığı sürücüler tarafından çok uzun mesafelerden bile görülebilecek.

YENİ NESİL LEDLİ SİNYALİZASYON SİSTEMİYENİ NESİL LEDLİ SİNYALİZASYON SİSTEMİYENİ NESİL LEDLİ SİNYALİZASYON SİSTEMİ

Bu sistemin özellikle yayaların karşıdan karşıya yoğun olarak geçtiği alanlarda uygulanacağını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “LED’li sinyalizasyon sistemine gece yaya yolunu aydınlatan özel bir donanım da eklendi. Bu sistemle karşıdan karşıya geçen yayalarda sürücüler tarafından çok uzun mesafelerden rahatlıkla görülebilecektir. Sürücü ve yayaların yanlış ışıkta geçmesini ortadan kaldıran bu sistemle yaşanması muhtemel kazaların azalmasını hedefliyoruz” dedi.

Recep GÜRKAN- Edirne Belediye Başkanı

1964 yılında Edirne İpsala’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi İpsala’da tamamladı. 1983 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulundan, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal bilimler bölümünden mezun oldu. 1998-2003 tarihleri arasında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünde, şube müdürlüğü ve milli eğitim müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2004 yılında Edirne Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon müdürlüğü görevi ile birlikte Edirne Valiliği Sınır Ötesi İş Birliği faaliyetleri ve Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programlarında görev aldı. Ayrıca Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli valiliklerince kurulmuş bulunan Trakya Kalkınma Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2005 yılında Trakya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atandı. 10 Mart 2011 tarihinde CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etti. Üniversite Yönetim Kurulu ile Üniversite Senatosu raportörlüklerini yürüttü. Trakya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark A.Ş. yönetim kurulu kurucu üyeliği yaptı.

Edirne Atatürkçü Düşünce Derneği, Edirne Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Edirne Turizm Derneği, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünün kurucu üyelikleri ve yöneticiliklerinde bulundu.

1990-1995 yılları arasında Eğitim-İş Edirne İl Başkanlığı ile daha sonra kurulan Eğitim-Sen Genel Merkez kurucu üyesi ve yöneticisi olarak görev yaptı. 2010 yılında “Yılın En Başarılı Bürokrat” ödülünü aldı. 3 Nisan 2011 tarihinde yapılan üye bazında ön seçimde 1. sırada seçilerek CHP Edirne Milletvekili adayı oldu.

12 Haziran 2011 seçimlerinde CHP Edirne Milletvekili olarak seçildi. TBMM’de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.

2013 yılı Mart ayında “yilineniyisi.com” tarafından düzenlenen ankette “Yılının Milletvekili” ödülünü almaya hak kazandı.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP Edirne Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 yılında Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller tarafından “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

ORC Araştırma Şirketi’nin, 2-10 Ocak 2015 tarihleri arasında, 81 ilde 12 bin 600 kişi ile yüz yüze görüşerek gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2014 yılının ‘En Başarılı’ il belediye başkanları arasında birinci seçildi.

2015 yılı Ocak ayında Mebus Haber Dergisi tarafından “Yılın Başarılı Siyasetçisi Ödülü” ne layık görüldü.

2015 Şubat ayında Siyaset Dergisi’nin 20. yılına özel yaptığı anketlerde okuyucular tarafından “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

2016 yılı Mart ayında Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri Töreni’nde “Tarihi Elektrik Fabrikası’nın Restorasyonu” Projesi ile Bilim ve Tarih Ödülü’ne layık görülen Başkan Gürkan, ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.

2016 yılı Mayıs ayında Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nce 12’ncisi düzenlenen “Kent ve Yaşam Ödülleri” kapsamında Jüri tarafından, odalar, esnaf birlikleri ve sivil toplum kuruluşlarını Edirne ortak paydasında buluşturma başarısını sağladığı için “Kent Dayanışması Ödülü” ne layık görüldü.

2016 yılı Haziran ayında Edremit Belediyesi tarafından Usta Sanatçı Tuncel Kurtiz anısına düzenlenen Kaz Dağları Doğal Yaşam Ödülleri Töreni’nde “Yılın En İyi Çevreci İl Belediye Başkanı Ödülü” ne layık görüldü.

Evli, Eylem ve Yiğit adında iki çocuğu var.

 

ÇİĞDEM GEGEOĞLU

Belediye Başkan Yardımcısı

 

SELÇUK ÇAKIR

Belediye Başkan Yardımcısı

 

HÜSNÜ GÜLER

Belediye Başkan Yardımcısı

 

ERTUĞRUL TANRIKULU

Belediye Başkan Yardımcısı

 

HAKAN İŞCAN

Belediye Başkan Yardımcısı

Belediye Meclisi

 

Mahmut
KESKİN
Çiğdem
GEGEOĞLU
Türker
ALTIERLER
Aydın
KORUYAN
Semih
ÇINAR
Hasan
YÜREK
Hakan
GİYİK
Aytaç
DİLCİ
Ali
YAZICI
Erkan
MAKAS
Savaş
ÜNER
Selçuk
ÇAKIR
Ramazan
TANAL
Refik
ŞAHİN
Yüksel
AKSOY
Mehmet
ÖZÇUHACI
Serkan
LİZNAK
Turgut
TERZİ
Melek
YÜRÜK
Mehmet
ÖZÜLKÜ
Hakan
DAĞDEVİREN
İsmail
ARDA
Nahide
DEMİR
Şenol
EKŞİ
Sevdanur
KURBAN
Tamer
KARADAĞ
İsmail
YILDIZ
Ahmet
KARAGÜLLE
Ezgi
YETKİNER
Nevzat
GÜRKAYNAK
Hüseyin
ÜLKER

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar