Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11091 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Edirne Belediyesi Türk işçileri yalnız bırakmadı.

20 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Edirne Belediyesi Türk işçileri yalnız bırakmadı.
Edirne Belediyesi Türk işçileri yalnız bırakmadı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda harekete geçen Edirne Belediye personeli, yaz tatillerini Türkiye’de geçirdikten sonra çalıştıkları ülkelere geri dönmek için Pazarkule Gümrük Kapısı’na gelen gurbetçileri yalnız bırakmadı. Türkiye’de çıkış yapabilmek için kuyrukta bekleyen gurbetçilere iyi yolculuklar dileyen Edirne Belediyesi personeli, aynı zamanda gurbetçilere su ikram etti.

Yaz tatillerini Türkiye’de geçirdikten sonra çalıştıkları ülkelere geri dönmek isteyen gurbetçiler Türkiye’nin Yunanistan’a açılan sınır kapısı olan Pazarkule’de, yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda harekete geçen Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli, yaz tatillerini Türkiye’de geçirdikten sonra çalıştıkları ülkelere geri dönmek için Pazarkule Gümrük Kapısı’na gelen Türk işçileri yalnız bırakmadı.

edirne-beledi

Edirne Belediyesi personeli, yaklaşık 36 derece sıcakta kuyrukta bekleyen Türk işçilere iyi yolculuklar dileyerek, su ikramında bulundu.

Türk işçiler de kendilerini yalnız bırakmayan Edirne Belediyesi’ne ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

EDİRNE BELEDİYESİ GURBETÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

EDİRNE BELEDİYESİ GURBETÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

EDİRNE BELEDİYESİ GURBETÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

REKTÖR TABAKOĞLU’NDAN GÜRKAN’A ZİYARET

REKTÖR TABAKOĞLU’NDAN GÜRKAN’A ZİYARET

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Başkanlık Makamı’nda bir araya geldi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibine yeni görevinde başarılar diledi.

 

BAKAN ÖZLÜ, GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ

 

BAKAN ÖZLÜ, GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Edine Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Gürkan, Bakan Özlü’ye Selimiye Camii Selimiye Camii ve Külliyesi’nin Rekreasyon Projesi hakkında bilgi verdi.

Bir takım ziyaretlerde bulunmak için Edirne’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Dr. Faruk Özlü, Edirne Valisi Günay Özdemir ve Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ile birlikte Edirne Belediyesi’ne gelerek, Başkan Gürkan’ı ziyaret etti. Gürkan, Bakan Özlü’yü Edirne Belediye Binası önünde karşıladı.

Tarihi Belediye Binası hakkında Özlü’ye bilgi veren Gürkan, Selimiye Camii ve Külliyesi’nin Rekreasyon Projesi’nin Koruma Kurulu’ndan onaylandığını söyledi. Selimiye Camii’nin çevresinin tamamen yaya bölgesi haline geleceğini belirten Gürkan, Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazı’nın da devam ettiğini söyledi.

Bakan Özlü’ye Belediye Meclisi’ni gezdiren Gürkan, binanı duvarlarını süsleyen tarih tablolar ve Atatürk Odası hakkında da Özlü’yü bilgilendirdi.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar