Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Dünya Aya gidiyor, Biz yaya”

25 Haziran 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»“Dünya Aya gidiyor, Biz yaya”
“Dünya Aya gidiyor, Biz yaya”

Bizim gençliğimizde beynimize işlenen Oryantalist bir aşağılama deyimi vardı “Dünya Aya gidiyor, Biz yaya” evet; bu bize, bizden adam olmaz; gelin bizi siz idare edin dedirtmenin algı yöntemiydi. Beyinlerimizi yıkamaktı gayeleri.

Türkiye; gıda ithalat Bakanlığınca, pardon Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca bir ithalat cennetine dönüştürülmüştür. Dünyanın “Kendisine yeten” sayılı ülkelerinden birisiyken;

Beceriksiz ve aciz eş, dost kollanır bir yapıda sorunlar yumak olmuştur.

Gıda Güvenliğimiz daha doğrusu Bağımsızlığımız tehlike altındadır.

Bakanlıkta hırsızlık ve irtikap da had safhada çiftçilerin ifadeleri ve skeçleri sosyal medyada dolaşım rekorları kırıyor.

İanelere alıştırılan halk, üretimden kopuyor 300 koyun saçmalığı çoban bulamıyor. Oysa çobanlık imparatorluğun en asil ve şerefli işiydi Harbe giden orduyu Ak koyunlu, Kara koyunlu, Kara Keçili aşiretler beslerdi, o ne muhteşem bir lojistik ve ikmaldir. Acaba bilip de ders olarak harp akademilerin de anlatabilecek kimse kaldı mı?

Tarım Bakanlığında canı acıyan, aldığım maaş eve götürdüğüm aş helâl midir acaba diyen bir fani kalmadı mı?

Hanımefendiler, Beyefendiler; Hiç mi duymadınız, okumadınız Endüstriyel Kenevir’den 50 bin sınaî ürün yapılır ve bunlar yükte hafif pahada ağır mamullerdir. Kendir demiş halkımız buna, üflenti olan diğerinden ayırmış siz bu sağduyulu halkın çocukları değil misiniz? Bürokrasimiz fikri kısırlık yaşıyor. Kravatlı tarım memurları ile buraya kadar, aklınızı başınıza alın, dost acı söyler.

Avrupa 15 yıldır (www.eiha.org) bu başat ürün için konferanslar yapıyor hiç mi okumadınız, duymadınız. Yazıklar olsun.

Yalçın KOÇAK

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar