Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11766 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DSP’yi mutlaka iktidara taşıyacağız

19 Haziran 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»DSP’yi mutlaka iktidara taşıyacağız
DSP’yi mutlaka iktidara taşıyacağız

DSP İl Başkanları Genel Başkan Önder AKSAKAL başkanlığında toplandı.

Önce Hukuk bitirildi,şimdi de Devlet yok ediliyor.AKP Anayasayı, MHP Yargıtay kararlarını “YOK” hükmünde sayıyorsa DEVLET nerededir?

DSP İl Başkanları, Genel Başkan Önder AKSAKAL başkanlığında DSP Genel Merkezinde toplandı. Toplantıda, ülkede yaşanan iç ve dış gelişmelerin değerlendirilmesi yanında, Demokratik Sol Parti örgütlerinin çalışmaları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, 10. Olağan Kurultay çalışmalarının planlaması yapıldı. Toplantıda bir açılış konuşması da yapan Genel Başkan Sayın Önder AKSAKAL, “Bugün ülkemizde, Cumhuriyet tarihi boyunca eşi benzeri görülmemiş bir edilgen hükümetle karşı karşıyayız. Devletin başında, seçildikleri ve üzerine sadakat yemini ettikleri Anayasayı tanımayan bir Cumhurbaşkanı ve Başbakan, Laiklik ilkesinin Anayasadan çıkarılması arzusunda olan bir TBMM Başkanı bulunuyor. Toprakları şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanın insanları etnik kimlikleri ve inanç değerleri itibariyle ayrıştırılıyor, toplum birbirine düşürülüyor, yurttaşlar inanan-inanmayan diye kategorize edilerek, işyerleri basılıyor, talan ediliyor, tartaklanıyor. Bütün bunlar da sözde “dindarlık” adı altında yapılıyor. Bu tehlikeli bir gidiştir. Bu filmi biz daha önce de yaşamıştık.” dedi.

onder1

Türkiye’nin büyük bir badirenin içinde bulunduğunu, toplumun gerek iktidar partisinden, gerekse Meclisteki muhalefet partilerinden tamamen umutlarını yitirdiklerini, bir çıkış yolu aradıklarını, parlamentodaki partilerin tümünün içinde kargaşa olduğunu söyleyen AKSAKAL konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün iktidar partisi bir bölünmenin eşiğinde. İktidar baskısıyla bu durumları toplumdan gizleniyor. Ana muhalefet partisi ve diğer muhalefet partilerinin durumu da farklı değil. Hemen hepsi iç kargaşa yaşıyorlar. Halkın siyasete güveni tamamen yok olmuş durumda. Tutunacak dal arıyorlar. Yeni parti kurma gayretleri halktan destek görmüyor. Mevcut partiler içinde ise tutarlı, düzgün ve devlet tecrübesi olan tek parti Demokratik Sol Parti olarak öne çıkıyor. Biz DSP olarak bu arayışa cevap verebilecek bir teşkilat yapısıyla öne çıkıyoruz. Demokratik Sol Parti toplumun bütünü tarafından beğenilen, takdir edilen ve kabul gören bir partidir. Çalışacağız ve ilk seçimde DSP’yi mutlaka iktidara taşıyacağız.” dedi.

20. ve 21. Dönem Ankara Milletvekili olan Devlet Eski Bakanlarından Aydın TÜMEN ve Birleşik Tarım ve Orman  İş Sendikası Genel Başkanı Ayvaz ŞEKER’e Demokratik Sol Parti’ye katılmaları sebebiyle rozet takan DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, DSP’ye ilginin giderek arttığı bu dönemde artık katılımların da gerçekleşmeye başladığını, bir çok kesimden DSP’ye katılma talebi geldiğini, önümüzdeki günlerde bu konuda önemli gelişmelerin yaşanacağını belirterek, “DSP’nin 10. Olağan Kurultayı, yeniden iktidarın başlangıç noktası olacak. Atatürk ilkelerine ve laik Cumhuriyete inanmış güçlü bir kadroyla Türkiye’yi yönetmeye, devleti ve milleti içine düşürüldüğü bu bataktan kurtarmaya kararlıdır.” dedi.

dsp1dsp2dsp3dsp4

DSP İl Başkanları Toplantı sonrası bir de deklarasyon yayınladı. Deklarasyon’da şu görüşlere yer verildi: “AKP ve meclisteki partilerin ülkemizi kaosa sürüklediği bu günlerde bizler; Atatürk İlke ve Devrimlerine, Laik Cumhuriyete, Tam  Bağımsızlık İdealine, Üretim Ekonomisine ve Üniter Devlet Yapısına bağlı DSP İl Başkanları olarak, Bülent ECEVİT’in yolunda Genel Başkanımız Önder AKSAKAL liderliğinde, bu değerlere inanan tüm yurttaşlarımızı Demokratik Sol Parti saflarında mücadeleye davet ediyoruz.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar