Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11081 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doğdunuz yeri de unutmayın, doyduğumuz yeri de

16 Mayıs 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Doğdunuz yeri de unutmayın, doyduğumuz yeri de
Doğdunuz yeri de unutmayın, doyduğumuz yeri de

Doğdunuz yeri de unutmayın, doyduğumuz yeri de

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yoğun geçen haftanın ardından Pazar gününü de sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve muhtarlara ayırdı. Başkan Kocaoğlu, İzmir’e katkı koyacak her çalışmaya destek olacaklarını açıklayarak her ziyarette birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

DSP’liler “İzmir için varız” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamındaki “Pazar maratonu”nun ilk konukları, Demokrati Sol Parti (DSP) yeni il yönetimi oldu. 2 ay önce göreve başlayan DSP İl Başkanı Aygül Karahan,  DSP Parti Meclisi Üyesi Özer İşçi ve  il yöneticileri ile  birlikte, başkan Aziz Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Aygül Karahan, İzmir halkına faydalı her çalışmada parti ayrımı gözetmeksizin yer almak istediklerini belirtti.

s147743

Eskişehirlilerden davet var

Başkan Kocaoğlu daha sonra, Eskişehirliler Derneği Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı. 1991 yılında kurulan derneğin İzmir’de 15 bin Eskişehirli’yi temsil ettiğini söyleyen Eskişehirliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin İnce, düzenledikleri etkinliklerde Başkan Kocaoğlu’nu da görmek istediklerini belirtti.

MÜSİAD yeni fuar önerdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ümit Ülkü başkanlığındaki heye, geçtiğimiz ay annesi Necla Kocaoğlu’nu kaybeden Başkan Kocaoğlu’na başsağlığı dileğinde bulundu. Fuar İzmir ile birlikte ivme kazanan  İzmir fuarcılığını düzenleyecekleri yeni fuarlarla güçlendirmek istediklerini belirten Başkan Kocaoğlu, MÜSİAD Başkanı Ümit Ülkü’nün motor sporları, oto aksesuarları, ileri sürüş eğitimi ile ilgili düzenlenecek bir fuar önerisini de mutlaka değerlendireceğini söyledi.

Kirazlı muhtarlara yerelde kalkınma öğüdü

Başkan Kocaoğlu, 20’ye yakın Kirazlı muhtarı da makamında konuk etti. Yerelde kalkınma hedefi ile siyasi parti, ilçe, mahalle ayırmaksızın kente hizmet vermeye devam ettiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Bayındır Zeytinova’da kuracakları şantiye ile Küçük Menderes’te yer alan tüm ilçelerin ihtiyaçlarını daha hızlı bir şekilde karşılayacaklarını söyledi. Muhtarlara ilçelerinin kalkınması için “birlik” olma çağırısında bulunan Başkan Kocaoğlu, Tire, Bademli ve Bayındır’da kurulan kooperatifleri örnek vererek, “Bir belediye başkanının, politikacının görevi, vatandaşın lokmasını büyütmek olmalıdır. Yol taleplerini kısa sürede yaparız ama o yoldan geçecek ürün lazım bize. Kiraz’da yaşayan muhtarlarımızın, üreticilerimizin üzerine düşen görev, kooperatifleşmeyi başararak üretime katılmak ve ürünlerin değerlendirilerek pazarlanmasını sağlamaktır” dedi.

Sivas Dernekleri Federasyonu’ndan açık çek

Başkan Kocaoğlu, Kirazlı muhtarların ardından İzmir Sivas Dernekleri Federasyonu Başkanı Zeki Karaoğlu ve yönetim kurulu üyelerini konuk etti. İzmir’deki 40 derneği temsil ettiklerini söyleyen Karaoğlu, Sivaslı olmalarına rağmen İzmir’in gelişmesi için üzerlerine düşen her görevi yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Urla’da, Bayındır’da yapılan festivallerin çok yankı uyandırdığını, ekonomiye çok büyük katkı sağladığını söyleyen Karaoğlu, Sivas geleneklerini yaşatmak için düzenleyecekleri festivale de katkı talebinde bulundu. Başkan Kocaoğlu, “Hem doğduğunuz yeri unutmayacaksınız hem de doyduğunuz yeri.. Ben bu tür hemşehri oluşumlarını, giderek unutulmaya yüz tutan dayanışma ve paylaşma tohumlarını geliştirdiği için fazlasıyla önemsiyorum” diye konuştu.

SİZ HALA GEZMEDİNİZ Mİ?
16 Mayıs 2016 Pazartesi
Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi’nde yer alan ve İzmir’in ulaşım tarihini renkli objelerle anlatan sergi, yaşadıkları kenti daha yakından tanımak ve belleklerini tazelemek isteyen İzmirlilerin büyük ilgisini görüyor.

DOĞDUNUZ YERİ DE UNUTMAYIN, DOYDUĞUMUZ YERİ DE
16 Mayıs 2016 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yoğun geçen haftanın ardından Pazar gününü de sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve muhtarlara ayırdı. Başkan Kocaoğlu, İzmir’e katkı koyacak her çalışmaya destek olacaklarını açıklayarak her ziyarette birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

ERİTRE’DE İZMİR RÜZGARI ESTİRDİLER
16 Mayıs 2016 Pazartesi
Eritre’nin başkenti Asmara’da Türkiye Büyükelçiliği tarafından düzenlenen “Türk Kültür Günleri”ne katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Caz ve Pop Orkestrası, büyük beğeni topladı. Etkinlikler kapsamında iki konser veren solistliğini Öznur Korkmaz’ın yaptığı orkestra, Türk Halk Müziği’ni Afrikalılara tanıttı.

ŞAŞIRMAYIN! BURASI İZMİR KÖRFEZİ
15 Mayıs 2016 Pazar
DEÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü’nün 2016 yılı Ocak ayı raporu, İzmir Körfezi’ndeki iyileşmenin devam ettiğini gösterdi. Deniz altındaki yaşamı tespit etmek amacıyla çekilen su altı fotoğrafları, “yüzülebilir körfez” hedefine ulaşmada büyük umut verdi.

ATA İÇİN KOŞTULAR
15 Mayıs 2016 Pazar
Türkiye’nin dört bir yanından gelen 700 sporcu ve vatandaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “19 Mayıs Gençlik Koşusu”nda buluştu. 10 kilometrelik parkur büyük heyecana sahne oldu.

ŞEHİT GAZETECİ HASAN TAHSİN ANILDI
15 Mayıs 2016 Pazar
İzmir’in işgali sırasında düşmana ilk kurşunu atarak Milli Mücadele’yi başlatan Şehit Gazeteci Hasan Tahsin, Konak’ta İlk Kurşun Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar