Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doğalgaz Abonelik Bedelinin Yüksekliğine Tepki Var

09 Mart 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Doğalgaz Abonelik Bedelinin Yüksekliğine Tepki Var
Doğalgaz Abonelik Bedelinin Yüksekliğine Tepki Var

Doğalgaz Abonelik Bedelinin Yüksekliğine Tepki Var

Doğalgaz Abonelik Bedeli 590  Tl  Oldu

Doğalgaz Abonelik Ücreti İadesi. Doğalgaz firması abonelik açmak için aldığı yüksek miktarda depozito ücretini abonelik kapatma işleminden 15 gün sonra iade edeceğini söylediği halde paramı ve benim gibi diğer eski aboneler…

2018 Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

Ev satın alma ya da kiralama durumunda en çok uğraştıran işlerden biri de doğalgaz, su ve elektrik aboneliği oluyor. İlk abonelik olması takdirinde ödenecek olan ücretler TÜFE oranına göre belirleniyor.

Abonelikleri Üzerine Almak

Kiracılar; elektrik, doğalgaz ve su aboneliğini üzerlerine alarak vergi kaçırmaları, tahliye esnasında yaşanabilecek hukuk sorunları gibi bazı pürüzleri önlemiş oluyor. Aboneliklerin üzerine alınmaması takdirinde KDV haricinde 90 TL gibi bir ceza bedeli yansıtılabiliyor.

Elektrik Aboneliği Ücreti

Elektrik aboneliğinin üzerine alınması için; kira sözleşmesi, DASK poliçesi, tesisat numarası ve nüfus cüzdanı bulundurmak yeterli oluyor. Elektrik aboneliği ücretleri; Sanayi ve Ticarethaneler için 60,5 TL, Mesken, Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler için 21,3 TL, Tarımsal Sulama, Aydınlatma ve diğer gruplar için ise 28,7 TL oluyor. Kesme ve bağlama bedeli ise damga vergisi dahil 129.01 TL oluyor.

Su Aboneliği Ücreti

Su aboneliğinin üzerine alınması için; nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi DASK poliçesi ve tesisat numarasını bulundurmak yeterli oluyor. Su aboneliğinin ücreti 2017-2018 dönemi için 133,20 TL olarak belirleniyor. Abonelik ücreti, peşin olarak ödenebildiği gibi faturalara da yansıtılabiliyor.

Doğalgaz Aboneliği Ücreti

Doğalgaz aboneliğinin üzerine alınabilmesi için nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi ve tesisat numarasının bulundurulması yeterli oluyor. Kiracılar, doğalgaz abonelik ücretini 406 TL olarak ödüyor. Ödemeler, iki taksit halinde yapılabildiği gibi faturaya da yansıtılabiliyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar