- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doç. Dr. Ömer Bolat Sakarya’yı salladı!..”

21 Şubat 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Doç. Dr. Ömer Bolat Sakarya’yı salladı!..”
Doç. Dr. Ömer Bolat  Sakarya’yı salladı!..”

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin düzenlediği “2017 Yılında Dünya ve Türkiye Ekonomisi Görünümü” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan 3. Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat; ekonomik istikrarın siyasi istikrarla eşit olduğunu söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 3. Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat; MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin Sen Otel’de protokol ve üyelerin katılımıyla düzenlediği “2017 Yılında Dünya ve Türkiye Ekonomisi Görünümü” konulu konferansına katıldı. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, SAMİB Başkanı Günay Güneş, SAMOB Başkanı Ramazan Çokal,  MÜSİAD Kurucu Şube Başkanı ve Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ahmet İşgüzar, 2. Dönem Şube Başkanı Mehmet Aracı, 3 Dönem Başkanı Necati Atalay, 4 Dönem Başkanı Ahmet Genç ve çok sayıda üye işadamı katıldı.

Üyelerimizle birlikte

Programın açılış konuşmasına yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, üyelere hitaben; “Siz değerli üyelerimiz ile birlikte elimizden geldiği kadar çalışarak, ilimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunup, büyümesini sağlayacağız. Bizler, Teknolojik gelişmeleri izlerken ve ekonomik rekabete katılırken, Hud suresinin 112. Ayetinde “Emredildiğiniz gibi dosdoğru olun” emrine uygun olarak, Müslüman olmanın gerektirdiği değerlerin muhafaza edilmesine imkân veren bir iktisadi ve içtimai düzeni kurabilmek için çalışmalıyız” dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise konuşmalarında MÜSİAD’ın öneminden bahsederek, ülkenin istikrarı ve kalkınması için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Siyasi ve ekonomik istikrar

Ekonomik istikrarın siyasi istikrarla eşit olduğunu belirten MÜSİAD 3. Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat; siyasi istikrar olursa; ekonomik istikrarında o derece iyi olacağını vurguladı. Dünyada dengelerin değiştiğine değinen Bolat; önceki yıllarda ABD’ye giden para akışı %80 idi şimdi ise bu oran %50’lere kadar düştüğü için Arap baharı adı altında orta doğuya yön vermek ve oranın kontrolünü ele geçirmek için hareket ettiklerini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin nedenlerinden birinin de ülkemizi karanlığa sürüklemek olduğuna vurgu yapan Bolat “ Ama Allah’ın izni ile bunu başaramadılar” dedi.

Onur Üyeliği Beratı

Konuşmaların ardından; 2002 yılından beri MÜSİAD Sakarya Şubesi üyesi olan ve üyeliğini oğlu Semih Kar’a devreden Metin Kar’a “Onur Üyeliği Beratı” takdim edildi. Kar’ın beraatını MÜSİAD 3. Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat verirken, oğlu Semih Kar’a da Şube Başkanı Yaşar Coşkun tarafından “Üyelik Rozeti” takıldı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar