- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doç. Dr. Aydın Yılmazer”Cumhuriyetçilik yaşamla olur lafla olmaz.”

25 Mart 2017 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Doç. Dr. Aydın Yılmazer”Cumhuriyetçilik yaşamla olur lafla olmaz.”
Doç. Dr. Aydın Yılmazer”Cumhuriyetçilik yaşamla olur lafla olmaz.”

Yılmazer’den Açıklama

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasının Cumhuriyet Halk Partisi ve bazı basın kuruluşları tarafından bilinçli olarak çarpıtıldığını söyledi.

Hakkında oluşturulmak istenen algının Cumhuriyet Halk Parti’nin seçim stratejisi olduğuna dikkate çeken Yılmazer, “Konuşmamdaki ifadelerim bilinçli olarak çarpıtılmaya çalışılıp Cumhuriyet’e sadece kendileri sahip çıkıyormuş algısı oluşturulmak isteniyor.” diye konuştu.

AK Parti Kadınlar Kolu tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmanın içeriği hakkında bilgiler veren Yılmazer, “15 Temmuz 2016 günü Cumhuriyetimize ve ülkemizin birlik ve beraberliğine darbe vurulmak istenmiştir. Hepimiz biliyoruz ki o gece 40 yıllık bir plan dış güçler desteği ile FETÖ tarafından uygulanmaya çalışılmış. Ama bu kalkışma karşısında aziz milletimiz, gençlerimiz ve kadınlarımız dik bir duruş sergilemiş ve bir gece de dur demiştir. Halkımızın bu dik duruşunda kadınlarımız çok büyük bir örnek teşkil etmiştir. Diğer taraftan halkın iradesini temsil eden ve bir yönetim sistemi olan Cumhuriyete hiç kimse dil uzatamaz. Konuşmamda söylediğim ‘100 yıllık’ ifadesi sembolik ifadedir. Biliyorsunuz ki 96 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 67 tane hükümet kurulmuştur. Oysa 250 yıllık Amerika yönetimine baktığımızda Tramp hükümetinin 45. Hükümet olduğunu görüyoruz. Kısacası ülkemizin ortalama her 10.5 ayda seçimlere gittiğini görüyoruz. Bu durumun gerçekleşmesinde bilinçli olarak oluşturulan kaoslar etkili olmaktadır. Hükümetler düşürülüp yeni hükümetler kurulmuştur. Amerika’nın bir göz kırpmasıyla hükümetlerin, istikrarın nasıl bozulduğunu, bazı gazetelere bilinçli olarak attırılan manşetlerle kaos çıkartılarak hükümetlerin nasıl düşürüldüğünü çok iyi biliyoruz. Gerek bunlar, gerek dönemin 5’li sivil toplum çeteleri gerekse basının, hükümeti düşürme ve kurma noktasındaki ana tutanağı fitneler olmuştur” dedi.

16 Nisan’da gerçekleşecek halk oylamasının tüm bunlara dur denmesi için bir fırsat olduğunu kaydeden Yılmazer açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bu güçlerin oyuncağı haline gelen demokrasimiz ve ülkemiz, yeni anayasa ile bu güçleri oyun dışında bırakacaktır. Çıkartmış oldukları fitne ve fesatlar ortadan kalkacaktır. Her konuda tek söz, milletin olacaktır. Söz konusu toplantıda yaptığım konuşmamda da anlattığım ve dikkat çektiğim konu tam olarak budur. Kısaca söz milletindir bunun yönetim biçimi de Cumhuriyettir. Ayrıca CHP, ülke genelinde her zaman yaptığı gibi ‘Cumhuriyet elden gidiyor, ülke elden gidiyor, ülke bölünüyor, özerkleşiyor’ gibi yalanlarla vatandaşlarımızı kandırmaya çalışmaya devam etmektedir. Tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak ilkesine sonuna kadar biz sahibiz ve bekçisiyiz. Hiç kimse yalanlarla bunun üzerinden kendine pay çıkarmaya, bizden fazla Cumhuriyetçiymiş gibi davranmaya çalışmasın. Cumhuriyetçilik yaşamla olur lafla olmaz.” açıklamışında bulundu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar