Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dinç, Odaklanmış ve Sağlıklı Çalışanlar için Wellbeing

12 Ocak 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Dinç, Odaklanmış ve Sağlıklı Çalışanlar için Wellbeing
Dinç, Odaklanmış ve Sağlıklı Çalışanlar için Wellbeing

Tüm dünyada iş hayatını etkisi altına alan ve ülkemizde de pek çok kurumun çalışanları için eğitim programlarına ekledikleri Wellbeing eğitimleri çalışanlara, stresle baş etme, iş yerinde uygulanacak sürdürülebilir beslenme modelleri, yaratıcılık, iletişim, kendini doğru ifade etme, yüksek konsantrasyon, bellek gelişimi, öğrenme kapasitesinde büyüme ve enerji yükselmesi gibi beceriler kazandırıyor.

Çağımızın yüksek stres ve kaygı yaratan iş temposu ve hayat şartları herkes için yaşamını olumsuz etkileyen konular arasında yer alıyor. Diğer yandan öğrenilebilecek pek çok uygulama, günlük rutinler arasına katıldığında stres başta olmak üzere, motivasyon ve konsantrasyon üzerinde de son derece olumlu ve düzenleyici faydalar yaratabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Hilton Otelleri tüm dünyadaki çalışanları için Thrive adı altında global bir wellbeing programı başlattı. Bu çerçevede Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Oteli tüm otel yöneticileri ve personelinin katıldığı bir program düzenledi. Bu programda Ebru Şinik de İş&Yaşam Dengesi ve Bütünsel Sağlık temalı 2 saatlik bir eğitim gerçekleştirdi.

Bu eğitim kapsamında iş yerlerinin zaman ve insan maliyetine olumsuz etki eden pek çok durumun iyileştirilmesi amacıyla çeşitli teknikler paylaşan Ebru Şinik, verdiği eğitimle odaklanma, çözüm üretme, iletişim kurma ve aidiyet hissinin eksikliği gibi problemler yaşayanlar için kolay uygulanacak ve onları kısa sürede çözüme ulaştıracak bilgiler verdi.

Çalışan Motivasyonu İçin Wellbeing

Yaşanan fiziksel ve duygusal problemlerin pek çoğu, birçok kişi için işe gidemeyebileceği bir boyuta ulaşabiliyor. Bunun sonucunda hem çalışanın hem de iş yerinin karşılaştığı iş kaybı, kurumlar için zaman ve insan maliyeti olarak kendini gösterirken, çalışanlar için de depresyona kadar gidebilen bir kısır döngüye yol açabiliyor.

Ebru Şinik İş Yerlerinde Wellbeing programlarının olumlu etkisini anlatırken “Bu eğitimler doğrudan kişiye temas eden, onun sadece iş yaşamında değil kendi özelinde baş etmeye çalıştığı problemlerini de çözümlemesinde yardımcı olabilecek püf noktaları sunuyor” diyor.  Kişinin yaşamsal ve bedensel farkındalığını yükselten, ona yeni ve sağlıklı rutinler kazandırarak tekrarlayan problemlerinin tamamen ya da büyük ölçüde ortadan kalkmasını sağlayan bu teknikler ile yeni bir iş ortamının kapılarını açmak mümkün.

Kronik Ağrılar, Yorgunluk ve Enerji Düşüklüğü

Çağın yarattığı stres ve düzensiz beslenme sonucu oluşan kronik ağrılar, sürekli yorgunluk hissi, aşırı sinirlilik hali ve uykusuzluk nedeniyle artan problemler duygusal motivasyon eksikliğini de beraberinde getiriyor. Çalışanların daha üretken ve başarılı olmaları için gerekli olan ilham, enerji ve motivasyonu sağlayan,  karlılığı ve verimliliği artıran Bütünsel Sağlık Çözümlerini iş sürecinize dahil eden şirketler, bu eğitim programları sayesinde sürdürülebilir bir dönüşüm yaşayabiliyorlar.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar