Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Derik kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk yaşamını yitirdi!

11 Kasım 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Derik kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk yaşamını yitirdi!
Derik kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk  yaşamını yitirdi!

Mardin’de terör saldırısı sonucunda yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk yaşamını yitirdi

Derik Kaymakamı şehit oldu

Mardin’in Derik İlçesi’nde dün Hükümet Konağı’nda, PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısında yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Derik Kaymakamlığına PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda yaralanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu bildirdi. Şehit kaymakamın acılı babası terörü lanetledi, “Vatan, uğrunda şehit olan varsa
vatandır. Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah’a havale ediyorum, vatan sağ olsun” dedi.

“TERÖRÜN OLUMSUZ ETKİSİNİ KALDIRACAĞIZ”

Derik Belediye Başkanlığı’nda da kayyum olarak atanan Safitürk, yaptığı açıklamada belediye hizmetleriyle terörün olumsuz etkisini tamamen ortadan kaldıracaklarını söylemişti. Kaymakam Safitürk, PKK’nın açtığı hendekleri kapatmak için önemli kararları hayata geçirmişti. PKK’lıların kazdığı çukurların kapatılması için belediye işçi göndermeyince, Kaymakam Safitürk dışarıdan getirttiği işçilerle çukurları kapattırmıştı. Safitürk, ilçenin parke taşlı cadde ve sokakları patlayıcı tuzaklanmasını önlemek için ‘asfalt’ projesini de geliştirmıştı. Karayolları Genel Müdürlüğü ile Derik Kaymakamlığı kısa sürede kritik noktalar asfaltlayarak, bomba tuzaklamalarının önüne geçmişti.

ŞEHİT KAYMAKAMIN BABASINDAN İLK AÇIKLAMA

Şehit kaymakam Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, terörü lanetledi. Oğluyla gurur duyduğunu dile getiren Safitürk, “Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım. Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah’a havale ediyorum, vatan sağ olsun. Allah, vatanımıza ve milletimize yardım eylesin. Allah, terörü destekleyenlerin kendi başlarına bela etsin” diye konuştu. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da hastaneye gelerek, aileye başsağlığı diledi.

‘ŞAHİT OLUN’ BELGESELİNDE İLÇEYİ ANLATMIŞTI

Safitürk, güvelik Uzmanı Mete Yarar’ın TRT için yaptığı ‘Şahit Olun’ belgeselinde ailesiyle birlikte kameraların önüne çıkmış, ilçede yaşananları anlatmıştı.

35 YAŞINDAKİ KAYMAKAM SAFİTÜRK BU SABAH SAAT 07.46’DA ŞEHİT OLDU

Saldırının ardından önce Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Gaziantep’teki Doktor Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne nakledilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, tedaviye alındı. 35
yaşındaki Kaymakam Safitürk, doktorların tüm çabasına karşın bu sabah saat 07.46’da şehit oldu.Kaymakam Safitürk’ün cenazesi otopsi için morga konuldu.

MEMLEKETİ SAKARYA’YA GÖNDERİLECEK

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün cenazesi, işlemlerin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Sakarya’ya gönderilecek.

DERİK’TE EYP’Yİ MAKAM ODASINA KOYMUŞLAR

Mardin’in Derik İlçesinde Kaymakamlıkta el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirilen saldırının detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Kaymakam ile birlikte 5 kişinin yaralanmasına neden olan el yapımı patlayıcının önceden Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün makam odasına konulduğu ve burada uzaktan kumanda ile patlatıldığı belirtildi. Patlamadan sonra gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında Kaymakamlık çalışanlarının da olduğu 20 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanların İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorguları sürüyor. Kaymakam Safitürk’ü, Kızıltepe Devlet Hastanesinden Gaziantep’e sevk edilmeden önce ziyaret eden Mardin Valisi Mustafa Yaman, “Derik ilçemizde Kaymakamlık binasında bulunan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’e yönelik EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda birisi İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere 3 kişi yaralanmıştır. İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk Derik Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesine sevk edildi buradaki tedavisinden sonra da Gaziantep’e sevki yapıldı” dedi.

KAYMAKAM AMELİYAT EDİLDİ

Dün Mardin’in Derik İlçesi’nde terör örgütü PKK’lıların el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda yaralanan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, Gaziantep’te tedaviye alındığı Doktor Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edildi. Kaymakam Safitürk, ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındı. Bu sabah ise şehit haberi geldi.

25 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Öte yandan, saldırının ardından ilçe genelinde başlatılan geniş kapsamlı operasyon sürüyor. İlçede gözaltı sayısı 38’e yükselirken, şüphelilerden 13’ü İlçe Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 25 şüpheli ise Mardin Emniyet Müdürlüğüne sevk edildi.

MAKSUDİYE KÖYÜNDEN

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, aslen Geyve’nin Maksudiye köyünden olan ve uzun bir süre Kamışlı köyünde yaşayan, şu an Arifiye ilçesinde ikamet eden emekli din görevlisi Asım Safitürk’ün oğlu… Muhammet Fatih Safitürk, 35 yaşında, evli ve 1 çocuk babası idi.

ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK KİMDİR?
Muhammet Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından kazandığı Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler bölümünden 2004’te mezun oldu.

Safitürk, 2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak göreve başladı. 2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzm. Yrd. Olarak görev yaptı.

2009’da Kastamonu’nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak görev başlayan Safitürk, 2010 yılında İngiltere’deki University of Exeter’da yüksek lisans yaptı.

2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 yılları arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yaptı.

Daha sonraları Derik Kaymakamı olarak görece başlayan Muhammet Fatih Safitürk, son olarak da Derik Belediyesine kayyum olarak atandı.

Dünkü terör saldırısında yaralanan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk şehit oldu.
Mardin’in Derik ilçesinde dün öğle saatlerinde kaymakamlık binasına roket atarlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda ilçeye kayyum belediye başkanı olarak da atanan Derik  Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk ile birlikte 4 kişi yaralanmıştı.

Saldırının ardından önce Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Gaziantep’teki Doktor Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne nakledilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, tedaviye alınmıştı. 35 yaşındaki Kaymakam Safitürk, doktorların tüm çabasına karşın bu sabah saat 07.46’da şehit oldu. Kaymakam Safitürk’ün cenazesi otopsi için morga konuldu.  Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün cenazesi, işlemlerin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Sakarya’ya gönderilecek.

HENÜZ 35 YAŞINDAYDI

1981 Sakarya Geyve doğumlu olan Safitürk, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı Savunma sekreterliğinde memur olarak göreve başlayan Safitürk Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki uzman yardımcılığının ardından 2009 yılında Kastamonu Küre Kaymakam vekili olarak atandı. 2011 ile 2013 yıllara arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı, 2013 ile 2015 yılları arasında ise Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yaptı. Safitürk 2015 yılından bu yana Derik Kaymakamı olarak görev yapıyordu. Genç kaymakam KHK ile Eylül ayında ilçe belediyesine de ‘kayyum başkan’ olarak atanmıştı.

der1

 

Derik Kaymakamı 5 gün uyutulacak!
Mardin’de uğradığı saldırı sonrası ağır yaralı olarak ambulans helikopter ile Gaziantep’e getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk ameliyattan çıktı. Kaymakam Safitürk’ün ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde 5 gün uyutulacağı öğrenildi.

GEYVE’Lİ Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Yoğunbakımda

PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda yaralanan Kaymakam Safitürk yoğun bakımda

Mardin’in Derik Kaymakamlığına PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda yaralanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesinde yapılan ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde alındı.

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Saat 16.00’da ilimize intikal eden helikopter ambulanstan hazır bekleyen sağlık ekiplerimizce teslim alınan yaralımız, Doktor Ersin Aslan Eğitim Araştırma Hastanemizde saat 16.10’da ameliyata alınmıştır. Yapılan ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınan hastamızın takibi devam etmektedir. Patlamada yaralanan vatandaşlarımız ile Derik İlçesi Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’e Allah’tan acil şifalar diliyoruz.”
1981:Sakarya – Geyve
2004:Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararasıİlişkiler (İng)
2005: Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliği (memur)
2006-2008: Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma GenelMüdürlüğü (Uzm. Yrd.)
2009: Kastamonu Küre Kaymakam vekili
2010: University of Exeter, Politics, (Yüksek Lisans)
2011-2013: Bolu Kıbrıscık Kaymakamı
2013-2015: Bingöl Kiğı Kaymakamı

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar