Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11264 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Derecik’te 10060 Kişi Elektriksiz

23 Aralık 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Derecik’te 10060 Kişi Elektriksiz
Derecik’te  10060 Kişi  Elektriksiz

Derecik Halkı Elektrik Kesintisine İsyan Ediyor

Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN  Şemdinli İlçesi’nin Derecik Beldesi ve bağlı köylerinde  yaşanan  Elektrik Kesintilerini  takibe  aldı.

Şemdinli İlçesi’nin Derecik Beldesi ve bağlı köylerine, kar yağışı ve fırtına nedeniyle 10 gündür elektrik verilemiyor. En büyük sıkıntıyı beldede okula giden ve gaz lambası ışığında ders çalışmak zorunda kalan öğrenciler çekiyor.

Irak sınırının sıfır noktasındaki Derecik Beldesi’nde 14 Aralık’ta etkili olan kar yağışı ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkilerken, belde merkezi ile bağlı köylerini ise elektriksiz bıraktı. Fırtınanın enerji nakil hatları ve direklere büyük zarar vermesi sonucu 14 Aralık’tan bu yana beldeye elektrik verilemediğini anlatan belde sakinleri bir an önce bu sıkıntının giderilmesini isterken, enerji nakil hatlarının onarılması için de çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

IRAK  SINIRINDA  10060  Vatandaş  10  gündür  DONDU

Elektrik kesildi jeneratör satışları patladı

Derecik  Beldesindeki  vatandaşlar  yaşanan elektrik kesintisinden mağdur olmamak için kendilerini jeneratör satıcılarına attılar.

Elektrik kesintilerinin çileden çıkardığı vatandaşların çoğu çareyi fiyatı 450 ile 1500 TL arasında değişen jeneratörlerde aradı.

Derecik’te  son  10  günde  Jeneretör    yakıt  gideri  300-400  Tl  bulduğu  öğrenildi.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Otomatik alternatif metin yok.

Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN  Şemdinli   Bölgesinde  30  bin  kw lık Yüksek  Gerilim  hatlarında  22    direğin  yıkılması  ile  Karanlığa  gömülen  Vatanşlar için  Mücdeyi  Vangölü Elektrik Dağıtım  yetkililerinden aldı.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.  ekipleri  Yoğun karyağışı nedeniyle  Yolların kapalı olmasından  4   gün  sonra   Yıkılan Direklerin bulunduğu  bölgeye   ulaşabildiler.Dün gece  Şemdinli  ilçesinin bir  kısmına  elektrik   verildi.Bu   akşam  saatlerine kadar  yapılacak  çalışmalarla  Derecik  Elektriğe  kavuşacağı   açıklandı .

GEÇEN YILDA  AYNI  SIKINTI  VARDI

Derecik Beldesi’nde sık sık ‘bakım onarım’ adı altında yapılan elektrik kesintilerine bir de arızadan kaynaklı kesintiler eklenince vatandaş isyan noktasına gelmişti. Kışın gelmesiyle birlikte yağan kar yağışının şiddeti elektrik direklerini devirdi. Şemdinli-Derecik hattındaki ve köylerdeki  direklerin devrilmesi ile elektrikler kesildi. 10 gündür elektrik alamayan belde halkı bıkma noktasına geldi. Derecik beldesinde öncesinde yapılan elektrik bakım onarımlarına rağmen sürekli elektrik kesintisinin olması ve elektrik hattında yaşanan gerilim dalgalanmaları vatandaşların hayatını kabusa döndürmüştü. Çoğu vatandaşın evindeki elektronik eşya kullanamaz hale gelmişti. Derecik’deki ”ELEKTRİK SORUNU”  için belde halkı yetkililerden kesin bir çözüm bekliyor.

Derecik Belediyesi ise gerekli müdürlüklere sorunun çözümü için başvurduklarını ve takipte olduklarını belirttiler.Belediye iş makinalarını görevlendirdiğini açıkladı.

Yetkililerce yapılan açıklamada elektrik kesintilerinin sebebinin “bakım onarım çalışması ve ya kar yağışı nedeniyle ulaşamıyoruz ve düzeltmeye çalışıyoruz” olarak açıklanması bölge halkını tatmin etmiyor. Derecik halkı yetkililerden acilen soruna çözüm bulmalarını istiyor.

Elektrik Dağıtım Hedefleri  ile   DERECİKTE  yaşananlar hiçde  inandırıcı  gelmiyor

Hedeflerimizden Başta bölgemizde enerjiyi tüketicilere eşit taraflar arasında hiç bir ayrım gözetmeksizin kesintisiz, kaliteli ve sürekli sunmak olup;

  • Teknolojik gelişmeleri takip ederek bunu bölgesel alt yapımıza entegre çalışmaları yapmak,
  • Elektrik Dağıtım ve satış faaliyetleri alanında fark yaratacak uygulamalar ile müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkartmak,
  • Bölgede yer alan idari yapılanmalar ile işbirliği sağlayarak hizmetin daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlamak,
  • Personel açısından Kurum sadakatini ve takım olma anlayışını en üst düzeyde tutarak, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vererek, müşterilerimize 24 saat kaliteli, kesintisiz ve güler yüzlü hizmet sunulmasını sağlamak
  • Elektrik sektöründe önemli ve etkin bir aktör olmak, sektörde oyuncu değil oyun kurucu görevini üstlenmek
  • Fayda Maliyet analizi ile tüketici ve ülke ekonomisine katkı sağlamak
  • Tüketici odaklı bir anlayışı benimsemek
  • Sosyal sorumluluk alanında bölgede atılımlarda bulunmak

Nihayetinde, elektrik tüketimi bir ülkenin gelişmişliği ile eş değer olup bölgeye yapacak olduğumuz teknolojik hamleler ve yatırımlar ile bölge ekonomisini Türkiye’nin kalkınmışlık seviyesinin üzerine taşımaktır.

YAZDAN

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar