Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11095 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demokratlar “Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganıyla toplandı

01 Aralık 2019 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Demokratlar “Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganıyla toplandı
Demokratlar “Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganıyla toplandı

Demokrat Parti Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı bugün saat 11.00’da Ankara Barolar Birliği Kongre Merkezi’nde yoğun bir katılımla başladı.


Uysal: Demokratlar yine kazanacak

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, demokratlar ile antidemokratlar arasındaki mücadelenin yeni bir aşamaya ulaştığını belirterek, “Demokratlar yine kazanacaklar” dedi. Uysal, her muhalif sesi ‘hain ve terörist’ olarak yaftalamanın da ülkeye verilecek en büyük zarar olacağını söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal başkanlığında gerçekleştirilen ve “Türkiye Demokrasiye Geçiyor” sloganı ile tanıtılan toplantıda Uysal, bir deklarasyon açıkladı.

Türkiye’nin millî birliğinin, beraberliğinin, ortak yaşama hayalinin merkezinin demokrasi ve adalet olduğunu söyleyen Uysal, deklerasyon ile ilgili “Türkiye’nin iki kutupluluğa sıkıştığı siyasî alanda iktidarın milletle kavga ettiği, ana muhalefetin kendi içine döndüğü bir kriz yaşıyor Türkiye.” değerlendirmelerinde bulunmuştu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan

Gerçek gündem konuşulamıyor

Uysal ayrıca ”Kutuplara kaymış siyaset sahnesinde milletin gerçek gündemi ve sorunları konuşulamaz hale gelmiştir. Bizler de bu noktada Türkiye’nin bütün renklerinin zenginliğimiz olduğunun farkında olarak milletimizi yeniden ortak değerleriyle bir araya getirecek bir çıkış arıyoruz” dedi. 

Demokrat Parti olarak Türkiye’nin millî birliğinin, beraberliğinin, ortak yaşama hayalinin merkezinin demokrasi ve adalet olduğu kanaatinde olduklarını söyleyen Gültekin Uysal, “Pazar günü demokrasi perspektifimizi, gelecekteki Türkiye hayalimizi kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

 Demokrat Parti (DP) Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı bugün Ankara’da yapıldı. DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, toplantıda, ‘Radikal Demokrat Deklarasyon’u açıkladı.

“Türkiye’de devlet idaresinde, siyasette, toplumun farklı alanlarında sayısız kusurlar var. Siyasetin işi, kusurları görmezden gelmek, gizlemek ve görünmemesini sağlamak değil, o kusurları gidermek ve düzeltmektir” diyen Uysal’ın konuşmasında özetle şunları söyledi:

MUHALİF SESLER BASTIRILMAMALI: Ülkede geçmişten beri bazı ihtilaflar var ve bunlardan zenginlikler üretildi. Herkes birbirine saygı göstermeli. Türkiye’nin en büyük zenginliği, içinde sayısız çeşitliliği barındırmasıdır. Herkesi ayrıştırmaya çalışmak, her muhalif sesi bastırmaya kalkmak, ‘hain ve terörist’ diye yaftalamak topluma verilecek en büyük zarardır.” diye konuştu.

SİSTEM SİYASİ KRİZ ÜRETTİ: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’de derin siyasi kriz ortaya çıkardı. Toplumlar fikirlerini serbestçe dile getirdiği ölçüde makul olana yaklaşabilir. Yargının bağımsız olmalı ve devlet başkanlığı ile parti başkanlığı birbirinden ayrılmalı.

İKİ TARAF VAR: Dünya demokratlar ile antidemokratlar arasındaki mücadelenin yeni bir aşamasına ulaştı. Demokratlar yine kazanacaklar. Türkiye’de de mücadele demokratlar ile antidemokratlar arasındadır. Bir tarafta Atatürkçü demokratlar, Kürt demokratlar, liberal demokratlar, muhafazakar demokratlar, ülkücü demokratlar, sosyal demokratlar gibi her renkten demokrat vardır. Öteki tarafta her maskeyi takmış otoriter figürler vardır. Demokrat Parti sağda veya solda değildir, demokrattır.

HEP BİRLİKTE YÜZMELİYİZ: Kürtler sorun değil, çözümdür. Türkiye’nin sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını ya hep birlikte çözeceğiz veya hiç çözemeyeceğiz. Hep birlikte yüzemezsek hep birlikte batacağız.

FARKLI YAŞAMLARA DOKUNULAMAZ: İnsanlar yaşama biçimi ve cinsel tercihleri yüzünden suçlanamaz. Kadın hakları, erkeklerin kadınlara lütfedeceği bir hak değildir. Kadın hakları, demokratların varoluş sebeplerinden biridir.

TARİHİ GÖREVİ ÜSTLENİYORUZ: Türkiye’de devlet idaresinde, siyasette, toplumun farklı alanlarında sayısız kusurlar var. Siyasetin işi, kusurları görmezden gelmek, gizlemek ve görünmemesini sağlamak değil, o kusurları gidermek ve düzeltmektir. Milletin sözünü yükseltmeyi kendine görev edinmiş demokratlar olarak, saydığımız değişiklikleri yapmak için demokratik kanalları kullanarak bir kez daha tarihi vazifeyi üstleniyoruz.

SEVDASI BAYRAK OLANLARIN

SEVDASI VATAN OLANLARIN

SEVDASI MİLLET OLANLARIN

SEVDASI CUMHURİYET OLANLARIN PARTİSİ DEMOKRAT PARTİ

Resim

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, TC Rasım Alagurer, Ismail Ergül ve Nigar Akman dahil
Resim
1 Aralık Ankara'dayız
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Nigar Akman dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Nigar Akman dahil, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Nigar Akman dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Nigar Akman dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar