Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Sakarya Rumeli Balkan Derneği’nde

13 Şubat 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Sakarya Rumeli Balkan Derneği’nde
Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Sakarya Rumeli Balkan Derneği’nde

Bir dizi ziyaretler ve programlar için Sakarya’da bulunan Makedonya Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, hemşerileriyle hasret giderdi.

Bundan 1.5 yıl önce Makedonya’da imzalanan protokol ile Erenler Belediyesi ile kardeş olan Makedonya’nınDebre Belediye Başkanı Rujdi Lata; önceki akşamda Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı’yla birlikte Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette hemşerileriyle hasret gideren Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Türkiye’nin birleştirici ve güçlü bir devlet olduğuna vurgu yaparak; “Türkiye’ye özellikle Sakarya’da kendi evimde gibiyim. Çünkü kendimi öyle hissediyorum. Kardeşlerimizle burada olmaktan büyün onur duyuyorum” dedi. “Türkiye bütün Balkanları içine alan tek devlettir” diyen Rujdi Lata; “Biz bir millet iki devletiz. 500 yıl birlikte yaşadık” dedi.

Şehit: “Büyük gurur ve memnuniyet duyuyoruz”

Makedonya Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata’yı Sakarya’da ve derneklerinde ağırlamaktan dolayı büyük gurur ve memnuniyet duyduğunu ifade eden Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şehit; “Değerli Başkanımız Rujdi Lata’yı öncelikle hoş geldin diyor, derneğimizde ağırlamaktan dolayı memnuniyetimizi dile getiriyoruz. Biz burada Makedonya’dan, Debre’den Sakarya’ya göç etmiş kardeşlerimiz ile huzurlu bir yaşam sürdürüyoruz” dedi. Dernek Başkanı Mehmet Şehit; Belediye Başkanı Rujdi Lata’nın Debre’ye ettiği davet üzerine de; “En kısa zamanda geleceğiz İnşallah” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar