Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cihan Dernek Başkanı Davut Taşdemir “Kelimeler yetmiyor konuşmaya….”

03 Temmuz 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Cihan Dernek Başkanı Davut Taşdemir “Kelimeler yetmiyor konuşmaya….”
Cihan Dernek Başkanı Davut Taşdemir “Kelimeler yetmiyor konuşmaya….”

Davut Taşdemir “Kelimeler yetmiyor konuşmaya….”

Cihan Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı  Davut Taşdemir: Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur

Cihan Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı  Davut Taşdemir, son haftalarda kaygı verici bir biçimde artan çocuk istismarının endişe verici olduğunu söyledi.

Habervole Genel Yayın  Yönetmeni Fehmi DUMAN’ın  sorularını  cevaplayan Cihan Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı  Davut Taşdemir   son haftalarda kaygı verici bir biçimde artış gösteren çocuk istismarları, çocuk istismarındaki artışın bütün çocuklarımız ve ebeveynler için endişe verici olduğunu söyledi.

Başta sivil toplum örgütleri almak üzere tüm toplumu çocuk istismarına karşı insiyatif almaya çağıran Taşdemir“Ülkemizde son aylar ve günlerde sıklıkla gündeme gelen “kayıp çocuk”lar ve “çocuk istismarı”ndaki kaygılandıran artış yüreğimizi dağlamakta; çocuklarımızın geleceğine, sosyal dokumuza ve yarınlarımıza dair kaygılarımızı günden güne artırmaktadır.

Cihan Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı  Davut Taşdemir

Son haftalarda yeni bir çocuğun kaybolması, cinsel istismara uğraması yahut canice öldürülmesi ya da şiddete maruz kalması vakaları giderek yaygın ve sistematik hale dönüşmekte; vakaların çokluğu endişe verici boyutlara ulaşmaktadır.

Daha geçtiğimiz yıl Mersin’de 5 yaşındaki Muhammet Derviş’in bıçaklanarak öldürülmesinin acısı; Kahramanmaraş’ta küçük Ruhat Özkan Göreş’in eski bir otoparkta, Adana’da zihin engelli İsmail Kaplan’ın sulama kanalında bulunan cesedi ile Balıkesir’de bir menfeze bırakılan 10 yaşlarındaki Büşra Karabacak ve Tuğçe Yıldırım’ın cansız bedenlerinin acısı yüreğimizin bir köşesinde tazeliğini korurken, son günlerde Ankara’da cansız bedeni toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül’ün şokunu atlatamadan, Ağrı’nın Bezirhane Köyü’nde kaybolan 4 yaşındaki Leyla’mızın cesedinin bulunmasıyla bir kez daha kahrolduk. Adeta her gün yeni bir çocuk istismarı yahut kayıp çocuk haberiyle uyanıyoruz. Çocuk istismarında kaygılandıran artış, bütün çocuklarımız ve ebeveynler için endişe vericidir.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar