- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “ADA Treni Sorununu çözecek”

28 Nisan 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “ADA Treni Sorununu çözecek”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “ADA Treni Sorununu çözecek”

    SAKARYA Sivil Toplum Platformu ( SASTOP)  184. Toplantısında  ADA TRENi Raporunu tamamlamak üzere bir araya geldi.   MİTHATPAŞA TREN İSTASYONU DEĞERLENDİRME RAPORU   önümüzdeki hafta detayları ile Halkımıza sunulacaktır.

      Rapor  Ada treni konusunda bu güne kadar  gerçekleştirilen çalışmaların neticesinde hazırlanmış olup.  Önümüzdeki hafta  İlgili Merciler ile görüşüp  son şekli ile öncelikle Sakarya’daki yetkililere sunulacak ve  akabinde 06.03.2017  tarihinde  Cumhurbaşkanlığı makamına gönderilen  ve Gereği için Bakanlığa sunulan yazıya ilaveten Sakarya’daki son durumda açıklanarak, Sayın Cumhurbaşkanımıza son gelişmeler Randevu isteği ile  gönderilecektir. Bakanlık  ve TCDD genel Müdürlüğü ile Taşımacılık A.Ş genel Müdürlüğüne  de ulaştırılacaktır

       Sastop olarak  Kış aylarında acil olarak yaptığımız İmza kampanyası  40.000 imzayı geçti. Halende imzalar geliyor.  2 ay önce cumhurbaşkanımıza gönderdiğimiz  Ada treni  bilgileri ön raporu  ve 35 bin imza bilgilerimiz  Cumhur başkanlığınca gereği için  Bakanlığa teslim edilmiş ve Bakanlık harekete geçerek  Mithatpaşa ve Merkez Ada garında incelemelerde bulunulmuştur.

      Mithatpaşa  garının fiili durumu müsait değildir. Merkez garda her türlü imkan ve olanak mevcuttur. 22 sefer yapan ADARAY’ın trafiği  aksatmadığı açıktır.   8 sefer için   hazırlanan  Ada treni seferleri de  Bu 22 sefer  ile birleştirip ( 14 Adaray + 8  Ada treni = toplam 22  sefer ) düzenlenmesi en mantıklı yoldur. TCDD nin çözümünü Büyükşehir belediyemizin   kabulü en doğru yol olacaktır.

 Karda kışta  İmza kampanyasına katılarak Bakanlığın  harekete geçmesini sağlayan ve gönüllerinde olup kampanyaya katılamayan tüm hemşehrilerimize  Sivil Toplum Kuruluşu ve partilerimize  ve de  öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 

SASTOP Ön Rapor heyeti.

 AB Der. Sakarya Şub.Başk. G.D Baro Başk.  Av Ü. ÖNDER DÖKER, Sakarya Üniv.Geliş.ve Dernek Başk. YUSUF MAHMUTOĞLU,. G.D Tabib. odası Başk.Dr. DURSUN BOSTANCI,, Şeker İş Sendikası Başk. OĞUZ  KALAY,- Fah. Traf. Müf. Der G.D Başk. OKTAY ERTEM,-Türkiye Muh. Fed. Başk. Ve Sakarya Muh. Der. Başk. ERDAL ERDEM, Sakarya Turizm Derneği Başk.İHSAN MAHMUTOĞULLARI,  Folkart  Başk. G.D. Bel. Başk. Vek SİNAN ÇİLELİ, Masa Tenisi İhtisas Spor Klüb. Başk. HÜSEYİN BALTA,,Sağlık ve Sevgi Der. Başk. Yard, Sivaslılar Der. Başk   AYTAÇ GÜNER,- Geyve Boğazı . Kor. Der.Başk.KAMURAN TAN, -Sağlık ve Sevgi Der. Başk. TURGAY ŞENEN,- Özel. Eğ. Muhtaç çocuk. Der.G.D Başk. GÜLSEN ÖZİŞ,  Müz. Der. Başk. SEFER BEYENAL, G.D. Çark Rotar. Der. Başk. NİHAT ARTAN,- Tüvasaş Em..Ekon. G:D. Serdivan  Kızılay Şb. Başk.FİKRET KÖKALP, . Ziraat Odası temsilcisi. KAMİL ÖZKAN,  Erbakan Vakfı Genel Sek. ARMAĞAN BAHADIR.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar