Dolar : Alış : 7.7975 / Satış : 7.8116
Euro : Alış : 9.2988 / Satış : 9.3156
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 10871 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CKD“Vatandaşlarımıztarikatların pençesinden kurtarılmalıdır”

04 Eylül 2020 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CKD“Vatandaşlarımıztarikatların pençesinden kurtarılmalıdır”
CKD“Vatandaşlarımıztarikatların pençesinden kurtarılmalıdır”

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), önceki gün “Uşşaki” tarikatının lideri Fatih Nusrullah’ın 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili bir açıklama yaparak,  “Devletimiz, dinimizle ilgisi olmadığı gibi, gerçekte din düşmanlığına yol açan, Cumhuriyeti yıkmaya dönük faaliyetlerin odağı halindeki bu yapıların kökünü kazımak ve vatandaşlarımızı onların pençesinden kurtarmak zorundadır. Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere, bütün devlet kurumlarını, bu yakıcı soruna köklü şekilde el atmaya ve çözmeye davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

     CKD Genel Merkezi’nden bugün (03 Eylül 2020) yapılan yazılı açıklamada, daha önce “Türkiye Cumhuriyeti’nin İslami devlet olacağı” yönünde tarikatının özlem ve hedefini ifade eden tarikat lideri Fatih Nusrullah’ın tutuklanmasının ardından, çocuklarımız dâhil, birçok yurttaşlarımızın tarikatların pençesine düşebileceği bir “serbestlik” atmosferinin ne ölçüde tehlikeli olduğu vurgulandı. Benzer taciz ve tecavüz olaylarının birçok tarikatta da yaşandığının daha önce ortaya çıktığı kaydedilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

    Özellikle dindar, yoksul ve eğitimsiz vatandaşlarımıza kancayı takan, gerçekte dindışı olan bu yapılarda, aynı olayların yaşanmaya devam edeceği hepimizin malumudur. Bu din bezirgânı çağdışı yapıların, 21. yüzyıl Türkiye’sinde, ülkenin her yerinde yuvalanmış olması büyük sorunlarımızdan birisidir. Bazı Bakanlıkların bir takım tarikatlarla sarıldığı yönündeki haberler ise son derece rahatsız edicidir ve ciddiyetle araştırılmaya muhtaçtır.

    Dünyanın güçlü devletleri arasında yer almaya layık olan Cumhuriyetimiz; Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler,dervişler,; müritler,;  mensuplar  memleketi  olamaz’ sözüyle işaret ettiği hedeften milim sapamaz. Cumhuriyetimiz, Anayasa’mızın 2. maddesinde ‘Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir’ ifadesiyle belirlenen niteliğinden hiçbir gerekçeyle taviz veremez.”

     Açıklamaya, “Alnı secdeye değiyor, o halde iyidir” anlayışının, Türkiye’nin başına sardığı FETÖ belasından, büyük ders alınmış olması gerektiği vurgulanarak şöyle devam edildi:

    “Devletimiz, dinimizle ilgisi olmadığı gibi, gerçekte din düşmanlığına yol açan, Cumhuriyeti yıkmaya dönük faaliyetlerin odağı halindeki bu yapıların kökünü kazımak ve dindarlığını bunlara kapılarak yanlış yerlerde ve yanlış şekilde yaşayan vatandaşlarımızı buralardan kurtarmak zorundadır. Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere, bütün devlet kurumlarını, bu yakıcı soruna köklü şekilde el atmaya ve çözmeye davet ediyoruz.” 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar