Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cihan Derneği ve Kainat Kültür Sanat Derneği Dünya Engelliler Günü Proğramı Muhteşemdi

02 Aralık 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Cihan Derneği ve Kainat Kültür Sanat Derneği Dünya Engelliler Günü Proğramı Muhteşemdi
Cihan Derneği  ve Kainat Kültür Sanat Derneği Dünya Engelliler Günü Proğramı Muhteşemdi

Cihan Derneği ve Kainat Kültür Sanat Derneğinden Dünya Engelliler Günü Proğramı Yapıldı

3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Cihan Derneği ve Kainat Kültür Sanat Derneğinin Yunus Emre Anadolu Lisesi
’nde düzenlenen programa Sakarya Vali Yardımcısı Akın YILMAZ,Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet SAĞLAM,  ,Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN katıldı.

cihan35

 

Cihan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Davut TAŞDEMİR açılış konuşması yaptı.TAŞDEMİR” “Biliyor ve inanıyoruz ki engel insanın kolunda, bacağında, gözünde yani bedeninde değil yürekleri nasır tutmuş insanlardadır. Engel gönüllerdedir. Gerçek özürlülük, bir insanın yüreğinde sevginin yerini nefretin almasıdır. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak; eğitim, sağlık, toplumsal destek ve istihdam gibi haklarının güvence altına alınması amacıyla yürütülen çalışmalara destek vermeği bir gün değil her gün olmasını istiyoruz. Sizler bizim çözüm ortağımız, paydaşımız, kardeşimizsiniz” dedi

kizlar

var1 var2

Kainat Kültür Sanat Derneği Başkan Vekili Hatice BULUT” Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri ortadan kaldıramadığımız sürece kendimizi asla başarılı addetmeyeceğiz. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı ve engelli demeden hep birlikte ülkemizi aydınlık yarınlara çıkaracağız. Engelli kardeşlerimizi hayatın bir detayı değil öznesi haline getirinceye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konudaki samimiyetimizi ve kararlılığımızı da yakinen en iyi bilen sizlersiniz. Ulaşamadığımız her engellinin boynumuza bir vebal olduğunu asla aklımızdan çıkarmıyoruz. Hedefimiz engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorun yaşamadan hayatlarını idame ettirebilmelerini sağlamaktır. Her birimizin birer engelli adayı olabileceği gerçeğini aklımızdan çıkarmadan ve tüm sorunların el ele vererek birlik içinde çözülebileceğine olan inancımla; Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli kardeşlerimize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum”

Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda konuşan Sakarya Vali Yardımcısı Akın YILMAZ, “Engel insanın kolunda, bacağında, gözünde yani bedeninde değil; yürekleri nasır tutmuş insanlardadır. Engel gönüllerdedir. Gerçek özürlülük, bir insanın yüreğinde sevginin yerini nefretin almasıdır” dedi. YILMAZ ayrıca, “Ulaşamadığımız her engellinin boynumuza bir vebal olduğunu asla aklımızdan çıkarmıyoruz” diyerek bu konudaki sorumluluklarının önemine dikkat çekti

Açılış konuşmalarının ardından ise Melike Seramet kukla gösterisi sahne aldı ve unutulmaz bir sahne performansı sergiledi. Ayhan Yarıcı Stand Up gösterisi büyük ilgi gördü. Sakarya Tasavvuf Musikisi Derneği üyelerin Semazen Gösterisi nefes kesti. Masa etkinlikleri,Serbest eğlence , Proğramı gerçekleşti.

 

valibeyhatice1

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar