Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11080 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’ye Hizmet etmek İhraç nedeni

22 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP’ye Hizmet etmek İhraç nedeni
CHP’ye Hizmet etmek İhraç nedeni

CHP’ye  Hizmet etmek  İhraç  nedeni

CHP İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, CHP Geyve eski ilçe Başkanı Ertan İnönü’nün sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım ve yorumlarından dolayı partiden ihraç etti.

Ertan İnönü, Genel Başkan ve Genel Merkez yöneticileri hakkındaki paylaşımları ve “Cumhurbaşkanı adayının yanlış olduğu” yönündeki eleştirileri nedeniyle disiplin suçu işlediği gerekçesiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmişti.

İl Disiplin Kurulu, geçtiğimiz günlerde savunma yazısı gönderen Ertan İnönü ile ilgili kararını açıkladı.

İl Disiplin Kurulu ihraç kararında şu açıklamalara yer verdi: “Disiplin suçu olarak bir başka kişinin yaptığı paylaşımları paylaşmanız Genel Başkanımızı ve Genel Merkez yöneticilerini;”yalnızca Cumhurbaşkanı adayının yanlış olduğu”duygusunu paylaştığınızı belirterek savunmanızda dahi disiplin suçu işlediğinizi bilerek yada bilmeyerek tekrarladığınızı tespit etmiş durumdayız. Ayrıca disipline sevk dosyanızda,Genel Başkan ve Yöneticilerimiz hakkında daha ayrıntılı suçlarınız bulunmaktadır. Bu nedenle tüzüğümüzün 70. maddesinin A bendinin D fıkrasını kapsayan suçları işlediğiniz kanaatine kurulumuzca varılmış olup kesin ihracınıza karar verilmiştir. Kendi düşünce ve görüşlerinize göre görüş ve beyanlarda bulunmanız zaten parti suçudur. Üyesi bulunduğunuz CHP’nin tüzük ve programına disiplin kurallarına göre paylaşıp yayıp ve propaganda yapmanız gerekmektedir.”

ertan_inonu220516

Son İl Başkanlığı seçimlerinde muhalif kanadın adayı Erdoğan Isır’ın ekibinde yer alan Ertan İnönü, milletvekili Engin Özkoç’un kıyımına uğradığını iddia ederek şunları söyledi:

“Malesef son zamanlarda CHP’de ilke ve idealler değil eyyamcılık ön plana çıkarıldı. Partinin yönetimlerine adım adım 6 ok ve ulusal değerlere layık olmayan şahıslar yerleştirildi. Bu yanlış politikalar ile ilçe başkanı olduğum dönemde korkmadan yılmadan mücadele verdim.

Son il kongresinde bu kötü gidişe bir son vermenin gereğini hissederek yol arkadaşlarımla birlikte destek oldum. Fakat milletvekili Engin Özkoç ve kayyumla gelen il yönetimi genel merkezden aldığı talimatla genel merkeze ve yanlış politikalarına muhalif olanlardan intikam alma hırsı ile yanıp tutuşuyordu.

Bu alalacele il ve ilçe kongreleri ile kurultayda Kılıçdaroğlu ve ekibi korunacak, onun eteğine yapışarak milletvekili olanlar korunacaktı. Engin Özkoç’un önseçimle aday olmak gibi bir cesareti ve gücü olmadığı için ve muhalif olan her partili kendisi için bir tehlike idi ve ihraç edilmesi gerekli idi.

Şu an Engin Özkoç sevenler derneği haline getirilen partimiz ve onun il disiplin kurulu tarafından ihraç edildim. İhraç gerekçelerimde küfür veya hakaret yoktur. Engin Özkoç’un emireri olmuş bu şahıslara yeni bir savunma yapma gereği de duymuyorum. Bu ihraçlar durmayacaktır, çünkü amaç iktidar olmak değil, Sakarya’da Engin Özkoç’un Genel merkezde Kılıçdaroğlu ve ekibinin korunmasıdır.

CHP’li olmak sadece kağıt üstünde üye olmak değildir. CHP’li olmak korkmadan yılmadan, makam mevki hesabı yapmadan haramilerin iktidarına meydan okumakdır; CHP’li doğdum ve CHP’li olarak da öleceğim”.

Geyve.com / ÖZEL HABER

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar