Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP,SP,İYİ Parti,MHP Sakarya Sorunlarını Konuştu

18 Haziran 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP,SP,İYİ Parti,MHP Sakarya Sorunlarını Konuştu
CHP,SP,İYİ Parti,MHP Sakarya Sorunlarını Konuştu

CHP,SP,İYİ Parti,MHP Sakarya Sorunlarını Konuştu

Sakarya Sivil Toplum Platformu ( Sastop ) 200. Toplantısında

ÜLKENİN VE SAKARYANIN GELECEĞİ HAKKINDAKİ toplantıda  Cumhur ittifakı ve Millet İttifakını İnşaat Mühendisleri Odası salonunda bir araya getirdi.

Millet İttifakı ( CHP,Saadet P.İyi Parti.) DP ve Cumhur İttifakı MHP nin katıldığı toplantıda  Seçim listesinde bulunan Partilerin İl Başkanları ve M.Vekili adayları konuşmacıydı. DP  il Başkanı İsmail Ergül de toplantıyaYK.üyeleri ile katıldı.

 İl Başkanlarının açıklamaları ( Saadet Partisi Osman Ünlü, İyi Parti Selçuk KılıçArslan, CHP  Erdoğan ISIR, MHP Ahmet Ziya Akar ) dinledikten sonra,

Toplantıya katılan M. Vekili adayları ;İYİ Parti 1.Ümit Dikbayır 2. Aydoğan Arslan, Saadet Partisi 1.Eyüp Yıldırım, 2.Ali Seyyar, 3.Şeref Tan, CHP 1.Engin Özkoç,2.Mehmet Selçuk, MHP den 1. M.Levent Bülbül, 2. M. Emin Kaba )

CHP M.Y.K üyesi Ayça Taşkent’te toplantıda hazır bulundu.

    Millet vekili 1. Sıra adayları  partileri adına Sakarya’nın gelişmesi ve geleceği için Düşünce ve hedeflerini açıkladı.

   SASTOP un her seçim arifesi’ nde  düzenlediği ‘ülkemizin geleceği Sakarya’ nın sorunları ” adlı toplantıya Cumhur ittifakından MHP , Millet ittifakından CHP, İYİ PARTİ, SP ve DP il başkanları ile vekil adayları katıldı. AKP il teşkilatının mazeret bildirerek  katılım sağlamadı.

  Sastop Eş başkanı Av.Ülker  Önder Döker’in açılış konuşması ardından parti il başkanları söz aldı.Ülkemizin mevcut durumu Sakarya’nın sorunları hakkında görüşlerini beyan ettiler.Akabinde 1. sıra vekil adayları çözüm önerilerini ve seçildikleri takdirde neler yapacaklarını  anlattılar.Partilerin zaman zaman birbirlerini eleştirdikleri, doğrularını, yanlışlarını ülke ve şehrin meselelerini dile getirdikleri toplantı 2,5 saat sürdü.Ortak açıklamaları Sastop’un organize ettiği toplantının çok verimli olduğu yönündeydi. Seçim sonrası da bir araya gelip müzakere etmeleri gerektiğini vurguladılar. İnşaat Mühendisleri Odası Konferans salonunda yapılan toplantıya katılım tahminlerin üzerinde oldu.

Partilerin Sakarya’nın ve ülke sorunları konusunda  hemen hemen ayni düşünce ve hedefleri paylaştığı görüldü

Tüm parti temsilcileri ADA TRENİNİN Merkez gardan  seferlerine başlaması için .taahhütte bulundu.

Valilik ve Adliye sarayının merkeze getirilmesi için fikir birliği içinde oldukları ve İktidara geldiklerinde halkın bu arzularının yerine geleceğine söz verdiler.

Şeker’İn  özelleştirilmesine karşı çıkan partiler  iktidar olduklarında Fabrika satışlarının iptal edileceğinde fikir birliği içinde oldular.

Asgari Ücretin yükseltileceğini ve duruma göre Vergi alınmamasının uygun olduğu görüşünde birleşik düşünceler içindeydiler.

Taşeron İşçilerin durumlarına çözüm bulunacağı konusunda da fikir birliği oluştu.

Çalışanlar üzerindeki vergi yükünün de azaltılacağı, Trafik ve raylı sistem’in toplantıya katılan parti temsilcilerinin çözüm bulacakları sorunlardı.

Engelliler sorunlarının layıkı ile bu güne kadar çözüm getirilmediği ve bu nedenle iyileştirici çözüm yollarının hemen gerçekleştirileceği açıklandı. Prof. Dr. Ali Seyyar da kısa bir açıklamada bulundu.

Ülke ve şehrin sorunlarının dile getirildiği toplantının en önemli sonucu Tüm toplantıya katılan parti temsilcilerinin sorunlar hakkında çözüm yollarında ortak düşünceler içinde olduğu idi.

CHP Söğütlü 2. Organize sanayi Bölgesi içindeki göletin çevresine  Konutlar yapılmak istendiğini ve tarım arazilerinin yok edilmek istendiğini açıkladı. Engin ÖZKOÇ Akçay Barajının su tutma sorununu kimsenin dile getirmediği açıkladı. T.C isminin bir çok resmi kuruluştan çıkartıldığını ve Andımızın engellendiğini açıkladı.

Toplantı Partilerin Diğer programları nedeni ile belirtilen saatte sonlandırıldı.

Sastop Oturum Başkanı Av. Önder Döker Tüm katılımcılara Sakarya’nın geleceği için hedefledikleri güzel düşünceleri için teşekkür ederken Seçildiklerinde ortak çalışma yapacakları konusunda fikir birliğine vardıklarını ve Sakaryalıları çok güzel günler beklediğinin müjdesini verdi. Toplantıya Ev sahipliği yapan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar’a ve Tüm mühendislere teşekkürlerini sundu.

ENGİN ÖZKOÇ

ÜMİT DİKBAYIR


İl başkanımız Sn. Selçuk Kılıçaslan, milletvekili adayımız Sn. Aydoğan Arslanile birlikte İnşaat mühendisleri odasının düzenlemiş olduğu SASTOP üyeleri ile birlikte Sakarya’nın sorunları ile ilgili fikir alışverişi yaptık. Çözüm yolları hakkında yapacak olduğumuz icraatları ve fikirlerimizi belirtik.
Sakarya İYİ olacak.
Yüzünü güneşe dön Sakarya.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Ahmet Şahindur ve Şuayip Ür dahil, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

EYÜP YILDIRIM

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL

TOPLANTI BAŞLANGICI

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar