Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’den FETÖ mağdurları için teklif

14 Ağustos 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP’den FETÖ mağdurları için teklif
CHP’den FETÖ mağdurları için teklif

CHP milletvekilleri Özgür özel, Veli Ağbaba ve Nurettin Demir’in imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan yasa teklifi, Ceza Muhakemesi Kanununda değişiklik öngörüyor. Buna göre, Fethullah Gülen Terör Örgütü mensubu hakimlerin daha önce baktığı davalarda ceza alanların yeniden yargılanmasının önünü açılıyor. Teklifin gerekçesinde şöyle denildi:

“15 Temmuz günü ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize, laik parlamenter sistemimize yönelik hain bir darbe girişimi, çok uzun yıllardır devlet içinde yuvalanan bir terör örgütü tarafından gerçekleştirilmiştir.

Fettullahçı Terör Örgütü sistematik bir şekilde on yıllar öncesinden başlayarak devlet yapısı içerisine üyelerini yerleştirmiş, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yer edinmiş, emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yerleştirilmiş, her düzeyde mahkemelerde karar verici pozisyonlara getirilmiştir.

chp1

Mahkemelerde örgütün savcıları tarafından suçlanan, hakimleri tarafından da mahkum edilenler ne yazık ki bu davalarla sınırlı değildir.

Türkiye’nin dört bir yanında bu terör örgütüne bağlı hakimlerin, kendi üyelerine yer açmak veya haraç kesemediği insanları cezalandırmak amacıyla haksız kararlar vererek suçsuz insanları cezaevlerine gönderdiği anlaşılmaktadır.

Bu kanun teklifi ile terör örgütü üyesi olduğu hükmolunan hakimlerin baktığı davalarda ceza alan vatandaşların yeniden yargılama hakkı alması ve bu davaların bağımsız mahkemelerde, adaletle yeniden görülmesi amaçlanmıştır.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar