Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Sakarya’dan üzüm hoşafı ve kuru ekmek ikramı  

18 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP Sakarya’dan üzüm hoşafı ve kuru ekmek ikramı  
CHP Sakarya’dan üzüm hoşafı ve kuru ekmek ikramı  

Çanakkale şehitlerinin anasına vatandaşa üzüm hoşafı ve kuru ekmek ikram edildi

Cumhuriyet halk partisi Sakarya İl Başkanı Isır Emperyalizmin ordularına karşı kazanılmış ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimiz’in kanla yazdığı tarihtir dedi.
Cumhuriyet halk partisi Sakarya il başkanlığı bugün 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü nedeniyle bir dizi programı İlçe Başkanlıkları ile beraber gerçekleştirdi.

Arifiye İlçe Başkanlığında üzüm hoşafı ve dilimlenmiş ekmek ikramı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanlığı parti binası önünde vatandaşlara Çanakkale’mizin simgesi üzüm hoşafı ve dilimlenmiş ekmek ikram etti.
İl Başkanı Isır Emperyalizmin ordularına karşı kazanılmış ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimizin kanla yazdığı tarihtir. İşgal amacıyla geldiği topraklarda yenilen ve hayatını kaybeden yabancı askerlerle birlikte her ırktan, her inançtan şehitlerimiz Çanakkale’de yan yana yatmaktadır dedi.
Vatandaşların ve parti üyelerinin duyguları anlar yaşadığı gözlenirken, yurttaşlar üzüm hoşaflarına ekmek dilimlerin batırarak yediler.

Şehitlikte saygı duruşu

Günün ikinci etkinliği ne ise Serdivan İlçe Başkanlığı yaptı. Serdivan İlçemizde bulunan Şehitliğe giden İl Başkanı Erdoğan Isır, Yöneticiler ve ilçe Başkanları Şehitlikte saygı duruşu İstiklal Marşımızın okunmasın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
İl Başkanı Isır “Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferiyle Milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşında bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir dedi.

Şehit Ailelerini evlerinde ziyaret

Daha sonra Şehitlikte Hocalar eşliğinde dua okuyan ve ziyaret yapan partililer, günün üçüncü etkinliği olarak Erenler İlçe Başkanlığının düzenlediği programla Şehit Ailelerini evlerinde ziyaret ederek bitirdiler.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar