Dolar : Alış : 8.0514 / Satış : 8.0659
Euro : Alış : 9.6802 / Satış : 9.6977
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Sakarya “Kadın varsa demokrasi var!”

08 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP Sakarya “Kadın varsa demokrasi var!”
CHP Sakarya “Kadın varsa demokrasi var!”

CHP Sakarya İl Kadın Kollarının  düzenlendiği panelde, dertleri, çözüm yollarını masaya yatırdı. Kadın varsa demokrasi var!

 

Eşit, adil, aydınlık yarınları birlikte yaratacağız!

CHP Sakarya İl Kadın Kollarının  düzenlendiği panelde  CHP Grup başkan vekili Engin Özkoç , CHP Kadın ve Çocuk Hakları İnceleme Komisyon Başkanı Candan Yüceer  konuşmacı olarak katıldı.

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu”1857  8 Mart’ında daha iyi çalışma koşulları isteyerek greve başlayan ve sayıları 40.000 bulan emekçi kadınlarımızı manevi şahıslarında selamlıyor ve bu grevdeki ,çıkarılan yangın sebebiyle hayatını kaybeden canları hüzünle anıyoruz.

Kadınları gördüğü şiddet,uğradığı haksızlık ve çileli koşullarıyla değil;toplum içindeki başarı ve fedakar duruşuyla yaşayacağı aydın bir Türkiye için çalışıyoruz.

Kadının ayak sesinin duyulmadığı,kadın elinde yoğrulmayan hiçbir mücadele başarıya ulaşamamıştır.

Eşit-özgür-mutlu ve barış içinde kardeşçe, insanca yaşamak tüm kadınların hakkıdır.

Bunun için çağdaşlık ve demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir.

Tüm çabalarımız kadınların insan hakları temelinde siyasi ve sosyal bilincin geliştirilmesi içindir.

Özgür,eşit ve aydınlık bir Türkiye-dünya-için kadının hak ettiği değeri bulacağı direnişte yanımızda olan tüm kadınlarımızın ”Dünya emekçi kadınlar gününü” kutluyor,sevgiyle selamlıyor”dedi


 

paneli için beni güzel Sakarya’ya davet eden İl Kadın Kolları Başkanımız Azize Çeroğlu’na, İl Başkanımız Erdoğan Isır’a, Grup Başkanvekilimiz Engin Özkoç’a ve Sakarya örgütümüze teşekkür ediyorum. Kadın özgürleşmeden, toplum özgürleşmez.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinde 144 ülke arasında 131’inci sıradayız. Her 10 kadından sadece 1’i yüksekokul veya fakülte mezunu. Kadın istihdam oranı yüzde 28. Her gün en az 4 kadın şiddete maruz kalıyor. 2017’de 409 kadın öldürüldü.

Eşitsizliğin, şiddetin, cinsiyet temelli ayrımcılığın son bulduğu, kadının özgür olduğu bir Dünya umuduyla…

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kollarımızın düzenlemiş olduğu Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkileri kapsamında düzenlenen Panelimize Gurup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç ve Tekirdağ Milletvekilimiz Candan Yüceer katıldılar,misafirlerimize teşekkür ediyoruz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar