Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu,’Çocuklar yaşasın!’

06 Temmuz 2018 - 4 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu,’Çocuklar yaşasın!’
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu,’Çocuklar yaşasın!’

CHP’li kadınlar: ‘Çocuklar yaşasın!’

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, ‘Çocuklar Yaşasın’ sloganıyla basın açıklaması düzenledi.

CHP  Sakarya  Kadın Kolları  Başkanı Azize  Çeroğlu”Tüm çocukların aydınlık yarınlarda gülebilecekleri yaşamlar öreceğiz.” dedi.

CHP  Sakarya  Kadın Kolları  Başkanı Azize  Çeroğlu   Sakarya İl   BaşkanlığındaYaptığı  Basın  açıklamasında”Esas gerekenin evrensel değerlere uygun,bilimsel çocuk hak ve özgürlüklerini esas alan ,devletin yükümlülüklerinin belirlendiği,hukuk güvenliğinin sağlandığı,toplumsal değer yargılarını koruyucu yöntemlerin olduğunun bilinmesidi”

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Azize çeroğlu ve Gönül Yıldız İrşi dahil, gülümseyen insanlar, yakın çekim

ÇOCUKLAR YAŞASIN
Çocukların güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetlerin en öncelikli sorumluluğuyken her gün yeni bir çocuk istismarı heberi ile uyanıyoruz.İktidarın başkanı bugün çıkmış ”çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz.Bu toplumsal bir dinamittir ”diyor.Ne yazık ki;bu sözler iktidarı her zaman gibi”söylediği başka,yaptığı başka”olmaktan öteye geçiremiyor.Küçük yaşta evliliklerin önünü açan yasa tasarısı,çocukları vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi,bilimsel eğitimden uzak Sübyan Mektepleri ile ”mevcut iktidar””çocuk istismarı mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirimiştir.


Bilinmelidir ki;biz kadınlar,duyarılı insanlar çocuklarımız için güvenli ortamlar oluşturuluncaya ,yasal çerçeve yeniden düzenleninceye,istismar edilmesine zemin hazırlayan kurumlar kapatılıncaya kadar mücadeleye devam edeciğiz diyerek iktidarı acil tedbirlere çağırışımıızn üzerinden 4 ay gibi bir süre geçti.Ve bizler keşke yeniden aynı konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda kalmasaydık.

Gelinen noktada gündemde yine kadına,korumasız çocuğa ve hayvanlara dönük toplumsal şiddet olayları… Neredeyse hemen hergün yurdun faklı yerlerinde yaşanan olaylarla güne başlamak yüreklerimizi dağlamakta.Acı tarafı”sapık,hasta insanların idam ve hadım edilme tartışmaları” ile çözümsüzlük üreterek özellikle medyada tartıştırılması ,insanların kamplaştırılarak sorunun ayrı bir boyuta taşıtılmasıdır.Olayın ilginç ve düşündürücü tarafı dün parti sözcüsünün çıkıpta erken seçim nedeniyle düzenlemelerin yeni döneme sarktığını ve yeni kabinenin çocuk istismarı konusu ve cezalarında daha hassas davranacağız diyerek açıklama yapmasıdır. Bahsedilen yasanın oy çokluğuyla kendileri tarafından red edildiğini ve gündemdeki yasanın çözüm değil kaçmak olduğunu düşünüyoruz.
Esas gerekenin evrensel değerlere uygun,bilimsel çocuk hak ve özgürlüklerini esas alan ,devletin yükümlülüklerinin belirlendiği,hukuk güvenliğinin sağlandığı,toplumsal değer yargılarını koruyucu yöntemlerin olduğunun bilinmesidir.

Özellikle de medyada kızların ”cinsel obje”olarak gösterilmesinin önüne geçilmesi.Herkes için adil yargılama ve yaptırıcı cezalar uygulanması ve hukuk güvenliği sağlanmasıdır.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Erdogan Isır ve Erden Meriç dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, çocuk ve iç mekan
Yapılanların,yaşanan acıların dini,dili,ırkı yoktur.Ve siyasi parti gözetmeksizin herkesin çocukları için harekete geçme vaktidir.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Azize çeroğlu dahil, gülümseyen insanlar

Yaşadığımız acıların bizleri umutsuzluğa,karanlığa,çaresizliğe,korkuya iteceğini zannedenler bilmeliler ki;
Bizler; ne ”bir kereden birşey olmaz”diyenleri
Ne ”Ensar Vakıflarını” koruyanları unutmadık.unutmayacağız ve birgün hesabı mutlak sorulacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi
Bizim meclisten isteğimiz acil ve öncelikle
#çocuk hak ve ihlallerine ilişkin komisyonların kurulması.
#çocuğa yönelik şiddeti önleme ulusal eylem planın çıkarılması ve uygulanmaya başlanması
#Kadın ve çocuk bakanlığının kurulması.
Bilinmelidir ki;biz anneler ve duyarlı insanlar umutsuzluğu umuda,sevgisizliğisevgiye dönüştürene kadar her alanda yılmadan mücadele edeceğiz.
Tüm çocukların aydınlık yarınlarda gülebilecekleri yaşamlar öreceğiz.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Azize çeroğlu ve Gönül Yıldız İrşi dahil, gülümseyen insanlar, yakın çekim

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar