Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı

20 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı

Ankara Kocatepe Camii’ndeki 2 şehidin cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurta atıldı. Kılıçdaroğlu, “Kimse bizi şehit cenazelerine gitmekten alıkoyamaz” dedi. Saldırıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şehit cenazesindeki yumurtalı saldırıya ilişkin, “Melih Gökçek’in hazırladığı özel bir tim Genel Başkan’a karşı orada  provokasyon girişiminde bulundu” dedi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve Van’da şehit olan Uzman Çavuş Özgür Kara için Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze törenine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurta atıldı.

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve şehit Uzman Çavuş Özgür Kara için cuma namazının ardından Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına şehitlerin yakınlarının yanı sıra AKP Genel Başkan adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara Kocatepe Camii’ndeki 2 şehidin cenaze töreninde yumurtalı protesto yapıldı. Kılıçdaroğlu, “Kimse bizi şehit cenazelerine gitmekten alıkoyamaz” dedi.

21962

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU:
-BOYUN EĞECEĞİMİZİ SANIYORLAR

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Şehitlerimiz için Ankara Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde kendisine yönelik gerçekleştirilen protesto hakkında “Bizim onlara boyun eğeceğimizi sanıyorlar. Kim olurlarsa olsunlar… Onlar ülkelerini sevmiyor, biz seviyoruz ülkemizi. Sonuna kadar ülkemizin, şehitlerimizin, gazilerimizin haklarını savunacağız.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Buraya taşınanların kim olduğunu gayet iyi biliyorum. Onun hesabını soracağım. Şehitler bizim şehidimizdir! O şehitlere sahip çıkmak her vatanseverin görevidir. Kimse bizi şehit cenazelerine gitmekten engelleyemeyecek. Ankara Büyükşehir’den militanları toplayıp buraya taşımak her şeyden önce şehitlere ve ailelerine saygısızlıktır. Bizim onlara boyun eğeceğimizi sanıyorlar. Kim olurlarsa olsunlar… Onlar ülkelerini sevmiyor, biz seviyoruz ülkemizi. Sonuna kadar ülkemizin, şehitlerimizin, gazilerimizin haklarını savunacağız.

KILIÇDAROĞLU: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MİLİTANLARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara Kocatepe Camii’nde 2 şehidin cenaze törenindeki yumurtalı protestoyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Olay yerinden uzaklaştırılan Kılıçdaroğlu “Kim olduklarını gayet iyi biliyorum. Bunun hesabını soracağım. Şehitler bizim şehidimizdir. Kimse bizim şehit cenazlerine katılmamızı engelleyemeyecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin militanlarını buraya taşımak her şeyden önce şehitlere ve ailelere saygısızlıktır” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: MELİH GÖKÇEK’İN ÖZEL TİMİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şehit cenazesindeki yumurtalı saldırıya ilişkin, “Melih Gökçek’in hazırladığı özel bir tim Genel Başkan’a karşı orada  provokasyon girişiminde bulundu” dedi.

ANKA’nın sorularını yanıtlayan Özel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazelerine en çok giden lider olduğunu belirterek, “Özel hazırlanmış bir düzen vardı orada. Açıkça ifade ediyoruz ki Melih Gökçek’in hazırladığı özel bir tim Genel Başkan’a karşı orada bir önce provokasyon girişiminde bulundu, halk buna katılmayınca, bu sefer aynı tim önceden hazırlanmış cebinden falan rastgele birkaç kişinin çıkardığı değil önceden lojistiği yapılmış bir şekilde getirilmiş yumurtaları teslim alıp saldırı gerçekleştirdiler” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :