- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ČEZ Group yatırımlarına hız kesmeden devam edecek

04 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»ČEZ Group yatırımlarına hız kesmeden devam edecek
ČEZ Group yatırımlarına hız kesmeden devam edecek

Türkiye sıkıntılı bir süreçten geçmektedir ve ekonomik, politik zorlukların yaşandığı dönemlerde dahi ČEZ Group olarak kendimizi ülkenin bir parçası olarak görüyoruz. Bu bağlamda, uzun vadeli perspektifte yatırım yapan bir grup olarak Türkiye’de yatırım kararı almanın doğru olduğuna inanıyoruz.

15 Temmuz’da yaşanan demokratik yolla seçilmiş hükümeti devirmeye karşı gerçekleşen darbe girişimi sonrasında, Türkiye ekonomisine inanan ČEZ Group yatırımlarına hız kesmeden devam edecektir.

kurumsalyonetim4

Üretim ve satış operasyonlarımız planlandığı şekilde sürecektir. Tüm ülkenin barışçıl bir atmosfere yakın zamanda geri döneceğine yönelik inancımız tamdır.

ČEZ Group

ČEZ Group Hakkında:

ČEZ Group Çek Cumhuriyeti merkezli Orta, Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’de dahil bir çok ülkede, faaliyet gösteren, entegre elektrik şirketler topluluğudur. Grubun şirket hisseleri ČEZ, a. s. olarak Prag ve Varşova borsasında işlem görmektedir.

ČEZ Group, Akkök Holding ile 2008 yılında yüzde 50/50 stratejik ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu kapsamda ČEZ Group üretimde Akenerji, dağıtımda SEDAŞ ve perakende alanındaSEPAŞ ile Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Sermaye yatırımı olarak Akenerji ve SEDAŞ için toplam 600 Milyon USD yatırım yapan ČEZ Group’un yerel ortağı Akkök Holding ile birlikte yatırım büyüklüğü yaklaşık 3 Milyar dolardır.

 

egemer121 egemer122
elektrik2yolortasındaelektrikdiregi2

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar