Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çark esnafı isyan etti!

12 Ocak 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Çark esnafı isyan etti!
Çark esnafı isyan etti!

Çark esnafı isyan etti!

Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği’nin yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu üyeleri yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği’nin yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu üyeleri yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Dernek başkanı Kemal Turgaç, şehir merkezi esnafının Çark Caddesi ile ilgili sorunlarını çevre ve temizlik, asayiş ve güvenlik, kayıtdışı satış yapılması, dilencilik ve bağlı olduğu kollar, trafik ve otopark, tuvalet ve benzeri sosyal hizmetler konusu olarak 6 maddede sıraladı.

‘Çark’ın görüntüsü şehre layık olsun’

Turgaç, bu konularda yetkililerden kendilerine çözüm olabilecek projeler sunulmasını beklediklerini belirterek,”Bu sorunların üzerine başta siz değerli basın mensupları ve ilgili resmi kurumlarla ortak bir çalışma yürüterek gitmek istediğimizi buradan belirtmek isterim. Amacımız caddemiz in en iyi şekilde şehrimize layık bir görüntü içersinde olması olacaktır. İnşallah sık sık bir araya geliriz ve birlikte istişareler de bulunuruz. Bu kişiler belirli kişiler tarafından dilendiriliyor, bu iş çete haline dönüşmüş durumda” dedi.

‘Dilenciler kabusuna çözüm bulunsun’

Başkan Turgaç, caddenin özellikle yoğun olduğu dönemlerde dilencilerin adeta bir kabusa dönüştüğünü belirterek,”Bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Burada üzerinde pala taşıyıp, elinde uyuşturucu poşetini soluyan dilencilerin çok sayıda çocuğu dilendirdiğini gördük. Polisimiz, zabıtamızdan duyarlılık bekliyoruz. Bu çok tehlikeli bir konu.” diye konuştu.

‘Ziyaretçi fazla, kira düşerse kalite de düşer’

AVM’lere kıyasla Çark Caddesi’nin ziyaretçi sayısının fazla olduğunu ifade eden Başkan Turgaç, yüksek olduğu söylenen kiraların düşmesi durumunda kalitenin de düşeceğini ifade ederek, “7 bin girişi AVM’ler başarı olarak görüyor. AVM’ler günlük 7 bin girişli, Çark Caddesi Adapazarı’nın en büyük alışveriş merkezidir. AVM’ye gelen müşterinin toplamı Çark Caddesi’ne geliyordur. Bizim ziyaretçi sayımız ise günlük en az 50 bin vardır. Bu duruma bakıldığında da kira konusunda şunu söyleyebiliriz, çok yüksek olduğu söyleniyor. Bu tamamen arz-talep meselesidir. Burada esnaf kardeşimizin iş yerine 100 kişi talip oluyorsa, buranın sahibi olarak şımarıklık göstermesi normaldir. Fiyat düşerse kalite de düşer diye düşünüyoruz.” dedi.

‘Polis 24 saat nöbet tutsun’

Başkan Turgaç caddede 24 saat aracıyla nöbet tutan polislerin görevlendirilmesini istediklerini kaydederek,”Buradan hiç ayrılmadan 24 saat nöbet tutulmasını istiyoruz. Tamam sivil polisler, güven timleri bir çok konuda tehlikeyi önlüyor, müdahale ediyor evet ama ayrıca burada üzerinde üniforma olan polislerin de bulunmasının faydalı olacağını düşünüyoruz. Vatandaşın bu şekilde görmesi farklı. Bayan müşterilerimiz çok o yüzden bayan polisler de istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘Otopark sorunu çözülsün’

Caddede otopark sorununun en büyük sorun olduğunu belirten Başkan Kemal Turgaç,”Buradaki otopark sorununa da çözüm bulunmasını istiyoruz. En büyük sorunların başında bu geliyor. Biz biliyoruz ki bu sorun ha deyince halledilecek bir sorun değil ama bize mantıklı bir proje sunsunlar. Şimdi başlansa en az 5 yıl sürecek bu sorunun çözüm aşaması bunu da biliyoruz ama somut olarak bir adım atılsın” diye konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar